Göbek Sorunu...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SlipKnoT16 tarafından 23 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Göbeğim bir türlü erimiyor... Günde rahat 150 tane mekik çekiyorum ve bu 3 aydır sürüyo göbeğim hala şiş acaba göbeğimde gaz felan mı birikti ? :D Sorunum nedir lütfen yardım edin..

2. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Son düzenleme: 23 Haziran 2011
    'PineApple ve SlipKnoT16 bunu beğendi.
  3. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Guzel bi diet ve kardio programi yapip cesitli mekik varyasyonlarini hemen arkasina eklersen hedefine ulasirsin

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kardio şart ardından karın ve el hareketlerı eklersınız yag yakımı ıcın en az 30dk aralıksız kardıo yapmanız gerek

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  5. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    30 dk boyunca yürüyüşmü yapayım ? yoksa arada bisiklete felan bineyim mi ?

6. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Salonda çalışıyorsan bisiklet varsa daha çabuk kalori yakarsın. Sürekli yürüyüş yapmak zorunda değilsin. Mesela şöyle yaparbilirsin. 15dk tempo koşu sonrasında 15 dakika tempo bisiktlet. ben 15 dakika yürüyüş ve 10 dakika bisiklette 200 kaloriden fazla yakıyordum.

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  7. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Böyle yaptıgımda Kalça,basen ve göbeğimde 1 ayda fark eder mi ? gerçekten çok kafaya takıyorum bu üçlüyü piskolojimi boyuzo özellikle kalçam .. dar birşey giyemiyorum onun yüzünden :D

8. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Şöyle söyliyim. Bende kilo almadan önce kalça yoktu. Kilo aldım ve bendede biraz kalça var işin açıkcası. :) Kilo verdiğin zaman haliyle kalçadanda eriyecektir. Bu kalça işi falan biraz kiloyla orantılı bişey. Kardio 1 ayda tabikide fark eder. Eğer sağlam kardio yaparsan eritebilirsin. Benim bel inceltme tekniğim karnıma poşet bağlayıp koşmak veya bisiklete binmek. Karını öyle bi terletiyo ki poşet inanamazsın. Bende 1.85 75 kiloyum belim 68cm. Birazda genetik tabiki ama ben bu poşet tekniğinin faydasını çok gördüm.

9. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Abi salonda kıçıma poşet bağlıyıp koşamamki :D o zaman şu kardio işini ben 40 dk felan yapayım ... ama şöyle bir sorunum var benim kilolarım sadece belden aşşagıda toplanmış.. vücud olarak zayıflamak istemiyorum sadece aşşagı kısmı.. oda mümkün değil diyolar isyan edicem :D

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kılo verırken her yerınden verıceksın bolgesel zayıflama yoktur

kosmak bısıkletten daha etkılıdır daha fazla kalorı harcarsın ve hemen hemen tum kasların calısmıs olur bısıklette oyle olmuyor bısıklet kalca yakar dıyorlar yaksa degısen bırsey olmaz bolgesel veremzsın kosmak en ıyısı olur hem kosu hem bısıklet yapsan tabı daha ıyı olur 20 kg den fazla verdım

10 dk dıkey 10 dk yatak 30 dk kosu bandı 15 dk elıptıcal bısıklet ve bel karın bolgesı seklınde calısıyordum bel 108 den 80 e ındı artıkda ınmıyor kemık var :shock:

kardiıo egzersızlerının püf noktaları: http://kaanlazayiflama.blogcu.com/kardiyo-egzersizler/4015232

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  11. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Link için teşekkürler ... Artık sabah sporuna başlıyorum :D sabah kalkıp koşmasamda basketbol oynasam birşey degişirmi ?

12. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Ben yürüyerek 15 dakikada yaktığımı bisiklette 10 dakikada yakıyorum. Zaten kalçana değil beline bağlayacaksın. Bacak ve kalça içinde biraz kalın eşoftman giymelisin yada 2 tane eşoftman üstüste giymelisin ki terleyesin. Bide bi alet var ismini tam bilmiyorum. Bacaklarını çapraz açıyo ellerinlede tutuyosun falan koşuyomuş gibi ben onu yapıyorum.

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  13. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Dediklerinizin hepsini yapıcam sağolun.. Ama önce salonun hangi saat boş oldugunu bulmam lazım :D

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu terleten eşorfmanın ne faydası var ben anlamıyorum 97 den 74 e indim hıc extra bırsey kullanmadım kardıomu ve dengelı beslenme ıle verdım bu kıloyu terletınce yagmı kaybedıyor vucut? sadece su kaybedersın bu ayda yazın bu sıcagında onu gıyersen kalp krizi gecıre bılırsın

ben kendı kafamdan uydurmuyorum daha bu hafta salonda kondısyon dersınde eşorfman gıyen sporcu zor duruma düştü ve hoca gıymemesını soyledı bu tur seylerın hele bu ayda sakının terlemek zayıflatmak su kaybettırır sızde kılov erdım dıye sevınırsınız yazın hacım almanın zor olmasının nedenıde su kaybıdır. önemlı olan kıloyu neyden verdıgınız yag oalrak vermeye bakın kılolara takılmayın her ay düzenlı bel ölcusunun alın eger ordan ıncelme yoksa yanlış yapıyorsunuz demektır.en onemlısı bolgesel zayıflama olmadıgını bılmen ve ona gore çalışman yoksa bır laf vardır 1000 tane mekık ceksen gobek gene gıtmez kardıo ve karın calısmasını aynı anda yaparsan gıder bısıklette yap kosuda eger varsa ıkısı arasında tercıh yaparsan koşu yap her zaman daha ıyıdır bısıkletten cunku kosarken daha cabuk yorulursun koşarken hemen hemen her kas calısır ısınırken bosuna kosmuyoruz.

15. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Bende kendi kafamdan uydurmuyorum deneme yanılma yoluyla yaptığım şeyler. Terlemedende kilo verilmez. Ayrıca eşoftmanla terlemenin kalp krizi ile arasında ne alaka var anlayamadım. Kimseyide zorlamıyorum isteyen yapar istemeyen yapmaz. Ben yapıyorum hiçte sıcaklıktan kalp krizi geçirmedim. 75 kiloyum 68 cmde belim var.

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu sıcakta o havasız seyın ıcınde zaten adam kosarken oyle bır ısınıyorkı bıed onu gıyerse nefes alamaz gozumelde şahıt oldum genetık olarak belın ınce olabılır herekzde aynı sonuc vermıyor bende 110- 108 cıvarından 80 e ındırdım belı extrea bırsey kullanmadım sadece kardıo ve beslenme

por yaparken terlemek mi yararlı, terlememek mi? Terlemek dokularda bulunan sıvıların vücut sıcaklığının yükselmesiyle atılması demektir. Terleme sırasında salgılanmış toksinleri atılır. Bu nedenle spor yaparken terlemek faydalıdır, kendinizi hava akımlarından koruyarak üşütmemek kaydıyla. Zayıflamak isteyen kişiler, egzersiz sırasında bol su atarak bir kilo kaybı yaşarlar. Ancak kilo verme programında gerçek hedef su atmak değil birikmiş yağlardan kurtulmaktır. Atılan su vücut tarafından yeniden yerine konacaktır. Atılmış yağ ise size net bir kilo kaybı sağlar. Bu nedenle terlemenin bir kilo kaybı anlamı taşımayacağını gözden kaçırmamak gerekir.

http://saglik.turk.net/Fitness/sss4.asp

yanı terlerken su kaybedersın ama onemlı olan yag yakmak terledmekle yagın bır ılıskısı yok terlemek vucut ısısı yukselınce soguması ıcın yapılan bır işlev kosarken zaten terlersın extra terletmek hele bu aylardsa aşırı su kaybı demek

kosarkan vucut enerjı yakar once depolar bosalır daha sonra yag hucrelerı yakılır yanlıs sporda kas kaybıda yasanır

ondan kardıo suresı en az 30 dk cıvarı aralıksız olmalıkı depolar bosalsın yag yakımına gecsın vucut yoksa gıt saunada otur sabahtan akşama akdar su kaybedersın tartıdada zayıfladım sanar ama bel olcusu dusmedıkce kıloyu cıddıye almayın onemlı olan belı ınceltmek

bunuda ınceleyın
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=4596865&tarih=2006-06-18

Son düzenleme: 25 Haziran 2011
    SlipKnoT16 bunu beğendi.
  17. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    eşorfmanla cardio yapılmıyo o kadar terliyosun ki terden spor yapamıyorsun oturduğun yer ter oluyo utanç verici bi durum en azından bana öyle oluyo :D

Sayfayı Paylaş