Göbek eritmek için kardiyo mu mekik mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve infernoking3 tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. infernoking3

infernoking3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaşım 18.Bu sene olan lys sınavına hazırlandığımdan dolayı baya bir kilo aldım.62 den 72 oldum ve şimdi sınav bitti falan rahatladım spora yazıldım 1 ay bitmek üzere ama spor salonunda çoğunlukla kollara ve göğüs kaslarına yönelik aletler kullanıyoruz.Haftada 3 kez gidiyorum ve 3 günde bir koşu bandında koşuyorum diğer aletlere ek olarak ancak başlıktada dediğim gibi hafif bir göbeğim var ve eritmek istiyorum.Evde de koşu bandı var ve spora gitmediğim günlerde evde de 30 dk koşuyorum sabit bir programda 83 kalori yakıyorum.Beslenme olaraksa 1 ayır spora başladığımdan beri ekmek hamur işi hiç yemiyorum kola içmiyorum.Ama yağsız et haşlanmış vs yiyorum.Bu hafif göbeği bu şekilde devam ederek yakabilirmiyim yaz sonuna kadar.Kafama takılan şey ise bazıları mekik çek falan diyor ama ben ilk etapda hafif göbeği eritip öyle karın kası yapmak istiyorum.Acaba mekik göbek eritiyormu yoksa karın kası için mi ? eğer mekik göbek eritmede daha faydalıysa evde koşmayı bırakıp mekik çekmeye başlayacağım.
    Konu yanlış yerdeysede lütfen mazur görün.

2. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    mekiğin göbeği eritmede extra bir fonksiyonu yoktur.programına devam et.yeterli gelmezse koşu süresini artırabilirsin.koşunun ardından kasların gelişimi için (göbek erimesi için değil)mekik çekebilirsin.

3. infernoking3

infernoking3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmek hamur işi kola vs yemiyorum ama sadece et ve yanında pilav filan yiyorum denk gelirse sizce yinede eskisine göre kilo verebilirmiyim ?1aydır spora gidiyorum ama 1 aydır koşmuyorum 1 ay dolsun ona göre belki sabah 30dk akşam 30dk ya çıkarabilirim.Tahmin edebileceğiniz gibi çok terliyorum fakat sanki bana hiçbirşey yakmamışım gibi geliyor.Şuan için karın kasından önce göbek yakmak istiyorum 0 a insin aha çok vaktim var karın kası için.

4. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sadece beslenmene dikkat ederek de kilo verebilirsin tabi ama cardio yapmanı öneririm.sadece mekik çekerek göbeği eritmek diye birşey yoktur bunu söylemek istedim.

5. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    beslenme-cardio-mekik :)

6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşın da dediği gibi bu 3lüyü bir arada düzenli olarak yapabilirsen çok daha iyi olur ve sadece mekikle kalma bacak kaldırarak fln yapılan hareketlerde var onlarıda dene. Zaten karın kasın hiç olmazsa yağ yaksan bile ortaya çıkmaz :) 2 günde bir şeklinde karın çalış ve tek sette yapıp bırakma, 2 set mekik, 3 set bacak kaldırma, 2 set de alt karın kasları için http://www.uzmantv.com/vucut-gelistirmede-alt-karin-hareketleri-nelerdir böle bir şekil hareket var bunları yaptıktan sonra beslenmende doğruysa bikaç aya baklalar ortaya çıkacaktır :)

7. infernoking3

infernoking3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi öyle hemen beyler 2 aya nasıl 6 pack yapılır değil amacım herşeyin bir sırası var ilk önce göbek erisin sonra mekiğe başlarım diye düşünüyordum ama mesajınızdan sonra cardio nun üstüne birkaç hareket yapayım dedim.10 dk vs neyse.Göbek normalde biraz dışarıda yemek yiyip su içinde birazda dışarı şişiyor.Benim istediğim , karnımızı içime çektiğimizda dümdüz oluyor ya o gibi olsa yeter.Hatta öyle olmadan bile tam gaz mekik çekmeye 6 pack çalışmaya başlayabilirim ama ilk önce bir yarı hacmine insin göbek diyordum.
    ediT:sormayı unutmuşum 2 set mekik derken 10x2 2 set mi 15x 2 set mi ya da bana kaç olur :)

Son düzenleme: 23 Temmuz 2012
  8. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    arkadaşım ağırlık mı kaldırıyorsun ne 10u 15i :) ilk önce çekebildiğin maksimum mekik sayısını belirle daha sonra bu şekilde tekrarlarda maximum kaç tekrar yapacağını ayarla ve yap. Ben mesela ilk önce 2 set mekiği ilk set 20 2. set 40 olarak yapıyorum daha çok 1. seti ısınma olarak düşün. Daha sonra bacak kaldırmaya geçiyorum onda da ilk set 20,30,40 yapıyorum, son olarak 2 set alt karın giriyorum ve bunda tekrar sayısını maximum yapıyorum ama 2. setede bişiler çıkarabilmek için ilk sete tam sınırıma gelmiyorum. Zaten bu hareketlerin en çok vurduğu bölgeler farklı olduğu için sınırlarını her harekette zorlamalısın ama tabi diğer harekete yapamıcak durumda geçme :) Ben mesela mekiği daha çok genel bir çalıştırma ve ısınma olarak görüyorum mekik bence pek işe yarar bir hareket değil. Daha sonrasında bacak hareketi çok zorluyor beni ve en son alt karın ile bitiriyorum. bacak hareketini nasıl yapıyorsun diyorsan yatağa enine uzanarak bacakları yaklaşık 130 derece kaldırıp indiriyorum. Özellikle bacakları yere yakın pozisyondan kaldırmaya dikkat et ki zorluk derecesi artsın. Setler arasındaki dinlenme süresinide 30sn ile 45 sn arasında yapmalısın.

9. Dxsadad

Dxsadad Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abicim Benim de Öyle Göbeğim Vardı İlk 4 Hafta Günde 500 Mekiğe Kadar Çıkardım Mekik Sayısını Sonra P90X Karın Kası Hareketlerini Yaptım Şimdi Ellediğimde Karın Kaslarım Çıkmış Hissediyorum Ancak Üstü Yağ Dolu Ben de P90X Kardiyo Yapıcam Kardiyo Eritecek Heralde

Sayfayı Paylaş