Göğüsde 1'2snlik ufak çaplı nadir titremeler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve samet98 tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar cok kısa bi dönemdir sol sağ üst göğüs2sn hatta 1sn lik titremeler oluyor güç kaybı motivasyon bozuklugu gibi kesinlikle bi zararı yok bana ama korktugımu sölemeliyim.
    1senelik kickbokscuyum.aynı zamanda vücutta çalışıyorum.birkeresinde bicepsde. Dambıl pres çalışırken son sette sağ omzumdan damar cıktıgını gordum normalde yoktu ve kaldırırken sağ omuzda titreme hissettm saniyelik onun dısında antrenmanda hiç olmadı.Mİneral eksikliğinden oldugunu sanmıyorum beslenmeme dikkat ediyorum maden suyu cok içerim.sadece göğüste var yayılma yok cok hafif.stresten olabilir derseniz ona bişey diyemem avrupa şampiyonası için cok çalışıyorum cok yükleniyorum kendime psikolojk olarak titremeye odaklanınca gün üçerisinde normalden biraz fazlanoluyor.Bu durumdan korkmalımıyım bunu merak ediyorum aşırı kan pompalamasındn olabilirmi?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    "cok çalışıyorum cok yükleniyorum" nedeni bu olması lazım. Bende çok çalıştığım zamanlarda ara ara benzer şeyle oluyor. Dikkat ettiğim zamanlarda daha çok oluyor. Biraz psikolojik etkiside var. Kafana takmadıkça geçecektir diye düşünüyorum. Ancak bunlar tahmin tabiki.

samet98 bunu beğendi.
  3. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Shaq hocam sizde bi zararı varmı gunluk yaşantınızda etkiliyormu ilerledimi,ben aslında geçmesinde degilim bana kalıcı hasar bırakmasından korkuyorum.
    ilginizden dolayı teşekkür ederim

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bir zararı yok. İyi bir dinlenme ile geçiyor.

5. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Dikkate alıcam tavsiyenizi hocam sağolun

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tipik magnezyum eksikliği.. magnesium diasporal ile giderebilirsin.

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu sorunu olanlar doğal beslenme ile düzelemezlermi?
    yani hangi gıdaları yenmesi gerekir veya yenmemesi?
    googlda yazanları biliyorum ancak doktor olarak

bu konuda bilgilerini merak ettim

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saygıdeğer boksbody

magnezyum eksiliği söylememdeki neden genelde aşırı spor yapanlarda görülmesidir. görülmesinin nedeni;

kişiden kişiye değişen genetik rahatsızlıklarla + ağır egzersiz birleşirse bu tür semptomlara rastlamak kaçınılmazdır.

örneğin spor yapan birey şeker hastası ise idrar ile birlikte magnezyum kaybına uğrayacak. spor ile dahada kötü bir hal alacaktır.

bu spora gönül veriyorsanız, vucudunuza bakmalısınız örneğin ben hastayım aşırı sıvı tüketiyorum magnezyum eksikliği yaşıyacağım aşikardır bu nedenle incir kabuklu yemişleri bol almalıyım.

antibiyotik tüketiyorum bağırsak emilimini etkiler magnezyum alımımı arttırmalıyım.

alkol içen bir insanım magnezyum kaybı kaçınılmazdır. ya alkolü bırakacaksın yada magnezyum alımını arttıracaksın.

hepsi etki tepki bunu özellikle doktorunuzla paylaşırsanız hertürlü rahatsızlığınızın teşhisi kolay olacaktır.

sonuç olarak magnezyum vucut için çok değerli bir mineraldir.

Sayfayı Paylaş