Göğüsleri mi hissetmiyorum. Bicepslerime yük biniyor.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emmo1 tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spora yeni basladım bench presste göğüs kaslarıma az biniyor ve bicepslerime yük cok daha fazla biniyor. Şimdi bicepslerin geri kalmıs diyen arkadaslarım olucak daha önce ağır işlerde calıstıgım için kol ölçüm suan 39 yani geri filan değil. Hareketi mi yanlıs yaptığımdandır yoksa düşük kilo girdiğimden kasın hissetmemesinden midir anlayamadım bi yardımcı olur musunuz arkadaslar bench_O

2. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    39 özellikle define isen bence güzel bir ölçü hareketi barla mı yapıyorsun dumbbell'lamı ?

emmo1 bunu beğendi.
  3. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    39 ise çalışma daha zaten , define 39 luk kol 2 senelik çalışma ister

4. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Hareketin yapılışında bir sıkıntı olabilir . Ancak spora yeni başladıgınız için kanın depolandıgını hissedeceginiz bir büyüklükte gögüs kasınız mevcut degiz o yüzden hissetmemeniz normal . İlerleyen zamanlarda hissedeceksiniz . Ama hareketin yapılış şeklide yanlış olabilir tabi :)

emmo1 bunu beğendi.
  5. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    3 aylık calişiyorum göğüs hareketlerinde bi tek dumbell ile bench fly göğüsümü acitiyordu yapiliş aninda ( oda yan cizgiler sadece ) max kıloda ragmen bench ve dumbell pres v.s hiç ağtirmazdi göğüsü sadece kola vururdu oda ağir ondan ağriyodu kol hareketi dogru yaptim öbür gün ise göğüsüme dokundugumda heryer ağriyodu hep 3 ayda göğüsüm gözle görülür değişiklik yaşadi ama daha su bench den acı cekmedim

emmo1 bunu beğendi.
  6. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sanayide calıstıgım için kol 39 cm benim hedef 50 cm. Birde bir şey daha eklemek istiyorum sınav çekerken kollumun dış kısmındaki bilek kasında yorulma hissediyorum mesela şınav göğüse vurdugu söyleniyor ama ben göğüsleri mi kesinlikle hissetmiyorum. bileklerim bi zaman sonra vucudu kaldırmaz oluyor. sizce bu normal mi yoksa acilen bilek antremanı mı yapmalıyım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:39 ----------

bench press benimde göğsüme vurmuyor. daha cok bilek ve bicepse vuruyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:41 ----------

dambılla yapıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:44 ----------

Birşey daha eklemek istiyorum. Sanayide imalat yapıyor imal ettiğimiz ürünleri apartmanlara teslim ediyoruz. bu sayede kollar iyi durumda omuzlar bacaklar karın ve kalflarda öyle ama sırt kası hiç denecek kadar az göğüs içinde aynı şeyi söyleyebilirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:46 ----------

Bacak 69 cm
    Kalf 50 cm
    Kol 39 cm
    Bel 94 cm

7. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    bench press biceps'e nasıl vurur ya bench press yaptığına emin misin hakkaten?alakası bile yok çünkü curl hareketi yapmıyorsunki hiç press de bicepsine yük binsin.bu konu bana saçma geldi.

biraz bilek antrenmanı yap.

slipknot un söylediği çok doğru belli bir göğüs hacmine sahip değilsen hissetmemende normal sıkışıp açılmasını.

emmo1 bunu beğendi.
  8. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2013
    emmo1 bunu beğendi.
  9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bench presste dirseklerinin konumuna dikkat et. genelde çok aşağı salırsan kollarını hareket bench press olmaktan çıkar.. bicepslere biniyor derken ne demek istediğini bende anlamadım ... göğüs hakkında bi çok şey okuyabilirsin ama hareketi tamamen yanlış yapıyorsan okuyacaklarının çoğu seni ilgilendiren konular olmayacaktır.....

Son düzenleme: 14 Temmuz 2013
    emmo1 bunu beğendi.
  10. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yardımcı oldugunuz için hepinize tesekkürler arkadaslar benim hareketi yapış şeklim yere yatıyordum direk pressliyordum. sizin sayenizde öğrendim ki öyle değilmiş göğüs ileride olacak omuzlar geride olacak belde yukarı doğru hafif kaldırılacak. böyle yapınca göğüsü hissetmeye basladım. diğer türlü ben üst göğüs calısıyor musum :) birde şınav çekerken bileklerim haricinde hiç bir kasım yorulmuyor sizde de aynı durum söz konusu mu yoksa benim bilekler vucuda göre geri mi kalmıs :)

11. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaslar yardımcı olur musunuz*

Sayfayı Paylaş