görüşlerinizi paylaşır mısınız ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thrall tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. thrall

thrall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar durumu buraya yazıyorum. Görüşleriniz benimle paylaşır mısınız rica etsem ?

Kilo: 110
    Boy: 1,83cm

Zayıflamaya ihtiyacım var. Spor salonuna yazıldım. Bir haftada yaklaşık 2 kilo kadar verdim ama bana verilen program konusunda sizlere danışmak varsa önerilerinizi dinlemek ve doğru bir şekilde bu sporu yapmak istiyorum. Bana verilen programı gün gün buraya yazıyorum ne şekilde beslendiğimide ilave ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Sadece pazar günleri spor salonuna gitmiyorum. Pazar günü hariç hergün kardiyo var.

Kardiyo : 4*15 mekik ( büyük bir göbeğe sahip olduğum için makinada yapabiliyorum sadece )
    15 dakika kadar koşu
    10 dakika kadar bisiklet

İki günde bir ağırlık çalışmamı söylediler. Ağırlık çalıştığım günlerde de kardiyo yapıyorum. Ağırlık çalışması bitince kardiyoyu yapıyorum. Ağırlık programımda düşük kilo çalışmam gerektiği ve tekrar sayısını yüksek tutmam gerektiği belirtildi. Ağırlık çalışmasını yaptığım sıra ile yazıyorum

Bench press ( sehpada göğüsten yukarı kaldırma )
    4*15
    Butterfly-polaris mach ( kelebek )
    4*15
    Barbell rear military press ( bar ile omuz çalışma )
    4*15
    Standing lat raise ( yanlara dumbell açma )
    4*15
    Standing bar curl ( ayakta bar ile pazu )
    4*15
    Concentration curl ( konsantrasyon pazu )
    4*15
    Triceps push down (aşağı doğru çekme )
    4*15
    Cable Triceps push down
    4*15
    Seated cable rowing ( oturarak kürek çekiş )
    4*15
    Pulldown behind neck (otururak barı sırta çekiş )
    4*15
    Leg extension 4*15
    Leg curl machine exercise 4*15

Şekerli gıdalardan uzak duruyorum, tuzu çok azalttım, asitli içeceklerden uzak durmaya çalışıyorum , oturarak çalışılan bir işe sahibim masa başı çalışıyorum ve çok kısıtlı hareket kabilitine sahibim.
    Sabah kahvaltısını bir kaç dilim ekmek, kaşar, bal , süt , yumurta ile yapmaya çalışıyorum. Öğlen yemeğinde çok az pilav ya da hiç pilav yemiyorum. Akşam idmandan iki saat kadar önce iki dilim ekmek arası kaşar ya da normal peynir yiyorum. Akşam yemeğini cacık veya karpuzla geçiştiriyorum.
    Çerez yemeyi bıraktım ki çok yerdim. Pek meyve ile aram yok sadece ara sıra elma ve muz yerim.

Bu yazdıklarım yanlışta olabilir bilinçsizde yapıyor olabilirim sizlerden ricam yazdıklarımı inceleyip beni yönlendirmeniz.

2. ican

ican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam başlamdan önce karbonhidrat al daha çok çalışırsın antremana sırttan başla ve ağır kilolarla çalış az tekrar yap daha çabuk kilo verirsin dostum bide yağları kasa çevirsen iyi edersin mesela mekik çekerek göbek bölgesindeki yağları kasa çevirebilirsin bide gün içinde ara öğün al ara öğünde hem protein hem carbo içeren yarım tavuk döner seçebilirsin antremanda da basit şeker tüket mesela dankek akşam yemeğinde haif yemekler olan patates kızartması pilav ve dana ciğeri öneririm böyle olur bu iş teşekküre gerek yok...

Son düzenleme: 17 Temmuz 2012
    inşaatçı_ustası bunu beğendi.
  3. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım bu şekilde gayet iyisin böle devam et, çalışma işinde düşük kilo fazla tekrar girmen doğru zayıflamak için. Ama benim kafama takılan ilk defa sende gördüm idmandan sonra kardiyo yapıyorsun, ne kadar doğru ne kadar yanlış bişi diyemedim şimdi ancak kardiyo her zaman idmandan önce yapılır. Yeme konusunda kaloriyi gerektiğince al fazlasına kaçma ve akşamları saat 8i geçince ne kadar yemek yemen varsa hepsini kes.
    Yaptığın hareketlerde de zaten düşük ağırlık girdiğin için biraz daha tekrar sayısını artırabilirsin diye düşünüyorum ve ayrıca vücudundaki bölgeleri ikiye bölerek çalışabilirsin mesela 2 günde bir çalıştığın için pazartesi göğüs omuz kol ve trapez girerken, çarşamba günü karın sırt ve bacak girebilirsin. Bunu bu şekilde 2li olarak bozmadan devam edersen hem bölgeleri daha çok çalıştırmış olursun hemde idmanın sağlam olur.
    Ha birde kardiyoda bisiklette eğer direnç özelliği varsa biraz arttırarak hafiften zorlayarak çevirirsen çok daha iyidir.

4. thrall

thrall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam iyi niyetine teşekkürler ama patates kızartması ve dankek ile insan nasıl spor yapar aklım almıyor, sen bu şekilde başardıysan o zaman bu sitedeki bütün herkes yanılıyor demekki bir tek sen biliyorsun konuyu. Daha yetkin arkadaşlardan sana daha bilgilendirici yanıtlarda verilecektir diye tahminde ediyorum bi de niye ağır kilolarla çalışıyorum onu anlamadım sakatlanma riskim artmaz mı ki ?

