göbek ve bel çevresi(çember)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve z3hir tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. z3hir

z3hir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar;foruma az önce kayıt oldum bilgilerimi paylaşacağım gibi içinden çıkamadığım bir konu hakkında da fikirlerinizi bekliyorum..

yaklaşık 1 yıldır ilk 6 7 ayı kardio fitnes 2. yarısı fitnes artı ağırlık olmak üzere spor yapmaktayım.35 yaşında 190cm boy 103 kg ile başladım spora şu arada aralıklar olsada 1 sene oldu ve şu an 84 kiloyum öle aşırı kas falan yapmadım lakin heryerim normal olmasına rağmen göbek ve yan bölgelerimdeki yağlardan tam olarak kurtulamadım.herkes farklı birşey söylüyor,şu anda kısa süre fitnes ve sonrasında bölgesel olarak ağırlık çalışıyorum aynı zamanda l carnitne kullanmaya başladım fakat bir yandan yağ yakıyım derken bir yandan ağırlıkla büyümeye çalışmayı nasıl dengelemek lazım yada yağ yakmak için uğraşırken sanki her yerim küçülüyor ama yan bölgem aynı şekilde duryıor bunun içinden çıkamadım fikri deneyimi olan arkadaşlar yazabilirlerse çok sevinirim kilom hala düşüyor ama yanlarım duruyor.

herkese şimdiden tşk edrm

2. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bölgesel yağlanmalarda bu durumdan kurtulmanın en kısa yolu liposuction. Ancak cerrahi bir operasyon olduğu için hiç gerek yok. Spora devam edin ve kilo vermeyi bırakın bence. Kilonuz gayet iyi. Uzun süreli diyetlerde vücutta kas kaybı çok olur. Protein ağırlıklı beslenerek ve kilonuzu muhafaza ederek belirli bir süre sonra bu sorunu aşabilirsiniz.

3. z3hir

z3hir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim ilginize,zaten şu anda ilk 20 dakika kardio(yürüme ve eliptcle) yaptıktan sonra ağırlık çalışmalarına geçiyorum vücudum oldukça topladı aslında ama sanki derisi bedene fazla gelmiş gibi göbek çevremde resmen bir çember var bu beni rahatsız ediyor hemde oldukça denemediğim hareket kalmıyor nerdeyse ama kurtulmam şart bir yolu olmalı ağırlığı bırakıp sadece orayamı yönelmem lazım yoksa ağırlıkla sadece mekik midemi çalışmam lazım?cerrahi bir yöntem düşünmüyorum hiç bi şeklde.

4. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu çevrede göbek diye tabir ettiğin bölge yağlı mı?Bazılarında (ben gibi) göbek dışarı meyilli olarak gelişiyo.Bu genelde doğuştan yada çocukluktan kalma oluyor.Duruş,beslenme gibi faktörlerle bu gelişim dışa doğru olabiliyor.Böyle ise vakum tekniği var alternatif olarak.Forumda aratırsan bulursun.Ben uyguladım ama pek bir verim alamadım.

Buradaki oluşum tamamen yağdan meydana geliyorsa o zaman arkadaşın dediği gibi kilo vermeyi bırak.Ağırlık çalışarak kas hacmi kazanmaya çalış.Zaten ağırlık çalışırkende yediklerine dikkat edersen yağ yakımı devam edecektir.Böylece zamanla vücudun kendini dengeleyecektir.

5. z3hir

z3hir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok bundan 8 ay önce göbeğim fransız balkonu gibi idi şimdi o kadar değil vücut kendini topladı ama sadece biraz göbek ve yağdan oluşan yan kısımlarım kaldı sadece, ve daha yeni ******ın yağ yakıcı L carnitine kullanmaya başladım acaba bununla beraber başka bir takviye daha varmı kullanabileceğim yarar sağlıyabileceğini düşündüğünüz(cla,chrome,amino,su attırıcı)?

6. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    1 kutu animal cuts al düzenli olarak kullan, şekerli herşeyden gazlı ve alkollü içeceklerden uzakdır , pastanelerede uğrama bak nasıl gidiyor o yağlar

7. z3hir

z3hir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    l carnitine ile universalin su attırıcısını aynı anda kullanmak daha etkili ve yararlı olurmu?

8. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Sizin kilonuz normal olduğu için böyle şeyler kullanmaya gerek yok. Bundan sonra hocanızada danışarak kilo vermeye yönelik değil, kas yapmaya yönelik ek besin takviyeleri alabilirsiniz. Aslında sadece kiloya bakarak sağlıklı yorum yapmak mümkün değil. Vücuttaki yağ oranınada bakmak gerekli. Siz uzun süredir rejim yaptığınız ve yetersiz beslendiğiniz için yağ oranınız yüksek çıkacaktır. Bu oranı düşürebilirseniz sonuca ulaşırsınız. L-cartineni bende kullanıyorum. Uzun kardiyo antremanlarında etkisini gösterdiğini düşünüyorum. Ama olmasada bir eksiklik hissetmezsiniz.

9. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    Bende de az da olsa var karnımın üst kısımlarında kaslar belirginleşsede alt karın ve yanlar gitmiyor bir türlü.. ben zamana bıraktım spora devam elbet gidicek =)

L-Carnitine kullanmıştım bir ara karın bölgesini eritme düşüncesiyle..Karın hariç heryerim eridi desem yeridir özellikle kollarım =) Bir daha da almadım..

iyi çalışmalar..

Sayfayı Paylaş