Göğüs yağlarımı eritmek istiyorum?(Yardım)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Nakzo tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Nakzo

Nakzo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba, herkese hayırlı ramazanlar,
    Spora başlamak istiyorum ancak evimize yakın spor salonu olmadığı için evde yapmak istiyorum(elimde barfiks barı, 2x5 kg dumbell ve el yayı mevcut).

19 yaşındayım, 1.82 boy ve 77 kilodayım.
    Göğüs bölgemdeki yağlar beni çok rahatsız ediyor eritmem lazım kendimi kötü hissediyorum, forum da birkaç konuya baktım; öncelikle bu konudaki çalışma programını uygulasam işime yararmı ya da özel bir antremanı vs varmı? Yardımlarınızı bekliyorum...

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bölgesel yağ yakımı yoktur.Yapacağın göğüs hareketleri kaslarını çalıştıracaktır.Yağ yakmak istiyorsan yemen içmene dikkat etmen lazım.

3. Nakzo

Nakzo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl yani body yağları eriterek kasın gelişmesini sağlamak değil mi? kas çalışarak göğüs yağları erimezse body e hiç başlamayım o zaman.

4. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sana yağ yakamazsın demiyorum.Bölgesel olarak yakamazsın.Vücudun yağ kaybettikçe göğüstende gidecek ama sadece göğüs çalışarak göğüs yağları erir diye birşey yok.Öyle birşey olsa mekikle karın yağları erirdi.

5. göksunn

göksunn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    vücutta bölgesel yağ yakımı yoktur spor salonlarında duyarsan bil ki para tuzağıdır. sen ne zaman ki kardiyo antrenmanını layıkı ile yaparsın (ki bunun için bir sürü alternatif mevcut) ve diyete başlarsın, vücut yağları istediği bölgeden yakmaya başlar. Göğüs çalışmak sadece oradaki kasların gelişmesini sağlar, yağ yakımına pek bir katkısı yoktur.

6. serhatyildiz

serhatyildiz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlarında bahsettiği gibi bölgesel yağ yakımı die birsey yok.Vucudun yag oranı düşürdükçe ordaki yağlanmada azalıcaktır.O yuzden iyi bir antreman programının yanında beslenmenede dikkat etmen lazım.

7. Rage07

Rage07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Sormak istediğim birkaç konu var yardımci olabilirseniz sevinirim. Öncelikle kendimi tanıtayim. 24 yaşındayim ve askerim. Tam olarak askerlik yapıyorum sayılmaz daha çok memur gibi çalıştığımı söylemeliyim fazlasıyla ayakta durup kat inip çıksamda ağır yük kaldırmıyorum. Neyse geleyim konuya. Dediğim gibi 24 yaşındayim 1.75 boy ve 69 kiloyum. Kilom normal diye düşünüyorum fakat vücudumda gereksiz yağlanmalar var. Göğüs ve karın bölgesinde sarkma ve yağlı bi kalça diyebilirim. Askeriyenin yemekleri yenmediği için genelde fast food tarzında şeylerle besleniyorum. Askerliğimin bitmesine 1 aydan az bi süre kaldı. Vücudumdaki bu yaglanmayı bu süre içinde en aza indirmek için ne yapmam gerekiyor. Özellikle göğüs ve karın bölgesindeki yağlanma bana çok itici geliyor. 1 ay sonra turizmin en gözde olduğu yerlerden birisine gideceğim için sabırsızlanıyorum. Birazda şafak sıkıştırıyor :)
    Her akşam 8den sonra spor yapabilirim. Bu arada girmemizin yasak olduğu bi spor salonumuz var ama dambıl çalmami yasaklayamazlar tabi işime yarayacak olursa.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Çok yorgun olduğum zamanlarda kullandığım pharmaton kapsülüm var. Işime yarayacak olursa yenileyebilirim.

8. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Cardio yaparak işe başlayabilirsiniz.

9. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Aynı Durumdayım bende o hareketleri yapıyorum, Gögüs bölgesi yaglarını az bişey azaltsam olacak fakat o az beni zorluyor. Kaburgalarım çıktı artık gögüsler problem sadece :D:D

10. Nakzo

Nakzo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hm peki önerdiğiniz bi program varmı?

kurtulsak iyi olur valla :))

11. letsgoheat96

letsgoheat96 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    kimi göğüs yağlarını eritmek ister kimi basenlerini kimi biraz göğüs birazda kol kası yapsa yeter, maalesef tek yapman gereken kilo vermek göğüsteki yağlara takılıyorsan onların tamamen sıfırlanması için yağ oranın %6-8 lere inmesi gerekiyor buda uzun bir süreç ne yazık ki

12. Nakzo

Nakzo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman sıkı bir diyet lazım, teşekkürler :)

letsgoheat96 bunu beğendi.
  13. göksunn

göksunn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dostum önce beslenme. bu işin %60 ı beslenme. abur cubur diye tabir edilen şeyleri kes ve sağlıklı alternatiflere yönel. öğünlerini (özellikle de kahvaltıyı) kesinlikle aksatma. ve bence vücut ağırlığı ile yapılan tempolu bir program oluştur ve kardiyo yap. kardiyo için sana önerim açık havada uzun mesafe koşu+ kısa mesafeli sprintler. tabii sen vücudunu daha iyi tanırsın ve bence forum sana program oluşturmanda yardımcı olabilir, bir araştır derim.
    iradenin seni yarı yolda bırakmaması dileklerimle :)

Nakzo bunu beğendi.
  14. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri : yag yakimi, bolgesel yag yakimi, gogus yagi

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş