Göbek eritmek zor değil [Püf Noktalar]

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Soldier93 tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    'Eyvah, göbeğim var ve yok olmuyor' diyorsanız mutlaka önerileri uygulayın!

Göbeği eritmenin yolları
    • Hemen uygulamaya başlayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde göbeğinizi kontrol altına alabilir ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyabilirsiniz.

İşe az yemekten başlayın
    • Akşam yemeklerini bol mineral alabileceğiniz sebze ağırlıklı mönülerle oluşturun. Böylelikle vücudunuz depoladığınız yağları yakmaya başlar.
    • Sık sık küçük öğünler yiyin. Şekeri mümkün olduğunca kesin. Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerle karşılayın.
    • Ancak meyveyi mutlaka bir proteinle birlikte alın ki hemen kana karışıp daha sonra da yağa çevrilmesin!

Egzersizleri ihmal etmeyin
    • Egzersizlerinizi sabah kahvaltısından önce yaparsanız gece boyu harcayamadığınız enerji açığını kapatacak ve depolandığınız yağı eriteceksiniz.
    • Akşam yemeği sonrası yapacağınız egzersiz ise bütün gün boyunca biriktirdiğiniz şekeri eritecek. Hatta uyuduğunuz sırada da vücuttaki yağ depolarından yakmaya başlayacak.

İp atlayın
    • Bacaklar, kasların en çok biriktiği yerdir. Onları güçlendirmek, kalorileri daha iyi yakabilmek ve metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelecektir.
    • Kalça kaslarınızı güçlendirecek egzersiz yapmak da yararınıza. Hiçbir şey yapamıyorsanız, günde en az 15 dakika ip atlayın. Böylelikle 100 kaloriden fazlasını harcayacaksınız!
    • Tüm bunları kendinizi sıkmadan yapın. Unutmayın uzmanlar haftada bir kilo ve 6 haftada bir beden incelmenin ideal olduğunu söylüyor.

2. Kaba tuzla banyo
    • Kaba tuz terletir ve vücuttaki fazla suyun vücut dışına atılmasına, derinin metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur.
    • Süpermarketten veya bakkaldan birkaç torba kaba tuz alıp, banyodan önce bir bardak kaba tuzu biraz sıcak suyla karıştırarak, karnınızın üstüne sürün. 10 dakika ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın.

1. Ev işleri
    • Yerleri temizlerken elektrikli süpürge yerine bez veya normal süpürgeyi tercih edin. Hava sıcaklığının arttığı öğle saatlerinde çamaşır yıkamayı ve ütü yapın.
    • Acıktığınızda, kendinize bir diet yemek hazırlayın. "Aşçı" genellikle kendi pişirdiği yemekleri yemeyi sevmez, böylece az yemek yemiş olacaksınız.

3. Masaj

• Masaj, karın bölgesini eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Masaj kremiyle karnınızı ovalayın. Bu uygulama, karın bölgesindeki yağın giderilmesi için etkilidir.
    • Masaj, derinin ısısını yükselterek enerji tüketimini artırmanın yanı sıra bağırsakların hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılmasına yardımcı olur. Her gün bir masaj yapmayı ihmal etmeyin.

4. Diyet
    Normal öğünden önce biraz atıştırın. Bu uygulama iştahınızı kapatarak normal öğünde daha az yemek yemenizi sağlar. Ayrıca her gün 15-20 mililitre sirke içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç görebilirsiniz.

5. Beyni çalıştırma
    • Eski Sovyetler Birliği'nden bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini öne sürdü.
    • Bu teoriye dayanarak, beyni çalıştırma yoluyla zayıflama yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemde, şişman insanlara kitap okumak, resim yapmak, yazı yazmak, matematik soruları çözmek ve teknik beceri öğrenmek gibi çalışmalar yapmaları öneriliyor.

Otomobil kullanırken de göbek eritebilirsiniz
    • Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir... Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemli.
    • Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz.
    • Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruşunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler.
    • O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece 'spora zamanım yok' diye bahaneniz de kalmaz.

Göbek eritmek için soya sütü
    • Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlere müjde. Amerikalı bilim adamları her gün düzenli olarak soya sütü içeren içeçekler tüketmenin, göbek bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı.
    • Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor.
    • Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr. Daniel Christie, soya sütlü içeceklerin karın bölgesindeki yağları engellemesine bağlı olarak kadınların kalp ve diyabet gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini de azalttığını belirtti

Göbek eritmek için 10 hareket

Hem zayıflayıp hem formda kalmak için yalnızca diyet yetmez. Karın bölgesinde biriken inatçı yağlar ise özel egzersiz gerektirir. Kaslı ve düz bir karın için ideal 10 hareket.
    Göbek eritme hareketleri 1. Hedef ön karın kasları
    Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanarak bacaklarınıza doğru kalkın. Bunu 15 kez tekrarlayın.
    Göbek eritme hareketleri 2. Spastik bacak
    Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. . .

Göbek eritme hareketleri 3. Uzan, yakala

Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.
    Göbek eritme hareketleri 4. Karın stebi
    Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.
    Göbek yakma hareketleri 5. Çift bacak hareketi
    Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.
    Göbek eritme egzersizleri 6. Yerde dans
    Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafınızla 15 kez tekrarlayın. Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kaslarına odaklanmaya çalışın. .
    Göbek eritme egzersizleri 7. Karın balesi
    Yan olarak yatıp yere bakan kolunuzla fotoğraftaki gibi destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu harekette karnınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Her bir tarafınızla 15 kez tekrarlayın.
    Göbek eritme egzersizleri 8. Sarkaç
    Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin. Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Hareketi 15 kez tekrarlayın. .
    Göbek eritme egzersizleri 9. Yukarı şınav
    Uzanın. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin. Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın. .
    Göbek eritme egzersizleri 10. Gerinme
    Yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü hareket etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle başınızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

Kaynak : http://www.abiye.cc/gobek-eritmek-icin-10-hareket/
    http://www.trturkey.net/gobek-eritmek-icin-oneriler.html

NumLock, Azi, 1reex1 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    üstteki önerilerin göbek eritmeye faydalı olabileceğine inanmakla beraber alttaki "hareketlerin" pek bir işe yarayacağını düşünmüyorum. çünkü hareketler sadece karın kaslarını çalıştırmaya yönelik. (yukarı şınav hariç) karın kasları ise küçük bir kas grubu olduğu için bu hareketler çok az miktarda kalori yakmaya sebep olur. göbek eritmek için daha büyük kas grupları çalıştırılmallı ki bol miktarda kalori yakılabilsin.

sadece kişisel görüşümü belirttim yanılıyor olabilirm....

Azi, gencVGci, dishiwelet ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Zaten mekik çekerek karındaki yağlar erimez, mide kaslarınız güçlenir.Göbek eritmenin iki ana kuralı;

1- Diyet

2- Kardio

yasinerkan, Azi ve gangboy bunu beğendi.
  4. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı
    Beyler Ben İstiyorum Cardio Yapmak Ama Kaslar Erirse Hemen Nolacak Hem salon parası çöp'e hemde onca emek çöp'e :D :D :D :D

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kardio=Kas erimesi ,demek değildir ki.Beslenmeni düzgün yapıp proteinini yeterli alırsan bu sorunla karşılaşmazsın.Kas kaybını min. a indirmek için tavsiyem BCAA+Glutamine alabilirsin ek olarak...

6. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı
    Protein TOzu , Amino Yada Benzeri ŞEyler Kullanmıyorum Natural Yapacam :) :) :) Yinede Önerin İçin Sağol İleride Şeytan Aklıma Girerse Bunu Uygularım (y)

7. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    bunu öğrendiğim iyi oldu bende mekik çekerken terliyordum terlerkende kg kaybederim diye endişeleniyordum çünkü benim göbek kısmımda gr yağ yok artık six pack için daha rahat ve huzurlu çalışmalarımı sürdürcem

8. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Bence soldier güzel birşeyi bizlerle paylaşmış.Daha uygulamadan olumsuz yanıt vermeyelim.Yalnız kovboyun dediği gibi diyet şart zaten o yazıdada diyetide ele almış.Aslında bence diyetle birlikte bu programlar hareketler tekrar sayılarını arttırdıkca işe yarar.Eğer bu sporun içindeysek tecrübe olur .

Soldier93 bunu beğendi.
  9. kalera

kalera Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler ip atlamaya başladım yatarken masaj yapıyorum sanki bir şeyler oluyor akşamları sebze yemeği yiyorum ve sabah kalktığımda hafif bi mekik çekiyorum hevesim geldi öyle söyliyim yaza kadar güzel şeyler olucak inş :)

tekrar teşekkürler

Soldier93 bunu beğendi.
  10. SinyoR

SinyoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben Bişey Sorcam benim Göbeğimde Biraz Yağvar Bide göbeğim katlanıyo bu durum beni rahatsız edio

Boy : 1,73
    Kilo:68

Abiler , Ablalar Kardeşler ben bi 60 kilo flaan olsam rahatlıcam bana bi yardım edin lütfenn .... yada şuanki kilom iyimi bide günlük şınav, mekik, dumbell çalışıyorum ve kaslarım yaşıma göre yeterli ama ben göbekteki ve göğüsteki yağları eritmek istiyorum şimdiden teşekkürlerrr..

11. SinyoR

SinyoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Heee bide bana diyet önerirmisinizz ama karbonhidrat falan diyerek değil fazla anlamıyorum :) biraz daha açıklayıcı şunu şunu ye derseniz sevinirim

12. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı
    1.Spor Salonuna Yazıl
    2. Diyetisyene Git
    3. Flood Yapma
    4. İmzamdaki Linkleri Oku ...

13. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Arkadaşlar diyet diyetisyenlerin işi.Her diyet her vücutta aynı sonucu vermez sağlığınızı bile bozar.Amma illaki yağ yakacam diyosanız yağ,şeker,hamur tuzdan uzak durun.Sinyor ayrıca kilon normal.Fakat ölçülerini yazmadığın için bel ve karın bölgeni göremediğim için göbeğindeki katlanmaya bişey demem yanlış olur.Çünkü çok zayıf bir insan hafif eğildiğinde bile kat çıkar

14. cradle25

cradle25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu karın bölgesine masaj uygulaması yaparken herhangibir krem kullanmak gerekli mi ? gerekliyse hangi tip krem faydalı olur? (ürün ismi verirseniz sevinirim) şimdiden teşekkürler

15. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Creadle25 valla buzamana kadar masaj kremi felan kullanmadım bu yüzden yanlış bilgi vermek istemem fakat bunu kullanan bir arkadaşım var ondan öğrenirim.Ama mantıklı düşünecek olursak herşey senin beslenmene bağlı.

16. cradle25

cradle25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet beslenmeye de dikkat ediyorum zaten ama göbek çok çirkin duruyor bi ondan kurtulsam başka birşey istemem zaten :D

17. humanistyamyam

humanistyamyam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım faydasını görürüm ,
    Teşekkürler

18. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    bende göbek yok ama şöyle bir şey var kambur moduna geçince göbeğim çıkıyor ve göbeğimi öne doğru feci şekilde çıkartabiliyorum... yani bende göbek var mıdır? dik durunca kesinlikle sıfır göbek var. bu göbek çıkması olayı midemin geniş olması mıdır belki de?

19. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Creadle herhangibir salona gidiyormusun?Gitmiyorsan bir salona yazıl güzel antrenman ve beslenmeyle o göbeği erit.Şunu söyliyim göbek ve basen bölgesi en zor eriyen bölgeler.Hareketsiz bölgeler olması en büyük faktör

20. cradle25

cradle25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet salona gidiyorum 2 günde bir ve 45-60 dk. arası kardiyo yapıyorum daha önceden 25 kilo vermiştim ama 4 kilosunu geri aldım anlamadığım şeyse göbeğin oluşması ve yağlanması ip atlamaya başlıyacam yakında (gerçi atlamayı beceremiyorum ama neyse) bakalım neler olucak spordan sonrada kabak lifiyle 5 dk. boyunca sertçe sürtüyorum göbek kısmınıda bakalım faydası olacak mı:D

Sayfayı Paylaş