Göbek Eritmek için ideal hareketler ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 10-Alex tarafından 3 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 10-Alex

10-Alex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,Spor salonuna gidiyorum 2. haftam,aşırı göbekli değilim ama yinede kurtulmak istiyorum hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz ?
    12 dk 6.5 hızında bant
    12 dk bisiklet çalışıyorum pek bir değişim göremedim

saygılar

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Amacın sadece yağ yakmaya yönelikse, ya bantta yürüyüş süreni uzat (minimum 30dk) ya koşu hızını arttır. Bisiklet için de geçerli söylediğim. Üstüne yapacağın karın hareketleri de (Crunch, Leg Raise, Twist, Hyperextension vs) şekilli ve sıkı bir karın kazandıracak sana. Tabii bir de sıkı bir diyet.

Bu arada neden 12 dakika ? Neden 15 ya da 20 değil özel bir nedeni var mı ?

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, yavaş tempoda ve sürekli olarak yapılan egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir.

Fitness salonlarında kardiyovasküler türdeki egzersizleri kısa sürelerde yapan kişilere sık rastlanır, oysaki bu tür kısa süreliğine yapılan bir egzersiz ısınma dışında pek bir sonuç getirmez. Kardiyovasküler bir çalışmanın istenen hedefe (yağ yakmak gibi) ulaşmada etkisi olması için, 15 dakikadan az olmamak kaydıyla ve mümkünse 25 – 35 dakika süreyle yapılması gerekir.

İnsan vücudunda, yağ yakma enzimleri ilk 10 dakikadan sonra harekete geçer. 10 dakika kadar yapılan kısa ve tempolu bir koşu yalnızca karbonhidrat yakmanızı sağlar. Böylelikle depolanmış yağları yakmadan spor yapmış olursunuz. Egzersizlerin minimum 25–30 dakika yapılması, yağ yakımının sağlanması için şarttır.

Haftada 3 ila 5 gün, 30–40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri yapmalı, başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak arttırmalıdırlar. Eğer zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Kardiyo programınızı düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve programınızı sıkıcı hale gelmeden her 3–4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karına çok rahat sahip olabilirsiniz.

Alıntıdır (http://kaanlazayiflama.blogcu.com/kardiyo-egzersizler/4015232)

4. asigenc1990

asigenc1990 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    jeune_turc kardes dediğin bu hareketlere baktımda evde yapılabilecek leg raise var bide crunch yeni olduğum için bilmiyordum ne olduğunu youtubedan izledim :) bu crunch da bildiğimiz mekik baktığım kadarıyla bu hyperextension evde yapılma imkanı var mı karındaki yağlar için süper gözüküyo da hafif yağ var bendede karında

5. 10-Alex

10-Alex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben body yapıyorum hocam o nedenle 12 dk bunlar (ısınma amaçlı),bisiklet ise sona bırakıyorum 12 dk yapıyorum bu 12 dk bana bağlı neden 12 dk bilmiyorum :) rutin olsun istedim
    ama arttırıyorum en kısa sürede
    bu dediğim bisiklet ve bant body programı içindeki kardiyo hareketleri
    bunları 20 dk'ya çıkarsam haftada 5 gün gidiyorum düz hesapla ayda yaklaşık 900 dakika cardio yapmış olacağım sonuç alacağıma inanıyorum

önerileriniz için saolun

6. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Hyperextension karın değil bel ve alt sırt kaslarını hedef alıyor... Ama belin kuvvetli değilse zaten hiçbir hareketten verim alamazsın... Evde yapılacak egzersiz birebir yerini tutmasa da yüzüstü yat ayaklarını bir yere tak hafif hafif yüksel ters mekik gibi...

Sayfayı Paylaş