Dmr nickli arkadaş teşekkürler yorumların için, bende aynı şekilde düşünüyorum. Kardiyo için kesin bir bilgi yok sanırım yani ağırlık öncesi kardiyo yapılacak diye bir kesin bilgi görmedim ben ama yanılıyorsam şöle düşünüyorum ben kardiyo beni en azından bu başlangıç aşamasında yoruyor ağırlık antremanını yeterince yapamıyorum tekrar sayıları baya bi düşüyor. Programı parçalamak konusunda ise bilgim yok ilk kez yapıyorum bu sporu. Temel programın belli bir süre uygulanması gerekiyor denildi bana. Ne yapayım sizce ? Bu nedenle aslında buraya görüş almak için yazmıştım ama sadece senden ve abur cubur yememi öneren arkadaştan başka yazan olmadı.

5. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım kb ama gerçekten gülme krizine girer gibi oldum onun yorumunu daha yeni tamamen okudum :) Kesinlikle yanlış hatalı gibi bişi demiyorum öğrenmesi lazım sadece :) Proğramı ikiye bölme konusunda ise spor salonunda çalıştığın için makinelerle aram pek yoktur ve hangi hareketleri yapabilirsin tam bilmiyorum o yüzden ona bişi diyemicem ama tekrarları bazen tam yetiremiyorum demişsin eğer öleyse çalıştığın kiloyu düşürüp dene her hareketi en az 15 tekrar şeklinde dene ve setleri 3-4 setten aşağı düşürme yeter.

thrall bunu beğendi.
  6. inşaatçı_ustası

inşaatçı_ustası Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben senin yerinde olsam hergün bi sabah bi öğlen birer tane ekmek yerim tereyağlı bütün ekmek yerim ve spor salonunda zamanlı çalışırım her alette on dakika geçiririm her kas gruubu çalışır bi de ağırlığı mümkün olduğunca sona getiririm vücudun en üst seviyede çalışır süper uyarırsın kaslarını

bi de çalışma aralarında geç bi vantilatörün karşısına otur beş dakka kadar soğut vücudunu kasların daha iyi toparlanır

ayrıca vücudumu üst gövde ve alt gövde diye ikiye bölerim

bacak çalışmadan önce dışardan yemek söylerim bölece enerji almış olursun

toz protein yerinede baklava ye bak nasıl enerji veriyor

thums:

Son düzenleme: 17 Temmuz 2012
  7. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Yanlış bilgilendirme yapmayında arkadaşa lütfen ama :) adam 37 yaşında adama baklava ye diyosun ya :D Zaten adam yağ yakmak öncelik olarak çalışıyor. ha birde o vantilatör bitirdi beni :D terli terli karşısına geçerse heryeri tutulur arkadaşım lütfen ya :D

8. thrall

thrall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Vakit ayırıp yanıtlanacak kadar önemli bir konu değil heralde bu. İlk kez yapmaya çalıştığım benim açımdan yeni bir spor dalı hakkında yardım istemiştim burdan. Google dan arayıp bulmuştum bu siteyi biraz yorumları okuyunca bilgili çok insan var demiştim ama açıkçası bir yönlendirme alamadım siteden, konu başlığında iki kelime yanlış yazmışım forum kurallarına aykırı diye uyarı aldım önce konu kilitlendi hadi dedik tamam kurallara uymak lazım ama bu kadar yazan kişi var birisi oturup adam gibi ne bana program yazmış ne beslenme ile ilgili şu yanlış bunu yap hayır bunu yapma onu yap diye bir yorumda da bulunmamış. Şaşırdım ve hayal kırıklığına uğradım. Forumu oku denecek şimdi bana bir çok başlığı okudum ama anlamadığım çok fazla teknik terim var bu nedenle dürüst bir şekilde yardım istemiştim gerekli yardımı alamadım

9. adre.nalin

adre.nalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    Öncelikle sabahları yulaf ezmesi yemelisiniz bal ve ekmek yerine bu sizi öğleye kadar çok rahat tutacaktır ve vücudunuza kaliteli karbonhidrat ve protein alacaksınız. Yulaf ezmesi yanında 1 yumurta ve çok az da yağsız tuzsuz peynir yemelisiniz ki protein ihtiyacını alabilesiniz. Öğle yemeğini eğer şansınız varsa ızgara tavuk göğsü yanına salata ve yoğurtla halledin. Akşamları ise geçiştirmeyin sizin metabolizmanızı hızlandırmaya ihtiyacınız var bunun için ton balıklı salata veya haşlanmış veya ızgara tavuk tercih edebilirsiniz. En önemli noktalardan biri ise ara öğünler iş yerinizde de olsun çekmecenizdeki kuru meyveden 1 avuç alarak veya eti form bisküvi ile halledin. İçecekleriniz şunlar olsun: sade soda, yağsız ayran, SU arada sırada taze sıkılmış meyve suyu. Günlük su tüketimini 5-6 litreye çıkarın hele bu sıcaklarda vücudunuzun daha fazlasına ihtiyacı var. Kardiyoyu ise kesinlikle ağırlıktan önce yapmanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş