Göğüsle kol arasındaki kızarıklıklar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve traindevie tarafından 1 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. traindevie

traindevie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar 3 aydır bu sporu yapıyorum.

Sorum şu özellikle omuz çalıştığım günlerde göğsümle kolum arasındaki bölgede kırmızı lekeler ortaya çıkıyo sanki deri yırtılıyo gibi. Miktarı fazla değil ama insanın kafasına takılıyo bu konuda beni bilgilendirebilecek arkadaslara şimdiden teşekkürler

2. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aynı durum bende de var. Abim demin geldi bu boynundaki kızarıklıklar ne dedi, ben hiç fark etmemiştim. Çok yumurta yedim acaba ondan mı oldu? :(

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bu kızarıklıklar sadece antreman esnasındamı oluşuyor,yoksa belli bir süredir varmı..eğer bu kızarıklıklar kırmızı ve çatlak şeklindeyse ,egsersiz sırasında derinin gerilmesi ve hızlı büyümeden dolayı oluşan vücut çatlakları olabilir.ilk çıktıklarında renkleri kırmızdır,zamanla renkleri açılır.son derece doğal bir durumdur.

4. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    genellikle söylediğin bölgede iyi ısınmadan yapılan ağır antrenman larda lif atması olabilir ve şekli çizgi çizgidir .inşalllah sendeki öyle birşey değildir hoş öyle bile olsa sorun çıkaranını görmedim.

5. traindevie

traindevie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kızarıklıklar antreman sırasında belirginleşiyor antremandan bir gün sonra falan kırmızılığı nispeten gidiyo deriyi germedikçe farkedilmeyecek hale geliyor. Bu kızarıklıklardan dolayıda herhangi bir acıda hissetmiyorum ama insanın genede kafasına takılıyor.

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    kas buyudugu zaman dogal olarak deriyi geriyor, antreman sırasında pompalamanın artması ve fly tarzı stretching hareketlerden dolayı, catlak olusabiliyor.. ozellikle bahsettigin yer ve biceptslerde cok sık gorunun bil olay, ozellikle gecmiste cok kilolu olup sonradan zayıflayan insanlarda gorulme sansı cok daha yuksek

Saygılar

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet genelde fly hareketlerinde olan bu çatlaklara bb. arasında body ci dövmesi deriz hiç bir kalem yada iğne kullanılmadan yapılmış benim için güzel bir gorunum fakat herkes aynı fikirde olmaya bilir
    ayrıca bu kızarıklıklar bir sure sonra azalıyor fakat tamamen geçmesi normal yoldan zor gibi :?

8. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    eğer çatlaklar sürekli varsa yani antreman esnasında meydana çıkmıyorsa o deri çatlağı denilen bir durum benim ilk olarak bicepsimde meydana gelmişti ama önlemini alırsan devam etmez o da şöyle : antremandan önce ilk olarak büyük adalelerini sonra küçükleri iyice ısıtacaksın en büyük etken tam ısınmamak. antremandan önce e vitaminli kremi çatlakların genelde oluştuğu yerlere omuz göğüs biceps arası ,biceps üstü triceps altı bacağının üst kısmı gibi yerlere süreceksin. Antreman sonrasıda banyodan çıkınca vücuduna badem yağı süreceksin. hızlı büyümelerde etki eder ama özellikle ısınmana dikkat et.

Steve bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş