Göbek ve Halsizlik(Lütfen maximum tavsiye)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alialiali75 tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alialiali75

alialiali75 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    trabzon
    Askerden şubat ayında geldim.boyum 170 cm ve O zaman ki kilom da 83 idi.asıl kocaman olan göbağimden dolayı spor yapmaya başladım.
    mayıs ayının ortalarından beri haftada 4 gün sahilde beton zeminde yaklyaşık 5 km koşuyorum.30 dk kadar da kültür fizik,mekik vs yapmaya çalışıyorum.Evdede forumdan ve netten aldığım karın hareketleri ile diğer 3 gün sporu destekliyorum.
    24.07.2009 tarihiile şimdilerde kilom 69 a kadar indi.Fakat kendimi zinde hissdeceğim yerde yorgun ve bitkin hissediyorum.Ve yazıktırki göbekte az bi ufalma oldu.İçime çekerek gesiyorum.Bu nedenle sizlere danışmak istiyorum inşallah doğru yerde doğru soruyu soruyorumdur.

a-Kendimi zinde hissetmek için hergün
    1 adet pharmaton capsules
    b-spordan 30 dk evvel yani haftada 4 gün ediyo buda 1 adet Carnitine 1 gr(Sigma-tau)
    c-her gün
    1 adet Benexol 250/250 mg
    d-Ve hergün 1 adet Solgar Omega 3-6-9
    e-Bazende Calcium Sandoz+Vitamin C kullanıyorum...

S1)Yazmış olduklarım ile ilgili sizin tavsiye edeceğiniz birşey varmı?
    S2)günlük zinde hissetmemi sağlayacak doğal ürünü varmı?
    S3)Göbeği ufaltmak,küçültmek,içime çekmeden gezmek için ne yapmalı nasıl yapmalı?

DeL PotRo bunu beğendi.
  2. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıklı olmak için 80% beslenme - 20% spor'a önem vermen gerek normalde. Eğer düzensiz besleniyorsan ve sağlığına önem vermiyorsan istediğin kadar spor yap fark etmez.

Kullandığın o ilaçların bazı açılardan faydası olsa bile birçok yan etkisi olur ve halsizlikte onlardan biridir. Bence gerekmedikçe ilaçlara başvurma, doğal yollardan ihtiyaçlarını gider.

Forumda düzgün beslenme programları mevcuttur lütfen onları araştır. Forumdaki detaylı spor programlarınada biraz gözat. Ayrıca vücudunun yağını eriteceğine inanarak ilaçlara danışmak hiç iyi bir sonuç doğurmaz. Bence doğal yoldan sağlıklı ve düzenli beslenerek ve sporunu yaparak forma girmeye çalış.

Forumdaki bölümlere bakarsan istediğini bulabilirsin.

DeL PotRo ve alialiali75 bunu beğendi.
  3. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Zindelik sorununla ilgili şunu diyebilirim ki; bu büyük ihtimalle yaptığın idmanı destekleyecek besinleri almamandan dolayı. Kahvaltından yulafı eksik etmemeni tavsiye ederim. Bariz bir şekilde bünyede farklılık sağlıyor. Faydalarını forumdan araştırabilirsin. Kolay gelsin.

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. eko34

eko34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş bende senin gibi aynı dertteyim inan o kullandığın ilaçları bilmiyorum ancak cevap yazan arkadaşlar gibi kullndığın o ilaçların yan etkisi olabilir yorgunluk ve halsizlik bende spora başlamadan önce koca göbekli yaş:22 boy 170 kilo 87 civarı idi haftada 3 gün spor salonunda düzenli olarak 45 dk Kardiyo+ağırlık çalışması ile 2,5-3 ayda 72 kiloya düştüm

Halsizlik sorunu hiç yaşamadım aksine eskisine göre daha dinç super güç olarak çıktım :) tabi uyku ve beslenme düzeninde olacak.

DeL PotRo bunu beğendi.
  5. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Diğer arkadaşların da söylediği gibi yeterli beslenme ve dinlenme yapmıyor olabilirsin. Kilo verirken asıl nokta yememek değil, doğru şeyleri yemektir. Bunu yapaken de karnını tıka basa doldurmaman, öğündeki porsiyon sayısını azaltıp, günde yediğin öğün sayısını artırman gerkir.

Büyük ihtimalle yemekten kısıyorsun ve spor ile de vücudunun harcadığı vitamin ve minarelleri yerine koyamıyor ayrıca spor yapman için gerekli enerjiyi verecek karbonhidratları da doğru ölçü de almıyorsun.

Vitamin ve mineral desteğini ilaçlarla değil besinlerle almanı tavsiyue ederim.

DeL PotRo bunu beğendi.
  6. alialiali75

alialiali75 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    trabzon
    arkadaşlar demiştimya karnımı içe çekiyorum diye,dikkat ettim içe çekince karın yanı ve karın ortasında o kdar yağ yok.İşkembe var diyorum yani.O büyük mideyi nasıl küçültsek.Hangi hareketleri yapsak.Koşmak yetmeyeek gibi...

DeL PotRo bunu beğendi.
  7. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    spora bayaa yüklenmişsin tabi kaslara yeterli nurientleri sağlamazsan hem çalıştğının karşılığı kadar gelişmezler ve yorgunluk yaparlar.Beslenmene dikkat etmeni tavsiye ederim + protein ve en önemlisi creatin mutlaka kullanmalısın aldıktan 20 dk içinde etkisni gösterecektir emin olabilirsin.(yorgunluk bazında)

alialiali75 bunu beğendi.
  8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    1-Hergün karın çalışmak fayda yerine zarar getirecektir,
    2-Bölgesel erime çok zor olduğu için vücudunun diğer kısımlarını da çalıştırmalısın, bu şekilde daha hem vücudun şekle girecek hem de daha çabuk sonuç alacaksın
    3-günlük 5km koşu çok iyi ama yaptığın tempo da önemli. Örneğin ben kardiyoyu günde 45dk yapıyorum ama bunun 40dk sı max yağ yakma nabzım olan 130-140 nabızda yapıyorum.
    4-Kardiyo antremanını yapabilirsen sadece koşu ile sınırlama. İmkanın varsa buna bisiklet ve yüzmeyi de eklemeni tavsiye ederim.
    5-Son olarak yağ yakmanın, özellikle de bölgesel yağ yakmanın zor olduğunu unutma. Programını aksatmadan kendine uzun süreli hedefler loyarsan bence daha kolay başarırsın.

alialiali75 bunu beğendi.
  9. alialiali75

alialiali75 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    trabzon
    tavsiyeleriniz üzerine ağır antremanı bıraktım.mide küçültkme işini sabır ile zamana yayarak yapma azmindeyim...

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ozellikle kosu antremanlari sonrasi, antreman biter bitmez ilik ve buyuk bir bardak meyva suyu ic. Glikojen depolarin bos ve kan sekerin dusuk oldugu icin yorgunsundur muhtemelen. Kosudan en az iki en cok uc saat once de kompleks karbonhidrat tuket (yulaf ve benzeri, forumda arama yapmani tavsiye ederim).

Kosu antremani bitiminde sekerli iceceginle birlikten 500 mg C vitamini, ve en az 20 gr kadar protein al. Antreman'dan bir saat once 600 ml ilik suyu bir seferde ic. Antreman sonrasindaki ogununde en az bir yarim tabak esmer pirinc, esmer makarna, ya iki dilim kepek ekmegi olsun. Kosu antremanlarinin hepsini cok siddetli yapma, sureyi de cok uzun tutma, ara sira interval calis. Bunlar sonrasi hala sikayetlerin devam ediyorsa bir mesaj daha at ;)

Creatine gerek yok, hacim almaya calismiyorsun, uzun sureli agirlik antremani yapmiyorsun, vucudunun su tutmasini istemiyorsun. O halde neden creatin? Su asamada ihtiyacin olan antreman duzenine uygun bir beslenme.

Iskembe icin de,
    1- 6 kucuk ogun yap
    2- Yemek sirasinda su icme, suyu mumkunse yemeklerden en az yarim saat sonra ic.
    3- Tranverse abdominis kasini calistiracak hareketler yap. TVA diye aratirssn forumda karsina igili sayfalar cikacaktir. Ornegin vakum hareketi ve turevleri sarkik mideyi toplamada birebirdir.

DeliKase ve alialiali75 bunu beğendi.
  11. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    83-69 a düşüp fazla göbekten kaybetmedinse kas kaybın fazla olabilir. bu durum zaten başlı başına yorgunluk yapabilir.
    4 gün koşup 3 günde spor yapıyorsan haftanın hergünü spor yapıyorsun demektir. 1 veya 2 off gün ver. biraz sistemi dinlendir. kasların, bağların ve eklemlerin bu tempoyu kaldıramıyor olabilir. her gün spor daha iyi sonuç verir yanılgısına düşme. belli bir dönemden sonra her gün spor yapsan da erime durur. çünkü vücut alışmıştır. mesafeyi arttırmak veya koşu hızını arttırmak lazım ki vücut yağ yaksın. aerobik sınırlar dahilinde.
    ek olarak kas kütlesini arttırıcı hareketleri ekleyerek kas kütleni arttır ki vücudun zindeleşsin.
    iyi günler..

mixxewa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş