Göğüs ve kolum bir türlü gelişmiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Claret tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Claret

Claret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dumbell fly , dumbell press , pullover ve kollar açık dips hareketleri göğüs programımda , kolda ise dumbell hummer curl , dumbell bicep curl ve dumbell scutt curl hareketlerim var. Ama istedigim gelişme hiç olmuyor. Napmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    kac aydan beri calisiyorsun? Beslenmen ne durumda

3. Claret

Claret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yaklaşık 7-8 aydır çalışıyorum evde ama iyi bir vücudum var diyebilirim six packlerim gayet iyi durumda , omuzlar ve triceps olsun mide olsun gayet iyi durumda. Beslenmeme de dikkat ediyorum

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ev zaman kaybıdır herşeyi daha doğru düzgün öğrenmen için hatalarını birinin sana göstermesi için salona yazılmanda fayda var.

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Belkide o bölgeleri yeterince çalıştıramıyorsun, kullandığın ağırlıklar yetmiyordur ağırlık arttırmayı dene.

6. Claret

Claret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    pek vaktim yok dersane falan yaşım 17. Zaten yazında salona yazılcam 3 ay gidicem bi ortamı falan görmektede fayda var ama göğüs ve bicepsten fayda saglamam için ne yapmam lazım

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

10x2 dumbell kulannıyorum onda sıkıntı oldugunu düşünmüyorum açıkcası

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    10kg göğüs için yeterli olmuyordur.biceps için ise belki fazla belki az çalışıyorsundur bunları bi düşün araştır.

8. Claret

Claret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ama göğüste 5kg ile çalışırdım önceden ağırlıgı 10 yaptım yine bi gelişme yok

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    hareketlerden fayda görmek istiyorsan hareketleri doğru yapmalısın . eğer salona başlayacaksanda yazın değil şimdi başlamanı öneririm en azından yaza kadar belli bi seviyeye gelirsin. zamanım yok vaktim yok bi bahaneden öte bişey degildir haftada üç gün 1 er saat:) toplam 3 saat belkide çoğu insanın vaktim yok diyen cogu insanın bir günde evde tv başında geçirdigi zamandan azdır... ben ağır çalışmanıda önermiyorum belki hareketleri yanlış yapıyorsundur ve ağırda çalışırsan sakatlıga davetiye çıkarırsın

10. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hareketleri doğru yapıyormusun, mesela göğüs yerine omuzu çalıştırıyor olabilirsin. ağırlıklar göz hizanda değil de göğüs hizanda olmalı gibi. biceps de ise ağırlığı kaldırırken dirseğin oynamamalı. aslında bir sürü nedeni olabilir. son tekrarları yaparken zorlanıyormusun? yoksa kolayca bütün tekrarlar çıkıyor mu?

11. Claret

Claret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bicepste antreman bittikten sonra daha dermanım oluyor yani daha hareket yapabilcekmişim gibi hissediyorum

12. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman ya hareketin formunda bir sıkıntı var yada ağırlık arttırman lazım.

Dirseklerini vücuduna tam olarak sabitle ve hareket sırasında hiç oynatmamaya çalış.

Tepe noktasından aşağı doğru ağırlığı indirirken yavaş yavaş indir, bir anda pat diye indirme yani yer çekimine bırakma.

Forumda bir yazı görmüştüm "biceps antremanından sonra çay bardağı bile tutamazsan o antreman verimli geçmiştir"

13. Claret

Claret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dirseklerini vücuduna tam olarak sabitle ve hareket sırasında hiç oynatmamaya çalış.

Tepe noktasından aşağı doğru ağırlığı indirirken yavaş yavaş indir, bir anda pat diye indirme yani yer çekimine bırakma.

bu 2 si işime yarıycak cok teşekkür ediyorum

14. Ghettogospel

Ghettogospel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell ile ben yalnızca fly hareketini seviyorum. Eğer fark istiyorsan evde yapabilceğin şey şınav çekmek ellerini geniş dar normal koyarak çalış ilerleyip onlar kolay gelincede sırtına ağırlık koyarak çalış. ve protein mutlaka önemli iyi beslenmeyen birisi yapamaz

Sayfayı Paylaş