Göğüslerimin Şekli Yuvarlak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bahri tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. bahri

bahri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar önceden iki-üç ay kadar body yapmıştım okul dolayısıyla bıraktım şimdi yeniden başladım body çalışmaya fakat önceden çalıştıktan sonra göğüslerim baya hacim kazanmıştı ancak hala yuvarlak şekildeler alt göğüs çizgim felan yok.acaba yağlı olmasından mı böyle görünüyor?kare şeklindeki görünüme kavuşturabilirmiyim ve hangi hareketleri daha çok yapmam gerekli?bide bench press de çalışırken ağır kilo ile mi çalışayım yoksa biraz daha hafif kilo çok tekrar mı? şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

2. barmel

barmel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    amaç yağ yakmak ise hafif ağırlık çok tekrar. Ancak hacim kazandırıcaksan çok ağırlık yap. Ama senin şikayetin yağlı olması sanırım. Yağlardan kurtulmalısın ;)

3. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kardio yaparak kurtalabilirsin yağlardan çok tekrarla sadece göğüsündeki yağları eritemezsin bölgesel yağ yakımı yoktur

4. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Bence şeklin yuvarlak olması yağlı olmasındandır. Zaten kasınca elinle kontrol et sallanıyorsa yağ tutmuş demektir. Günde 30-45 dk tempolu yürüyüş veya bisiklet egzersiziyle bir de düzenli bir diyet ile yağlardan kurtulabilirsin. Sadece göğüs antremanı yaparak yağları eritebileceğini sanmıyorum ama önce antreman sonra cardio ile hem yağ yakarsın hem kas tonusunu korumuş olursun. Tabi doğru beslenirsen.

5. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bence hiç bench press falan yapma pullover, dumbbell fly, birde üst göğüs çalış
    yeterli

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yeterlı hacıme ulastıktan sonra cızmek ıcın declıne press, declıne db fly ve cable crossover yapmalısın..

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    konu tarafımdan taşınmıştır. başlık açarken lütfen ilgili bölüme açınız.

salvadore_xp bunu beğendi.
  8. Kyrie

Kyrie Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    msj girişiniz dolmuş hocam.o yuzden msjı buraya bırakmak zorunda kaldım

Muglada yasıyorum hem okul hem iş.Aslen Havsalıyım.önümüzdeki hafta bir aylıgına havsaya geçicem.Lüleburgazda akrabalar var ziyarete gittiğimizde uzak kalmamak adına bulungunuz salonda çalışmak ve birkaç tiyo almak istiyorum.3 aydır vucut geliştirme çalışıyorum.Sizin için de uygunsa cevaplarsanız sevinirim

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ziyaretçi mesaj bölümüne atabilirdiniz.

buyrun beklerim

Kyrie bunu beğendi.
  10. kayaker

kayaker Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çizgi çekmek için decline gerek yok bence hatta işe de yaradığını sanmıyorum alt çizgi yağın yoksa ve göğsün hacimliyse çıkar bunun için normal bench press yeter

11. romeo48

romeo48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    muğla
    forumda arama cevabı sporium'a gel bakarıs çaresine muğlada oturuyosan (ismim süleyman)bench_O

12. metehan711

metehan711 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu konuda mükemmel bi hareket biliyorum, paylaşayım dedim. vidyoda gördüğünüz hareketlerden ikincisi.. yandan müthiş şekilde sıkıştırıyor.

http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-gogus-egzersizleri-nelerdir

bunu yaptıktan sonra pullover hareketini yaparken bikaç hafta içinde göğüs kafesinizde yeni oluşan kasların titremesini hissediyorsunuz, ayrıca forumda evde dumbell ile yapılabilecek göğüs hareketleri listesi var onlar da en az salon kadar etkili hareketler bi kolaj çalışması yapın bence verimli olabilir .)

remymaier bunu beğendi.
  13. Rosto

Rosto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Videodaki ikinci hareketin adı butterfly'dır göğüsün alt ve üst bölgesini genel olarak çalıştırır başarılı bir hareketdir pull overdan sonraki favori göğüs hareketim:).

14. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence göğüs için cross over mükemmel bir hareket hem yapması zevkli hem harika hissettiriyor:)

15. BiLL

BiLL Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    video için saoL kardeşim yararlı oLdu.

çekirgeyaşar bunu beğendi.
  16. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    video için teşekkürler @metehan711;)

17. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum çok geniş açı şınac çekersen eğer göğüslerin alttaki gibi olur ve harika bi görüntüdür mesela ben iki elimn arası 110 cm şınav çekiyorum sende dene bunu bu şekil vermek için , bench press şekil vermez hacim kazandırır ve bu şekilde şınav çekerken eller üstünde çekme iki elinede dumbell barı gibi tutunacak bişeyler bul

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    pulover hareketı yaparken ben omuzlarım agrıyor eklemlerım omuzumdakı eklemler agrıyor yanı ındıremıyorum eklemlerım cıkcak gıbı oluyor acaba yanlısmı yapıyorum yoka zamanla duzelırmı ve bel bosta kalması gerekıyor dımı ben sehpaya uzanıyordum yaparken ama vıdeoda adamın belı bosta

19. metehan711

metehan711 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek, yardımcı olabildiysek ne mutlu .)

bu arada sitede yine aynı kişinin ve diğer bazı uzman koçların vidyoları da var. rastgele olmamak kaydıyla ve yine bir uzmana danışmak kaydıyla denenebilecek güzel hareketler bence.

şahsen, ben sitemizdeki dumbell ile göğüs çalışma programına bu butterfly hareketini (bu ismi spor salonlarındaki aletlerden biri için kullanıyorduk gibime geliyor ama neyse :) ) de ekledim inanılmaz işe arayan bir program oldu. vücudumu sakatlamadan, kıvamında zorlayarak, hafif ağırlıkla fly ve butterfly hareketleri gerçekten işe yaradı. dediğim gibi, göğüs kafaesimde daha önce hissetmediğim yeni kas oluşumları hissettim ve sonunda dolmayan alt taraflar da dolmaya başladı, göğüslerim şekil almaya başladı, kısacası danışmanınızca da uygunsa kesinlikle tavsiye ederim.

20. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bench ve arnold press çok faydalı olur bence

Sayfayı Paylaş