gögüs yaglari

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve madman tarafından 26 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bende söyle bir sorun var ben 11 aydir bb ile ugrasiyorum.gögüslerim epeyce gelisti ve düz durdugumda hacimli gögüslerim var ama egilince veya oturunca gögüslerim hafif öne sarkiyo jinekomnasti olabilir diye doktora gittim bana olmadigimi söyledi ve gögüs kasinin üzerindeki yaglardan olabilecegini ve normal oldugunu söyledi sizce bunun sebebi ne olabilir?Antrenmanlara devam ettikce bu durum kasyapisinin dahada güclenmesiyle gecermi?Yagli bir vücüdümda yok yani 1.72 cm boya 74kg ve vücüdümdaki tek sikayetim bu yardimci olursaniz sevinirim

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    sanırım böyle bi problem bendede başlıyor.
    yağ oranım yüzde 10 civarlarındayken böyle bi sorunum yokdu ama kütle için biraz yağlanmayı gözden cıkardıkdan sonra benimde göğüslerde yağlanma oldu şimdi yüzde 12 civarında yağ yakarken kurtulurum diye düşünüyorum en olmadı üst göğüs çalışmaya başlarız dengeler.

3. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    o sorun bendede var alt goguste.bana hocam calıs kasların hacım kazanındca daha cok sisince daha cok kas miktarın oolunca yaglanma rıskınde azalıcak dedi ve kaslar sıserken ordakı yagar yawas yawas erıcek gıdıcek dedi bende bi gaz calısıom gitcekler diye ama sanki her gecen gun dahada yaglanıo gibiler..psikolojim bozuldu yaglar yuzunde yaf

4. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ne zaman ki yağ oranınız tek basamaklı olur. işte o zaman kurtulursunuz durumdan.

5. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    bu yağ oranı diyetisyenler aracılıgıyla olculuo dimi?

6. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bu yaglar bencede antrenmanla gider kaslar hacimlendikce ama bu söyle kabaca 2 yillik bir zaman sürer diye düsünüyorum arkadaslar tabiki yagsiz bir beslenme sekli ile

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bence çok çok iyi düşünüyorsun. Kilo verme konusunda acele etmeden, kas geliştirmeye odaklanarak bu süreci zamana yaymak en iyi tercih. Evet kas kütleni artırarak zaten yağ yakacaksın ve artan kas kütlesi enerji tüketimini de arttıracak. Herkes böyle düşünse kilo verecem diye paniklemese hayat bayram olacak. Bilinçlisin bravo.

8. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bu spora gönül verirken uzun bir zaman dilimini göze almak sart yoksa hüsranla biter

9. snatch

snatch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşların anlattığı problem biraz bende de var.Yklaşık 1 yıldır bu sporla uğraşıyorum özellikle göğüs bölgesinde gelişme oldu bayağı şişik görünüyor ancak ne yaptıysam alt göğüs düzelmio üstü şişik altı sarkık görünüyor.Normalde yaptığım göğüs programı ise şöyle:bench press,butterfly,decline press şimdi alt göğüsü toparlamam için ne yapmam gerekir?ancak diğer göğüsün diğer kısımlarında sorun yok hatta biraz daha calısırsam daha da şişicek altıyla orantısız olacak die korkuyorum dengelemem için ne yapmam gerekir?Tesekkür ederim.

Boy:1.64
    Kilo:64

10. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranını nası ölçtürücez?

11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşım bence zamanla halloluyor herşey, ben sana kendimden örnek veriyim. Ben bu spora ilk başladığımda yağ oranım %26 idi, ve 84 kiloydum. Başladığım ilk 1 ay diet falan yaptım, 79 civarına düştüm. Ondan sonra baktım olmuyor böyle gelişemiyorum, yüklendim yedim. Ve geçen pazartesi yağ oranı ve kilomu ölçtürdüm, yağ oranım %20, kilom ise 88 di :D bende tabi aşırı bi sevinç mutluluk var haliyle, 3.5 ayda yağ oranımı %6 oranında düşürmüşüm. Şimdi yeniden bir yağ yakma dönemine gireceğim, amacım %15 ve altına düşürmek. 2 aylık bir dönem olucak clenbuterol falan da kullanacağım. Benimde göğsümde yağlanma var, dik durduğumda normal duruyor, öne eğildiğimde sarkıyor, ancak yağ oranımı düşürdüğümde bu sorunlarımın hallolacağı kanısındayım.

12. R2D2

R2D2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHENDİS
    Yer:
    ANKARA
    yağ oranı ?

ya Allah aşkına biri şu yağ oranını nasıl olcturebilecegimizi soylese de, biz de olctursek ve bilinçlenebilsek.

