göbek sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve taraximus tarafından 1 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. taraximus

taraximus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım 1,70 boyunda ve 79 kiloyum duş yaparken ayağımı göstermeyen göbeğim var :D yaklaşık 2.5 aydır düzenli spor yapıyorum ve yapıyorum 7 kilo verdim fakat artık kilo veremiyorum
    önceleri wing tsun diye bi dövüş sanatıyla ilgileniyodum şimdi bb yapmaya çalışıyorum 2 haftadır
    göbek ve bel konusunda önerilerinizi bekliyorum , yağ yakıcı kullanmalımıyım yada bunlar gibi doğal yağ yakıcı şeyler varmı omega 3 falan tarzı,
    bir de antremandan önce 20 dk koşu yada bisiklet yapıyorum yeterlimi sizce

2. taraximus

taraximus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ve belirtmeyi unuttum ne gibi bi diet takip etmeliyim?

3. ipod

ipod Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende de var :) Göbeğimden ayaklarımı göremiyorum.
    günde 1 saate yakın cardio yaparak sıkı bir diyetle 9 kilo verdim. Ama artık kilo vermem durdu. Ne yapacağımı şaşırdım diyetimi biraz daha sıkı bir hale getirmeyi düşünüyorum.

Salondan bir arkadaşım kendisinin de benim gibi olduğunu ama gün içinde sadece yulaf ezmesi yiyerek (portakal suyuna karıştırıp, ya da vişne suyuna karıştırıp) hızlı bir şekilde kilo verdiğini söyledi. Böyle bir şey olabilir mi? Beslenmede sadece yulaf ve meyve alarak?? Yulafın besin değerlerine baktım kalori gerçekten çok az, yağ 100 gr da 6.96 gr yalnız Karbonhidrat 60 g civarında. Bu karbonhidrat oranı yakılabilecek bir oran mı? Yakamayıp yağa dönüştürülmesi gibi bir durum var mı?

Ayrıca şu aşamadan sonra L-carnetine kullanmam yağ yakımında bana ne kadar yardımcı olabilir?

4. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ne tür bi diyet olursa olsun tek düzen bi beslenme çok sağlıksız olucakdır

direk olarak göbeği eritmek mümkün değil ama kilon azaldırkca göbekde kaybolucakdır

diyeti sıkılaştırmak yerine sporu arttır derim ben

5. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    aslında tek tip beslenme o kadar da kötü değil...

Ferrarisi'ni Satan Bilge'deki gibi Hintli Yogiler vb.ler genelde nerdeyse tek tip beslenirler ; özellikle bir öğünde bir çeşit gibi...
    ve genç gözükürler, yağsız,sıkı vücütları vardır(%3-10 arası :) ) , enerjik, güçlü vb.lerdir... Bunu da taocu-Çinliler gibi; "Soluk-Zihin-Beden" çalışması derler falan filan... Vejeteryan beslenme ve Yoga gibi, her neyse... YANİ; az çeşit beslenme o kadar da kötü değil; üstelik EN AZINDAN bir süreliğine; İstenmeyen Fazla Kilo-yağlardan kurtulana kadar!...
    Yani; meyve-domates vb. sebze- az yağlı peynir,süt ürünleri- yulaf ezmesi yeterli olur... kahvaltı; meyve-domates-peynir olsa diğer öğünler eti yulaf ezmesi vb. olabilir... nasıl olsa öncelik amaç; kas yapmak değil yağ yakmak old. için uygundur bence...
    Benzer Yoga'cı beslenme-egzersiz kaynak kitap için; Tibet'in Gençlik Pınarı 1-2 Dharma Yayınları 'nı tavsiye ederim...
    Saygılar...
    ***not: ben yarı-vejetaryanım; yani; sığır,dana vb. kırmızı et yemez, ancak balık, tavuk, yumurta, süt ürünleri tüketirim, ve tabi ki ayrıca bol bol sebze ve meyve...
    YANİ; yarı-vejetaryanlığı herkese tavsiye eder, katı-vejetaryanlığı yani hiç et-süt ürünlerini yememeyi gereksiz bulurum...
    Her şeyin aşırısı aşırıdır!... :)

6. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut Geliştirmeyle yağ yakamazsın...
    Bence imkanın varsa sabahları (aç karnına) cardio çalış 1 saat.. Yaklaşık 500-700 kalori arasi yakarsin. Üstelik stokdaki karbonhidrat düşük olduğundan direk yağ yakımına yansıyacaktır bu... Basit şeker alma. Cardiyo sonrasi sürekli yağ yakımı devam eder. Ta ki sen basit şeker alarak bunu durduruncaya kadar...

