Göğüs ve Biceps programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BlackMamba24 tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    İnline bench press
    Dumbell Bench press
    Decline bench press
    Dumbell fly
    Pullover

Göğüsün arasını doldurmak istiyorum bunları yaparken aynı zamanda dolar mı ?

Barbell Curl
    Hammer Curl
    dumbbell alternate curl
    Concentration curl

2. brhmcr

brhmcr Guest

3 tane press cok fazla gogus idmani icin, sanmiyorum ki 3 unu yapip idmanin hakkini verebilesin.

Ne kadardir VG yapiyorsun?

4 hareket biceps icin fazla, 3 yeterli olacak 9-12 set araligi.

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    içi doldurmak istiyorsan dumbell presslere, cable crossover ve peckdeck e yönelmen faydalı olur.

StormBlast bunu beğendi.
  4. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Biceps prog. dumbbell alternate curl hareketini çıkartman iyi olacaktır .

5. manken

manken Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Decline bench press .. pek yapılan bır egzersiz degıl sanırım...

6. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Decline bench press alt göğüs kaslarını kuvvetlendirip belirginleştirmek ve oradaki kas grubunu ayırmak için yapılan bir hareket..

Bana kalırsa 1 sene ve fazla süredir bu sporu yapanların yapması gereken bir hareket olmalı.. Bench press ile göğüs kasları iyice dolmamış insanların decline press yaptığını görünce şaşırıyorum doğrusu..

Emeklemeden koşmaya benziyor bu olay..

Başlığa gelirsek bence program gereksiz ve fazla , Yeniden düzenleyecek olursak bence şu şekilde olmalı , ki benim de çalıştığım program buna çok az bir fark ile benziyor ;

Bench Press
    Dumbell fly
    İncline bench press
    Pullover
    ----------
    Barbell Curl
    dumbbell alternate curl
    Concentration curl

Son düzenleme: 8 Ağustos 2012
    serdar2 bunu beğendi.
  7. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    gogus ic kismi icin gercekten cok hareket denedim.Cesitli tutus sekilleri yavas yavas sindire sindire...

Ve su ana kadar nerdeyse butun agirligi ic goguste hissettigim tek hareket oldu. Onda da makine fly , ellerin dis kisimlari birbirine zit yonde bakacak sekilde tutarak sagladim.

Yani normal tuttuktan sonra, avuc iclerin karsiya bakacak sekilde ellerini sekillendirirsen, fly sirasinda ic gogus kisminin tamamen kasildigini ve doldugunu sonuna kadar hissedeceksin. Ayrica dirsek kisminida cok hafif bukerek yapman gerekiyor.

Ben sadece kendi denemelerimden yola cikarak bunu soyluyorum. Yaklasik 2 aydir bu hareketi bu sekilde yapiyorum ve resmen ic gogsum doluyor ve 2 gogus arasinda bosluk olusmaya basladi.Sadece dene ve gor. Ama tutus acisi cok onemli.

Ayrica her harekette oldugu gibi, bu harekette ozellikle tutus seklinden dolayi normale gore agirlik dusebilir. Onun icin egosuz calisip agirligi dusunmeden, gogsunu calistirmalisin.COk agirlik takip omuz ve bicepsle fly yaparsan, aldigin verim minumum olur.

StormBlast ve himrkolo bunu beğendi.
  8. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    1 sene oldu bb e başlayalı. Alt göğüs önceden yapmıyordum ama eksikliği belli oluyor. Yani yapınca sıcakken gözle görebiliyorsunuz ya farkı, yapmadığım zamanlarda da bakıyordum nasıl şekil alıyor diye yaptığımda daha iyi duruyor. İncline a ağırlık verdim bu sıralar benchde önemli. Kolda istediğim gerginliği bir türlü yakalayamıyorum uzun süredir 4x8 yapıyorum acaba ondan olabilir mi ? Set ve tekrar sayısını değiştirmem fayda sağlar mı ?

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bazen 4*3 dene güç arttır

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Decline press yerine bir açış daha koysan çok daha mantıklı olur. Örneğin ;

incline press
    dumbbell fly
    bench press
    incline fly
    pullover

gibi bir program daha çok işine yarayacaktir.Decline press hareketini hayatin boyunca yapmana gerek yok.Göğüs içini ayrica doldurmak için ekstradan bir şey yapacaksan cable calısmalarina ağirlik vermelisin ancak bana kalirsa çok aceleci olma , göğsün hacim kazandikca orasi dolacaktir. Eğer hala dolmuyorsa işte o zaman sadece iç bölge için bir program denemen daha faydali olur . Biceps programinda ise Conc. curlü çıkarırsan daha başarili bir program olur

Sayfayı Paylaş