Göğüslerim Çok Yağlı? Zayıf Biriyim. (Foto Ekledim)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve O77 tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.

Boy: 1.78
    Kilo: 72

Göğüslerim sarkıyor. Yani normalde göğsüm yapısal olarak uzun. Tshirt giyemiyorum göğüslerim belli olduğu için. Birazda aşağıda oldugu ıcın pek hos goruntu olmuyor. Yaşım 27.

Göğüs antrenmanımda;
    Bench
    Üst göğüs
    Alt göğüs(son 1 aydır yapıyorum)
    Sıkıştırma

Bunlar mevcut. Haftada 1 kez göğüs giriyorum.

7 aydır çalışıyorum fakat sonuç alamadım. Göğüslerimden çok rahatsız oluyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Son düzenleme: 31 Ağustos 2012
  2. Ahmetyrn

Ahmetyrn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri
    Yer:
    İzmir
    Bir fotoğrafını koyabilirseniz daha iyi yorum yapılabilir. :)

3. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ekledim. İzmir deyim bu arada. Allah askına bırı bı elımden tutsun. 7 aydır gidiyorum bı aşama kaydedemedım. haftada 4 gun gıdıyorum. 1 gun gıdıp 1 gun dınlenıyorum. ilk 4 ay haftanın 5 6 gunu gıdıyordum.

4. Ahmetyrn

Ahmetyrn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri
    Yer:
    İzmir
    Biraz yağ var gibi görünüyor beslenmenizi düzene sokarak ve kardiyo yaparak bu durumdan kurtulabileceğinize inanıyorum..

5. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu görüntüde bir sıkıntı yok gibi duruyor lakin 2.resme bakınca yağlanma var gibi ama sıkıntı edecek bir durumda yok :)

O77 bunu beğendi.
  6. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kardiyo yaptıgımda bana elemanlar buyumeye gıtmıyomusun sen neden kardıyo yapıon yapma dıyolar. 7 ayda kosu bandına sadece 5 kez anca cıkmısımdır. Ozaman her antrenmanda kardıo yapayım mı? yapacaksam antrenman sonrası mı olmalı?

tesekkurler bu arada.

7. Ahmetyrn

Ahmetyrn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri
    Yer:
    İzmir
    Antreman sonrası olması daha iyi sanırsam en az 30 dakika yapmanızı öneririm ayrıca illaki salonda yapacaksınız diyede bir şey yok İzmir'de koşu yapılacak çok açık alan var.. :)

8. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    antrenmanda kosu bandında yürüyim ben 30 dk antrenman sonu en ıyısı yıne de :) baska onerebılecegınız bırseyler var mı? verım alamıyorum pek :(

9. Ahmetyrn

Ahmetyrn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri
    Yer:
    İzmir
    İlk olarak düzenli tempolu 30 dakikalık yürüyüş antremanlardan sonra yeterli gibi görünüyor,gün içersinde yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederseniz daha iyi verim alacağınıza inanıyorum ben kilo 72 demişsiniz 144gr protein günlük tüketmeniz gerek aycıca kilonuz * 44 günlük almanız gereken kalori miktarıydı sanırsam 3168 ediyor buda..
    Şekerli,yağlı,tuzlu ve hamur işlerinden uzak durmanızda fayda var ayrıca günde belirli bir miktar almanız gereken karbonhidrat miktarıda var onun nasıl hesaplandığını bilmiyorum ama kg başına 2,5 gr olması lazım..
    Proteini , karbonhidratı da falza kaçırırsanız bu size yağ olarak dönecektir..

Beslenme ile ilgili çok şey beslenme bölümünde var ;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-le-lgili-en-ok-t11364.html

Son düzenleme: 31 Ağustos 2012
    O77 bunu beğendi.
  10. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Gunde 100 gram proteini mutlaka alıyorum. Bu tavuk, ton balıgı, birde annem kanser onun ıcın verılen ek gıda ürünü var. Süt gibi. 200 Ml lik sütte 13 gr protein var. Bunun dısında sabah kahvaltı sıkıntılı oluyor borek falan yıyebılıyorum engel olamıyorum bır turlu.

Soyledıklerınızı dıkkate alıcam mutlaka.

11. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yokmudur baska tavsıyesı olan :/

12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sıkıntı 7 aydır yapıyorsun ve vücut bu mu ? beslenme ve antrenmanlarını düzene sok derim.