Düşük karbonhidrat, sıfır yağ, sıfır şeker şeklinde bir diyet işini görecektir...
    Ayrıntıları kendine uygun olarak düzenlersin ama ana hatları böyle.
    Wing Tsun 'a gelince bana kalırsa kesinlikle bırakma. wing tsun sert idmanları olsada en iyi "martial art" lardan biridir. Bruce Lee amcanın hocası Yip Man 'in geliştirdiği spor... Ayrıca yağ yakımınada ciddi katkısı olacağından hiç şüphen olmasın...

Yağ yakımını 3 aylık periyotlarda sıkı tutarak ele alırsan sonuç almaman için hiç bir neden yok.
    Yağ yakımını artırıcı besin takviyelerinden kesinlikle mucize bekleme... Birçok insan bunlardan mucize bekledikleri için kendilerini koyveriyorlar. Ve sonucu tahmin edersin. Diyette kilo vermenin durduğu anda CLA ve L'Carnitine takviye ederek yağ yakım sürecini tekrar başlatarak kick etki alabilirsin... Ama dediğim gibi, diyet ve kardiyo olmadan hiç bir işe yaramaz...

Takıldığın bir nokta olursa biz buradayız...
    Başarılar

7. taraximus

taraximus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam dediğiniz gibi kalkıp kahvaltı yapmadan aç karnına asipirin alıp yada almayıp kardiyo yapıyrum hatta baya bi kardiyo yapıyorum 40-45 dk koşu bandı koşmak (gerçek anlamda tempolu yürüyüş değil) sonrasında basket. ama şöyle bişi yapıyorum
    yine aç karnına yada 1 yada 2 yulaflı bisküvi alıp ağırlık basıyorum. bu kaslarda ne gibi bi etki yapar kimi dedi kaslar kendini parçalar kimi dedi hiç bi işe yaramaz aç karnına bastığınla kalırsın diye. aydınlatmanızı bekliyorum teşekkür ederim.

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    2 yulaflı bisküvüyle ağırlık çalışılmaz çok yanlış.kaslarını beslemezsen ölçüden düşücekdir bu senin kilonu azaltır ewet ama hiçbirimiz böyle bi kilo kaybı istemeyiz.sen yağlarından kurtulmak istiyosun kaslarından değil.

9. taraximus

taraximus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ağırlığa girmeden önce ne önerirsiniz durumumu göz ölünde bulundurarak

10. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    yağ yakmak için antremandan önce l-carnitin alabilrsin (tabii ben doğal olarak kilo vermeni öneririm en azaından verebildiğin yere kadar)

kaskaybetmemek için antremandan önce değilde antremandan sonra ne yediğin önemlidir. ağırlık antremanından sonra önce karbonhidrat depoları boşalır onları hemen doldurmalısın (30 dk içinde) sonrada protein ihtiyacı doğar kasda yıpranan kası onarması için.doğal karbon hidrat olarak yağsız pirinç pilavı önerebilirim protein içinde haşlanmış tavuk göğsü

özellikle yağsız ve haşlama dedimki senin yağ almaman gerekiyor

11. taraximus

taraximus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla hocam tam senin dediğin gibi yaptım
    yani antremanı boş mideyle yapıyorum ama sonrasında haşlanmış tavuk göğsü yoğurt benzeri şeyler yiyorum
    yani benim aklımı kurcalayan aç karnına yapılan antreman zararlı olur mu yoksa zaten sonrasında alıyorum.

12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    tamamen aç karnına yapıyosan şekerin düşer bayılırsın (özellikle squad da)

tamamen tok karnına yaparsanda şişersin hareket yapamazsın yediklerine ağzına gelir (mekikde)

ne aç ne tok olman lazım ben yedikden 2 saat sonra giriyorum antremana

13. taraximus

taraximus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim önerilerin için

Sayfayı Paylaş