13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Salonlarda ölçüyorlar, ya tartı oluyor veya sadece yağ ölçme cihazı oluyor, tartı olanda üstündeki metal herşeyi falan çıkarıyorsun, çıkıyorsun üstüne ölçüyorlar :) diğerinde ise eline ve ayağına bantlı birşey yapıştırıyorlar. Bekliyorsun ölçüyor. Sonra aaaa yağlanmışım diyorsun hırs yapıyorsun diyete giriyorsun kardio yapıyorsun falan. Mutlu oluyorsun yani.

14. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ben o metal cıkarma olayına uyuz oluyorum benim gözlüklerim de metal cıkarında değerleri göremiyorum hoca yazdıkdan sonra görüyorum değerlerimi ama kendim göremiyorum ki ya yanlış yazdıysa :lol: insanlık hali olabilir.kendim görebilsem inancam ama :oops:

15. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Re: yağ oranı ?

Bildiğim kadarı ile yağ oranı ölçümü için üç farklı yöntem var, bunlardan biri çok kompleks ve suyun içinde bissürü bişeyler yapılarak falan ölçülüyor :shock: , diğer ikisi ise çok daha pratik,

1 Vücudun belli noktalarından yağ kalınlığı fiziksel olarak katlama yapılıp ölçülüyor, daha sonra bu kalınlıklar bir formülde farklı ağırlıklarla çarpılıp toplam yağ oranını oluşturuyor.

2 Vücuttaki kas ve yağların farklı iletkenlik dirençlerinden faydalanarak basit bir sistem ile direnç ölçümü yapılıp buna göre hesaplanabiliyor. Ancak bu ölçümlerde katsayıları belirleyici kişinin sportif durumu vs. gibi bilgilerde giriliyor.

Bunu herhangi bir diyetisyen yada güzellik merkezinde ölçtürebilirsin.

Not: Bu ölçümü yaptığını söyleyen koşu bantları, basit tartılar falanda var ama çok tutarsız sonuçlar okunabiliyor.

Sağlıklı Günler...

16. tonymontana

tonymontana Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    iletişimci
    Yer:
    ankara
    arkdaşlar benimde problemim üst göğüs gayet hacimli ve güsel ama alt göğüs yağlı olunca herşey kopuo ne önerirsiniz?

boy 185
    kilo 94
    yaş 17

body de 7 ayım

17. uzun

uzun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yas:27
    boy:197
    kilo:102
    kol:43
    gogus:110
    omuz:120
    bel:100
    benim sorunum goguslerim sarkik gozukuyor ve belimdeki yaglar yaklasik 1 yildir bb yapiyorum goguslerim buyudu ama hala sarkik gozukuyorlar ne yapmam gerekiyor. bunun icin ayrica program yazarsaniz sevinirim yag oranim da %23 falan bir turlu sekil veremiyorum vucuduma agir mi calismam gerekiyor yoksa hafif calisip daha fazla set ve rep yapmaliyim simdiden tesekkurler

18. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Her insanın yağlanma şekli diğerinden farklıdır. Kimi yağ depolarken vücuduna eşit olarak dağıtırken kiminin kalçası, kiminin beli, kiminin de göğsü daha fazla yağ tutar. Bu durum eşit olmayan yağlanma şekli gösteren insanlar için bir dezavantajdır.

Özellikle bir bölgesi yağlanan kişiler için; Genel vücut yağ oranı düştükçe o bölgenin de yağ kalınlığı azalacaktır. Ancak bu azalmanın hızı da herkesde aynı olmaz. Bu nedenle genel yağ oranını mümkün olduğunca düşük tutmak gerekir. Ayrıca vücudun fazla yağlanma gösteren bölgesinin altındaki kas gruplarını çalıştırmanın da lokal olarak yağ kaybına mutlaka faydası olur. Örneğin karın için mekik, göğüs için bench press yapmak gibi. Ancak lokal yağ kaybına yönelik egzersizlerin düşük kilo, yüksek tekrar sayısı ile yapılarak mümkün olan en uzun süre kan akımını yüksek tutması gerekir. Normalde çalıştığınız kiloların %20-30u çok yavaş olarak yapabilirsiniz. Bu egzersizlerin kas kütlesini artırıcı etkisi sıfıra yakın olup diğer egzersizlerden ayrı tutulması gerekir. Amaç uzun süreli lokal ısı ve kan akım artışı ile yağ yakılmasıdır.

19. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    burdaki onlarca profesyonel insan ve antrenör lokal yağ yakma diye bişey yok diye bas bas bağırırken sen nasıl tersini idda edebiliosun hayret doğrusu?

20. uzun

uzun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin onerin ve tavsiyelerin nelerdir nefelis tesekkurler

Sayfayı Paylaş