Ahmetyrn bunu beğendi.
  13. O77

O77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    antrenmanım duzenlı zaten ama yetersız mı sızce?
    pazartesı: göğüs - pazu
    salı: dinlenme
    çarşamba: omuz-kanat
    perşembe dinlenme
    cuma: arka kol- bacak
    cumartesi pazar dinlenme. (pazar gitmek istiyorum ama kapalı.)

14. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Zayıf değilsinki.

15. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    yanı yanlıs anlasımmasında bence 7 ay yapılmıs gıbı durmuyor acaba deslenmeye mı dıkkat etmedın yada antremanlarındamı bır yanlıs var. hareketlerımı yanlıs yapıtnkı uye fotograflarından bakarsan 7 aylık gelısımlere kıyaslarsın . ayrıca gogustekı yag yag mı :D sen bnen 100 kg ıken bendekını görecektın:) duzenlı kardıyo ıyı beslenme(bundan yagısız beslenme anlasılmasın az yaglı sıfır sekerlı beslenme demek) sonucu görersun

16. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Kardiyo ile ağırlık idmanı aynı gün olamaz bence.Yapacağınız şey tuz şeker un gibi maddelerden uzak durmak. İdmandan önce karbonhidrat alın idman sonrasında gün boyu sadece protein almaya çalışın..Beslenmeyi düzene sokunca ve iyi bir antreman sisteminiz varsa muhakkak yağlarınızdan azalacaksınız haftada 1-2 gün sadece kardiyo çalışmanız size + olarak yansır..Sabah aç karna 40-50dk koşu yada 30dk koşu 15dk bisiklet yeterli gelecektir. Programınızı kim önerdi bu arada ?

Ptesi : Gögüs - Biceps
    Salı : Kardiyo
    Çarşamba : Omuz - Triceps
    Perşembe : Dinlen
    Cuma : Sırt - Bacak
    C.tesi : Kardiyo
    Pazar : Tatil zaten

Senin yerinde olsam böyle birşey yapardım.

17. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    annenın durumu ıcın cok uzuldum buyuk gecmıs olsun..

arkadasların yazdıklarına katılıyorum ek olarak gogus programına şınav ekle kesınlıkle. Ama nızamı yapman şart

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenman programınızda sorun yok, değiştirmeniz gerekmiyor. Birkaç aya ufak değişiklikler yapabilirsiniz ama yaptığınız yanlış değil. 20 dakikadan fazla koşu tavsiyelerinin tamamını çöpe atabilirsiniz. Harcadığınız çaba kardiyonun yaktıracağı yağ miktarına değmez amaç yağ yakımıysa tabii. 100 gr proteinden bahsetmişsiniz bu az, en az kilonuz*2, eğer amacınız yağ yakımıysa kilon*2.5 a kadar çıkartabilirsiniz. Bu arada 7 ay için gelişmenizi eksik bulanların eleştirilerini de unutabilirsiniz. Herkesin genetik yapısı farklı olduğu gibi spora ilk başladığınızda nasıl olduğunuzu bilmiyoruz. Herkes aynı yerden başlamıyor ayrıca 17 yaşında bir ergenin gelişim hızıyla 27 yaşında bir yetişkinin gelişim hzı tabii ki farklı olacaktır. Siz hareketi yaparken hile yapmadan mümkün olan en yüksek ağırlıklarla çalışmaya devam edin (yağ yakacaksanız da bulk yapacaksanız da), sonuçlar gelecektir, ki geliyor gibi görünüyor.

Asıl söylemek istediğim başka, göğsünüzde tişört giymemenizi gerektiren bir sorun yok. Gayet normal gözüküyor. Ayrıntılara fazla takılıp gözünüzde büyütmeyin.Karında biraz yağ var -ki birkaç aylık bir çabayla halledilebilecek kadar az- göğsünüzde ise hiçbir anormallik yok. İstediğiniz tişörtü giyin keyfinize bakın. Yaz bitiyor ve yaz da hayat da bu kadar küçük şeylerle insanın kendisini kısıtlamasına değmeyecek kadar güzel. Paşa keyfinize göre takılın.

capish bunu beğendi.
  19. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Sırt ve bacak aynı gün olmaz ama program sisteminiz bu şekilde olduğu için örnek verdim.

20. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Sırt - Triceps ve Omuz - Bacak daha mantıklı olur.

Sayfayı Paylaş