Göğüslerde Sarkıklık ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jön türk tarafından 4 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    göğüslerimde sarkıklık var ve bunu gidermek istiyorum..
    16 yaşındayım önceden evde 5 kg lik 2 dumbelle çalışıyodum fakat 2 hafta önce salona yazıldım
    salondaki antrönörle program yaptık fakat yaşım gereği bana çok hafif hareketler yazdı ve bu hareketlerin bir yararı olmayacakmış gibi geliyor... ne yapmalıyım??? :?

2. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Bence hocanın tavsiyelerine uy. Şekillendirici, toparlayıcı bir çalışma yazmıştır muhtemelen.

Aslında programınıda yazsaydın hocalar bakardı böyle pek bir yorum yapılmaz.

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yaşının genç olmasından dolayı muhtemelen kemik gelişimin daha tamamlanmamıştır..
    bu nedenle bilinçsizce yapacağın bazı hareketler kemik gelişimine olumsuz yönde etki edebilir..
    bu nedenle hocana güvenmeni ve verdiği programı aksatmamanı öneriyorum..
    tabi bize yaptığın bu şikayeti açıkça hocana belirtmende fayda var.. böylece daha tatmin edici bir cevap alabilirsin..

4. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bu hocalara güvensizliğin ne oldugunu hala anlayamadım demekki adam hoca olduguna göre bişiler biliyor ve sana yazıyor önce onun tavsiyelerine uy 1 2 ay baktın herhangi bi artış yok gel o zaman yardımcı olalım

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    senin yaşında başladım ilk başladığımda bütün vücuttaki toplam hareketlerim 9du karın kol gögüs sırt hepsi dahil yavaş yavaş sana daha ağır programlar verecektir 3 ay sonra programın yenilenir zaten body sabır işidir eğer genlerin sağlamsa antremanını aksatmadan yapıyorsan ve protein ihtiyaçını yeterli karşılıyorsan eğer emin ol 1 yıl gözle görülür fark olcak hatta eğer çok kilolu değilsen 6 ayda gögüslerin toparlanır

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    banada 15-16 yaş gurubunda çok kişi geliyor özellikle lise talebeleri yoğunlukta vucut yapıla okudukları için ve fazla bir aktiviteye katılmadıkları için gelişim sahfasındadır en önemli nokta bu kişilere hafif proğram veririm ve vermiş olduğum proğramda sqat ,leg press, neck press yada benzeri diek omur spaymına baskı yapmayacak hareketleri tercih ederim genelde ben boy uzamasına yönelik proğram verdiğimden bu yaştaki öğrencilerimde hep şikayetçidir hafif proğram diye

fakat bu kişiler ön gördüğüm proğram doğrultusunda 2-3 yıl devam ederlerse hem çok iyi bir alt yapı hem esnek bir adele kazanırken en ağır antremanlarada hazır hale geleceklerdir..

bende arkadaşlar gibi hocana uy diyorum sana hafif vermesi senin le ilgilendiğini gösteriyor

biraz sabır :)

7. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için çok sağolun arkadaşlar ...
    boyum 1.73 kilom 76 sorduğum herkes aynı cevabı verdi :sabır
    bende sabredeceğim ...

8. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hocamında dedıgı gibi gencsın daha fazla baskı yapmayacak hareketler verıyor can sıkıcı olabilir herkes onlarca kılo kaldırırken senın 40 dk prograın bıtıyor olabilir ama emın ol senin için ideal olan budur

9. badicitekin

badicitekin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar göğüs programım bu şekilde yaşım 29 kilom 77 boyum 180 4. ayım vg de
    bench pres barbel 12 10 8 6
    falt dumbel fly 12 10 8 6
    incline dambıl press 12 10 8 6
    dumbel puloverr
    şınav 3*15
    sizce nasıl değişikliğe gitmeliyim birde cable crossever aleti yok salonda onun yerine hangi hareketi yapabilirim

Sayfayı Paylaş