Göğüsler hakkında...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Buuru tarafından 3 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Buuru

Buuru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler arkadaşlar
    internetten çok araştırma yaptım tatmin edici bir cevap bulamadım. yaklaşık 4 aydır spor yapıyorum vücumdaki orantıyı sağlamak adına neler yapmalıyım göğüslerim daha hızlı gelişirken kollarım daha yavaş gelişiyor, trapez çalışmamama rağmen trapezlerimin irileştiğini farkettim ve omuzlarımda yeterli gelişimi sağlayamadığımdan sanki omuzlarım dar görünecekmiş gibi geliyor veya bu güne kadar trapezlerimin varlığından yeni haberdar oldum :) haftada 4-5 gün spor yapıyorum kilo problemim olmadığından kardiyo yapmıyorum haftada her bölgeyi hemen hemen 2 kere çalıştırmış oluyorum.
    ilginiz için teşekkür ederim.

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Şimdi öncelikle pogramını bilmediğimiz için bir şey diyemeyiz.Herkesin yavaş ve hızlı gelişen kasları vardır ama çok aşırı orantısızsa çalışma düzeninde sorun vardır.Kol antrenmanını yazarsan daha iyi anlayabiliriz ve kaç gün kol antrenmanı yaptığını.Trapez mevzusuna gelirsek bence laterall raise,upright row gibi hareketlerde omuz yanları yerine trapezlerini çalıştırıyorsun gibi geliyor.Bunun nedenleride haddinden çok ağır girmek ve hareketleri yanlış yapmaktır.

3. Buuru

Buuru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    :) kendimi iyi ifade edememişim göğüsle bicepsleri aynı gün çalışıyorum:) omuzlarımı genişletmek için güzel program tavsiyeniz varmı acaba? cokta ağır çalıştığımı düşünmüyorum ama... programımı şöyle açıklayayım..

pazartesi sırt omuz
    salı göğüs ön kol
    çarşamba bacak arka kol
    1 gün dinlenme ve tekrar....

göğüsle alakalı şöyle bir durum var aslında orantısız gelişme yok benim göğüs kafesim geniş olduğundan göğüslerim iri duruyor:) güvervcin göğüs deniyodu sanırım doğuştan bir artı diyelim ama bunu frenlemezsem sanki hoş durmayacakmış gibi geliyor.

omuz konusuna gelince bence bu işin en zor kısmı:) o konuda biraz daha araştırma yapmalıyım:)

4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Programın bana göre yanlış çünkü omuzdan sonraki gün göğüs girilmez göğüs çalışırken omuz kaslarınıda devreye sokuyosun ve buda kas yıkımına yol açabilir.Dinlenmeyi keserek.
    Şu senin için daha iyi olacaktır.
    Pazartesi
    Göğüs Triceps
    Salı
    Kanat Biceps
    Çarşamba
    Omuz Bacak

Omuzu genişletmek istiyosan yan omuzlara önem vericeksin.Ben sana program verememde şunu bir oku derim
    İri Omuz Başları İçin Püf Noktalar | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Doğuştan + meselesine gelelim bu + nı kullan ama emin ol şöyle bir şey var doğuştan bu + ya sahip olmayanlar bile güzel çalışmayla vücudunu çok güzel şekillere sokabilir.Sende + nı kullan ben sen çalıştıkça hiç bir şekilde kötü gözükeceğini düşünmüyorum.

5. Buuru

Buuru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bence salon tercihinde hocanı görmek bence bu işin püf noktası. neden diye sorarsanız. hocanın vücut yapısını incelemen senin açından iyi olacaktır. çünkü vücut olarak o adamın programını uygulayacak ve o adama benzeyeceğini düşünüyorum. ki çevremdeki insanların hocalarıyla vücut yapıları çok benzer ve benim salonumda hocamın o kadar iri trapezleri varki inanamazsınız ve bu benim için berbat bir görüntü bu konuda daha fazla araştırma yapmak benim açımdan iyi olacak.

yardımların için çok teşekkürler söylediklerin bana çok mantıklı geldi... araştırmaya devam :)

SnycnYcl bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş