gögüslerim gelişmedi hiç yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve karambol08 tarafından 8 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Abiler ben 3 aydır yapiyorum vg ektomorfum amaa yag oranimda fena degil 60 kiloydum şuan 65 bucuk 67 kiloyujm beslenmeme çok dikkat ediyorum supplement kullandim 1 kutu protein tozu 1 kuutuda karbonhidrat yaşıtlarıma görede agır giriyorum benche 18 yaşindayim boy 1.80 benchte 20x20 takiyom 10 kiloda bar 50 kilo basiyom 3 set 10 ar tane sonra alt goguse giriyorum sonrada dumbell fly ve butteer fly yapiyorum fakat gögüslerim hic gelişmiyor yaşıtlarımın gögısleri çok belirgin benimkiler daha yok nerdeyse çok moralim bozuluyo alt gögüs hiç yok hele ne yapabilirim zamanla gelisirmi bide gogus calişirken naparsam yapayim agri olmuyo bu normalmiş galiba antrönerim zamanla olur sen bas diyo ama benden sonra başlıyanlarım bile gögüsleri çıktı 2.ayında benim 3.ay oldu hala tık yok ne yapalirim nedendir bu geçte olsa cıkarmı sizce

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sabret ve calismaya devam et.

3. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Alt göğüs için dips i önerebilirim.

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Hareketleri nizami yaptığından emin ol, ne kadar ağır girersem o kadar gelişir düşüncesini at kafandan, kası hissetmediğin hiçbir ağırlığın altına girme, gerekirse ağırlıkları biraz düşür ve göğsünü sıkarak hissederek yap hareketleri.

5. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Dostum daha 3 ay olmuş biraz sabret yeni başlamışsın daha ektomorf olduğun için normal bence göğüslerinin geç gelişmesi şöyle bi 5-6 ay olsun ondan sonra bak gelişme varmı yokmu diye arkadaşın dediği gibi ağırlık önemli değil gelişmen önemli dostum

6. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    yaşı 18 olupta 3 aylık bir sporcuya alt göğüs önerisi, maşallah..

7. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Nasil yani ?

8. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Göğüsün en son düşünüceğin kısım alt tarafıdır, göğüs hacimlendikçe alt göğüsün çizgisi ortaya çıkacaktir. Konuyu açan üye alt göğüsü olmadığından şikayetçi, 3 aylık bir sporcunun ne tür bir alt göğüsü olabilir ? Göğüsün alt kısmı hacim değil de izalasyon kısmıdır, ve 3 aylık ince kemikli, ve zor kg alan( ektormorf ) dediğimiz bir şahıs 3 ayda göğüs için ne kadar hacim yapacakta alt göğüsü düşünecek ?
    Göğüs hacimlendikçe alt göğüs ortaya çıkar, eğer ki bir şekil problemi var ise hatlar da o zaman alt göğüs çalışması yapılır, dips ve alt gogus d.b ve b.press gibi. Bu süreçte emin ol 3 ay sonra değildir. Göğüsün dışını içini üstünü, yani göğüsü doldurmadan daha alt göğüs için dips tavsiye edilmiş...

CasLoWeD ve oğuzhan1909 bunu beğendi.
  9. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Anladim. Kendimden yola cikipta sordum. Arkadasin motivasyonunu dusurmeyeyim. Mezo oldugumdan sormustum tesekkurler

10. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Aslında bunda motivasyon dusurulucek bırsey yok cunkı genel olarak bir cogu gogus antrenmanını ıyı bır sekılde yaptıktan sonra alt göğüsü düşünmezler çünki alt göğüsleri iyi durumdadır.
    Alt göğüsü hacimsel dusunmeye gerek yok cunkı bench press yapıldıgı surece orada bır hacımsel problem soz konusu olmıcak orta seviye bir sporcu için. Alt göğüs çalışmıcak diye motivasyonun dusmesıne gerek yok cunkı kimi 2 sene spor yapar hiç alt göğüs calısmaz, çünki gerek duymaz. Genel olarak definasyon dönemlerin de çalışılır alt göğüs. @karambol08 sana demek istediğim bir kaç şey var, göğüs programından alt göğüsü çıkarmanı öneririm ve karbonhitrat tozu dediğin supplementi de kullanmamanı öneririm, onun yerine yulaf ezmesi, beyaz pirinç,(ince uzun jasmin), esmer pirinç, makarna vs. gibi kompleks karbonhidratlara yönel, şu kilon da antrenmanından çok gelişimini onlar sağlıyıcak.. Kilo almazsan göğüslerin de bir gelişme bekleme, vucudun da iyi durum da, göğüsünün şekli de yerinde gördüğüm kadarıyla. Tek problem hacim.

11. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba , sporda 3 ay çok kısa bir zaman, sabretmelisin . belirli bir hacim olmadan dolgun adale gözükmez. çoğunun zayıflıktan belirgin olan kasları var.kimseyle ilgilenme sadece kendi hedeflerine odaklan . gözğüste biraz şekil istiyorsan haftada 2 gün ( bos gününde ya da bacak gününde ) saatbaşı 10-15 snav çek. aksama kadar 150-200 snav cekmiş olursun. biraz olsun göğüste ayrıca mide ve kollarda şekillenme yaratacaktır.

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bunun herhangi bir önemi yok.
    [quote="karambol08, post: 857136, member: 126120"20x20 takiyom 10 kiloda bar 50 kilo basiyom [/quote]
    O halde bir sonraki antrenmanda 21x21 takacaksın, sonrakinde 22x22 vs veya her antrenmanda tekrar sayısını arttıracaksın. Ama iki antrenman üst üste aynı ağırlıkla girip aynı sayıda tekrar yapıyorsan bil ki herhangi bir gelişme göstermemişsindir (tabi ağırlık altındaki süre de değişebilir ama ayrıntıya girmiyorum, demek istediğim sanırım anlaşılmıştır). Ve eğer ki tekrar sayısında veya kullandığın ağırlıkta artış olduysa bil ki gelişme vardır. Mezurayla ne ölçtüğün önemli değil, 80 kiloyla çalışmaya başladığında göğsün şu andakine göre gelişmiş olacak.

Bunun haricinde kullandığın hareketlerden anladığım kadarıyla sen de brosplit kurbanı gençlerdensin :) Full body çalışmanı ve haftada 3 defa bench presse girmen öneririm, böylece bench pressinde daha hızlı artış yaşayabilirsin. Bunu ayrıntılı tartışmıştık bir yerlerde ama bulamam şimdi. Fly bilmem ne, ıvır zıvır izolasyon hareketleriyle vakit kaybetme. Sana asıl kütleyi verecek olan bench presstir, izolasyon hareketlerini kütle oluşturduğun zaman ortaya çıkacak zayıf noktalar için sakla.

exsisman bunu beğendi.
  13. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    alt, üst, orta bunlara o kadar takilma. Ayrintaya girecek o kadar hacmin yok. Benchpress ve Dips yapabilirsin 6-8 set.

14. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8

Sayfayı Paylaş