Gögüs Sıkılaştırma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JohnAbruzzi tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba yaklaşık 1 senedir bu sporu yapıyorum ama gögüs bölgem hala istedigim gibi değil sıktıgım zaman sert oluyor ama normal zamanlarda içi yumusak oluyor boy 1.72 kilo 70 cardio luk bir durumum oldugunu dusunmuyorum ve yapmak istemiyorum da karın kısmında biraz yaglanma mevcut gögüs bölgesi için nasıl bir antreman yapmamı önerirsiniz ? Bu arada forumda arama yaptım çokça ama bana uygun bir cevap bulamadm bunu da belirteyim :)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    resım koyabılırmısınız belkı gogusunuzde baska bır durum söz konusudur
    1 senedır body yapıyorsanız gogusunuzun sertlesmesı ve buyumesı gerekırdı

3. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Resimleri ekliyorum hala zayıf oldugumu dusunuyorum

Ekli Dosyalar:

4. Carisma_Police

Carisma_Police Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 yıldır bb yapıyorsan bence çalışmalarını gözden geçir

tufanbayraklar bunu beğendi.
  5. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Haftada kaç gün çalışıyorsun ? Kaç set kaç tekrar ? Hangi sistemleri uyguladın ? Ağırlık arttırıyor musun ? Düzenli besleniyor musun ? Başka bir ifade ile, bir sene boyunca BB yapmak, bir sene boyunca gerektiği şekilde doğru olarak yapmak demek olmayabilir... Bir yerlerde yanlışın var mutlaka...

6. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 4-5 gun çalışıyorum genelde 2 gün göğüs yapıyorum bench press, incline dumbell fly yapıyorum elimden geldiği kdr agırlıkları arttırmaya çalışıyorum. Üniversite öğrencisi oldugum için beslenme gunu gunune saati saatine dikkat edemiyorum ama abur cubur şeker ekmek bunları kestim sağlıklı yemekler yemeye gayret ediyorum protein tozu kullanıyorum 2 haftadır. Su zamandan itibaren nasıl bir yol izlemem gerekiyor az agırlıklarla cok tekrar yapıp göğsümün iç kısımlarındaki yag tabakasını eritip sertleştirmem mi gerekiyor yoksa agır girmem mi gerekiyor ? Ve vucudumun diğer kısımları için de yorumlarınızı bekliyorum

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    selam gogunde oyle pek bır yag kutlesı ben goremedım gogun sankı hıc body yapmamıs bırınkı gıbı yanı 1 sene boyunca body bosa gıtmıs bence bırseylerı yanlıs yapmıssınız yoksa gelısmesı gerekıyordu

hacım alman gerek kas kutlesı pek yok pramit set uygula mesala
    10-8-6 tekrar yap her sette agırlık artır tekrarı azalt mesala
    bench press yapıyorsun dıyelım 10 tekrarı 50 kg ıle yapıyorsan 8 tekrarı 60 kg yap bunun gıbı mesala artır agırlıkları tekrar azaldıkca elınden geldıgınce agır gır

programını her ay degıstırmeye calıs maxımum 2 aydan bır degıstır

beslenmeyıde ıyı ayarla antremandan 2-3 saat once guzelce beslen proteını bol yuıyecekler ye karbonhodratlı yıyecekler ye spordan sonrada proteın agırlı beslen

gogusun hacım alırsa o yaglar goze batmaz ama ben fazla yag gormedım normal gıbı

mma- ve JohnAbruzzi bunu beğendi.
  8. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlgin için teşekkürler yani hafif kilolarla 15-20 tekrar yapmam benim işime yaramaz mı elimden geldiği kdr ağıır basmam gerekiyor diyorsun

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bana göre agır basman ve o bolgedekı kası artırman gerek goguslerınde kas yok cunku buyudukce genısledıkce yaglı gozukmez bende jınekoamstı var body den sonra goguslerım yayıldı buyu dıye yayıldı sımdı kımse jınekomastı olduguna ınanmıyor

Ayrıca tek gogusun degıl vucudunun diğer bolgelerıde gelısmesı gerek hepsı gerı kalmıs.

İşine yarıycak bazı bılgılerı kopyalıyıp buraya koyuyorum >

S- Sadece bir bölge çalışsam olmaz mı?
    C- Sadece bir bölge çalışarak büyütmek istediğiniz bölgeyi aslında daha yavaş ve riskli büyütmeye çalışacaksınız demektir.Zira vücut bir bütündür ve kas grupları birbirlerinin hareketlerini destekleyici durumdadırlar.Örneğin göğüslerinizi büyütmek istiyorsunuz ve bench press çalışıyorsunuz.Triceps, ön ve yan omuz, kanat, önkol gibi birçok kası geliştirmezseniz bench presste ilerleyemez ve göğüs için çok önemli bu hareketi yapamaz dolayısı ile göğüs kaslarınızı istediğiniz seviyeye getiremezsiniz.

S- Bir kas grubu haftada kaç kere çalıştırılmalı?
    C- Kaslar çalışırken değil dinlenirken büyürler.Bu yüzden küçük kas grupları en az 48 saat , büyük kas grupları enaz 72 saat dinlendirilmelidir.Sonuç olarak her kas grubunu haftada bir kez çalıştırmak yeterli olacaktır.

S - Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
    C - Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

Devamı için > https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-ile-lgili-en-ok-t11362.html

Son düzenleme: 8 Mayıs 2011
  10. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yazdıklarını uygulicam @Cabarov çalışma programımı değiştiriyorum salondaki hocam 2 aydır aynı programı kullandırıyor ama cok fazla fark goremedim eskiyle arada

11. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    1 sene çalıştıgına eminmisin yeni başalayan birinin vucüdu gibi duruyor bir yerde bir şeyler ters gitmiş gerekli proteini almıyor olabilirsin programını gözden geçirmeni öneririm ve göğsünde de ben yağlanma göremedim

12. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cogu zaman ara verdim mesela bu 1 yılın içerisinde 2 ay ara verdiğim olmustu ve eski gittiğim salonda ki programda hoca hiç üst göğüs çalıştırmıyodu yaklaşık 9 ay belediyede gittim simdi son 3 aydır farklı bir salondayım

Sayfayı Paylaş