Göğüs Sorunum :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Genelkurmay tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar daha yeniyim bu forumda aslında çoktan beri izliyorum Size sorum şu:
    3 -4 aydır bu sporları evde yapmaya çalışırıyorum.Hiç beklemediğim şekilde Kol ve omuz kaslarımda gelişme gördüm.Sıkınca çok fazla belli oluyor.Ama asıl sorun sadece sıkınca belli olmaları.Bu kol kaslarının ben sıkmadan belli olmasını nasıl sağlayabilirim. ve birde göğüs kaslarımın alt tarafları kaslı ama üst tarafta bi kabarıklık yok kötü görünüyor nasıl düzeltebilirim .He bu arada sadece evde çalışıyorum 5 kg lık dumbell lerle

Yaş 17 Kilo 70 boy 178 cm

2. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bir şekilde üst göğüs hareketi yapmalısın. Normalde incline press derdim salona gidiyor olsaydın. ona denk olabilecek bir şekilde incline olarak dumbell press yapmaya çalış. forumda araştır incline'ı. sadece sıkınca çıkmalarının sebebi definasyon durumu. çalışmanıza devam etmenizi öneriyorum. bi salona gidin tabi bence. birde 3-4 aydır sürekli 5kg ile çalışıyosanız bence ağırlıkları arttırın.

3. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşım şuan başka işlerle de uğraştığım için spor salonuna zamanım olmuyor. Evde o 145 derece açıyı yakalamaya çalışacağım :D

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sıkmadığınızda da az çok belli oluyordur da siz mr.olympialara bakarak normal haldeyken de onlar kadar olmasa da oldukça belirgin olmasını istiyorsunuzdur. Sıkmadığımız sürece kaslarımızın çok fazla belirgin olmasını beklememeliyiz. Gelişim devam ettikçe belirginliği de artacaktır fakat çok aşırı bir belirginlik beklememelisiniz. Mesela yeterli gelişimi göstermiş b,ir biceps sıkıldığında top gibi olur ama normal haldeyken top gibi kalmasını bekleyemeyiz. Olabildiğince belirginleşmesi için beslenmenize, idman programınıza, yağ oranınıza dikkat etmelisiniz. Ayayz'ın başlığına bakarsanız bu dikkatin sonucunda nasıl bir vücut elde edilebileceğini öğrenebilirsiniz.
    Göğüs konusuna gelince, yaptığınız program göğsünüzü genel ve alt göğüs olarak çalıştırıyor olabilir, yanlış bir program uyguluyor olabilirsiniz vs.
    Bölgeleri çalıştırırken de kademe kademe çalıştırırız. Örneğin ilk programda genel çalışma yapılır, 2. programda zayıf kalmış bölgelere yüklenilir, 3. programda bölgede homojen bir gelişim olduysa alt göğüsü kesmeye gidilir gibi vs.
    Kısacası, kişiden kişiye değişecek şekilde bölgesel çalışma yaparak eksikler giderilir.

Sayfayı Paylaş