Göbek eritme-kilo vermeye yönelik diet programı nasıl olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Omergndz tarafından 21 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 3 aydır sporumu yapıyorum, beslenmeme ''dikkat ediyorum'' fakat. Haftanın4-5 günü gidiyorum kardiyomu ağırlığımı çalışıyorum. Tam anlamıyla diet yapmıyorum çünkü bilemiyorum nasıl olması gerketiğini.

Örneğin sabah,
    2 yumurta peynir,domates 2 dilim kepekli ekmek ve şekersiz çay

Öğlenleri
    bazen geçiştiriyorum meyveyle vs, bazen de bulgur pilabı yanında et-tavuk türü bir şey yiyorum.

Karbonhidrat ve şekeri hayatımdan çıkardım sayılır. Tatlıyı nefsimi köreltmek adına 10 günde 1 yiyorum mesela o da çok az.

Akşamlarıda yine
    karbonhidrat minimum seviyede protein ağırlıklı besleniyorum. Karbonhidrat almamaya dikkat ediyorum.

Ama ben şimdi CLA ve L-Carnitine'e başladım, bunların etkilerini tam anlamıyla göstermesi için diet yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Lütfen yardım edin. Önerilere ihtiyacım var. Mesela standart yağlı peynir yerim beyaz peynir olarak sabahları. Onu lor yapayım diyorum sadece. Bulgur pilavı zaten sade çok az zeytinyağı var sadece. (Bulgurdan başka karbonhidrat almıyorum). Doymak adına yoğurt yiyorum hep öğle ve akşamlarda. Aralarda hep fındık meyve geçiştiriyorum. Elma suyu içiyorum mesela yemeklerde %100. Şeker ilavesiz diyor ama doğal oalrakta olsa epey bir tatlı. Onuda bırakayım mı? Ben istikrarlı bir şekilde harfiyen uyacağım iyi ama insanıda bıkmayacak bir beslenme programı arıyorum yani. 3 ay istikrarlı uygulayabileceğim. Mesela 2 haftada bir kaçamak yapabilir miyim? Kebap yiyebilir miyim örneğin? Dışarda başka bir şey yemem zaten. ^^ Başka ek olarak tuz tüketimi hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu konuda biraz aydınlatılmaya ihtiyacım var arkadaşlar...

Son düzenleme: 21 Haziran 2013
  2. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olabilecek yok mu acaba?

3. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Başka yere mi açayım konuyu anlamadım ki?

4. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    sabahları yumurta sayısını arttır bence 4 5 yumurta yap tabi sadece beyazlarla sadece 1 i sarılı kepekli ekmeği çıkar onun yerine tam tahıllı ekmek koy yada yulaf ezmesi ye kahvaltıda
    öğleni meyveyle geçiştirme çünkü ondada baya şeker var karbonhidratı da sıfırlama yulaf tarzı şeylerle kapat karbo açığını
    arada bir tabiki kaçamak yapmalısın yoksa sıkılırsın ki kebapla yapıcağını söylüyosun minimum derecede bi kaçamak olur bu bence

5. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ettim cevabınıza. Ara öğünleri yulaf yapmaya karar verdim. Sade yemek rahatsız etmiyor beni yiyebiliyorum. ^^ Tam tahıllı ekmekte tamam. Tatlıyı çok azalttım zaten hocam. Yemeklerde içecek, yemekten sonra, arada dondurmaydı şuydu buydu felan hiç yok. Zaten bölgesel zayıflama diye bir olay yok diye biliyorum. Çalışa çalışa sırayı göbeğe getireceğiz. ^^

6. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Forumdaki örnek diyet listelerine bakabilirsiniz. Karnitini falan her şeyi oturttuktan sonra kullanmaya başlayın ziyan etmeyin boşa.

Omergndz bunu beğendi.
  7. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım hocam. Yani diyeti vs. düzgünce oturtunca mı diyosunuz?

Sayfayı Paylaş