Göbek eritmek ve fit olmak istiyorum, doğru yol nasıl olmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Omergndz tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim, ben 3 kaytardığım zamanlar, çok gitmediğim zamanları vs. her şeyi eklersem, tam anlamıyla 3 aydır düzgünce salona gidiyorum. Verilen programları uyguluyorum. Sporun ilk 2 ayı yediklerime pek dikkat etmedim özellikle şekerli şeyleri, tatlıları. Son 1-1.5 aydır çok dikkat ediyorum. Geçen sene 3 tane göbeğinde simit oluşan ben, bunu bu sene bel çevresi olmak üzere 1'e indirdim. ^^ Allaha şükür boyumda uzadı. 1.92 boyunda 88 kiloyum. Sadece bel çevrem, çok hafifte bir göbeğim var. Amacım yağı eritip kasa çevirmek. Son 3 haftadır L-Carnitine ve CLA'ya başladım yazgeldi süreci hızlandırmak adına.(Hardline marka). Şimdi de proteine başladım 3. ayı bitirince. Sizce doğru yolda mıyım? Yediklerime çok dikkat etmeye çalışıyorum. Sadece kaçamak günlerimde şekerli şeyler yiyorum onuda abartmadan kessinlikle. Mesela özetle beslenmem şöyle:

Sabah:
    2 haşlanmış (soft) yumurta- tam buğday ekmeğinden peynirli-sucuklu tost-biraz lor peyniri- şekersiz çay-kahve

1. Ara: Genelde spordan gelmiş oluyorum. Sütlü protein ve Lifli form kraker.(tadı saman gibi olan)

Öğlen:
    Et-Tavuk-Köfte 3'lüsünden biri, bulgur pilavı, yoğurt, soda

2. Ara: Yarım meyve katılmış(elma-şeftali veya 3 kayısı) bir kase sütlü lifalif.

Akşam:
    Et-Tavuk-Köfte 3'lüsünden biri, bulgur pilavı, elma suyu ve soda karıştırıyorum. (%70 soda-%30 elma suyu)

Akşam 9'dan önce çok acıkırsamda küçük bir bardak süt içiyorum. Bu şekilde besleniyorum. Spor programımda şuan hocamın orta seviye 3. programındayım. Hareketleri 4x10 yapmaya başladım. Haftanın en az 5 günü gidiyorum. 3 günü ,1 gün arayla 20 dk kardiyo (5 dk yürüme, 10 dk koşma, 5 dk daha yürüme) şeklinde, ara günleri ise 30 dk kardiyo(5 dk yürüme-10 dk koşma-5dk yürüme-10 dk koşma) + aerobik hareketler(mekikler, dizleri karna çekiş, ağırlıklarla yana eğilme, bel çevirme) şeklinde götürüyorum. Aerobik hareket günlerinde protein almıyorum. Tatlıyı haftada 1-2 kez yemeye çalışıyorum. Yersem bile bi parmak bitter çikolatadan fazla yemiyorum normal programımda. Yani kısaca karbonhidrat ve şekeri hayatımda minimize etmiş durumdayım. Sizce doğru yolda mıyım? Boyum uzun çok şükür, düzgün bir vücudum var. Şöyle fit çok aşırı olmasada biraz gözüken 6-pack olsun istiyorum. ^^ Tabii ki uzun vadede. 2014 başlarına kadar böyle özenli dikkatli gidersem, istediğim vücuda kavuşur muyum? Birde okul zamanı haftanın 3 bazen 4 günü gidebiliyorum. Bir mahsuru olur mu? Ara günlerimi evde bandım var onla yapmaya çalışacağım. Sizce doğru gidiyor muyum hedefime ulaşma adına?

Sayfayı Paylaş