Göğüs programı hakkında aklıma takılan...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve summer378 tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. summer378

summer378 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar vücüt çalışalı 3.5 ay oldu, ancak hoca göğüs programına ek olarak :
    Birinci soru:
    Düz (flat) bar benchi dumbell ile yap dedi,
    Ama ben düz bar ile yapılandan daha çok zevk alıyorum ve motive oluyorum, yani bar ile bench çalıssak değiştirmesek olmazm?
    İkinci soru da:
    Eğimli bench ile ilgili (alt ve üst göğüsler)
    Bunlara da ek olarak dumbell ile yapılanı yazmış : Yani...
    Düz çubuk bar ile alt göğüs yaparken bide bunu aynı şekilde dumbell ile yap demiş.. Aynı şekil üst göğüs içinde geçerli...
    Demek istediğim önemli nokta asıl soru: Zaten düz çubuk bar ile yapılan alt göğüsü zaten yıpratırken dumbell ile yapmak kası boşa yorup, yağ yakmaya girmez mi? Bana kalırsa + dumbell ile yapmak yağ yakımını hızlandırır, hacim vermez gibi geliyor.(Tabi sizin bilgileriniz daha önemli).
    Diğer bir soru: Yağlanmadan hacim kazanılmaz diyorlar. Ben 70 KG ile başladım 79 KG yim.
    Yağlanma oldu ama omuz, pazu , göğüsde değil de göbek ve bel çevresinde hafif...Yağlanma bölgeside insan yapısına ve anatomisine göre değişir bundada hemfikiriz.
    Peki bulk döneminde olan vücütçular , kilo alıp yağlandılar mesela, ve kolda da yağ yok, olan yağ göbekte, nasıl kolu hacimlendirecek?
    Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden.İyi forunlar...

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    1. Soru nun cevabı = Nasil istiyorsan ve zevk alıyorsan - verim alıyorsan o şekilde calis. Dumbbell -barbell cok farkli şeyler değil
    İkinci olarak benim sormam gereken ; hocan sana toplamda 5 press hareketi mi yazdı ?
    Senin sorunun cevabına gelirsek ; barbell ile calıstıktan sonra aynı bölgeyi dumbbell ile calismanın hiçbir getirisi olmaz hele ki 3.5 aylık biri için tamamen zaman kaybı olur. Kası boşa yormuş olursun ama yağ yakımıyla ilgisi olmaz bunun . Ayrıca dumbbell yağ yakar - hacim vermez gibi bir şey de söz konusu değil .Hiçbir hareket doğrudan yağ yakmaz , kalori harcatır .
    Bir şey kaybetmeden başka bir şey kazanılmıyor malesef çok ekstrem durumlar olmadıkça yani evet yağlanmadan hacim kazanmak çok zor bir durum ama yağlanmayı minimum tutarak hacim kazanabilirsin. Bunun için de mükemmele yakın bir beslenmeye ihtiyacin var . Göbek - bel - kalça bölgesinde hafif yağlanma olması normal . Kolda da yağ var elbet ama göbek- bel bölgesi kadar göze batmadıgından zayıfmıs gibi geliyor kol bölgesi . Antrenmanlarla birlikte vücudun dolaşım sistemi de almış olduğun kiloyu vücuduna eşit olarak dağtımaya başlayacaktir . Böylelikle yağ oranının az olduğu bölgeler de hacimlenecektir . Genellikle bu sporu uzun yıllar yapıp bırakan kişilere bakıldığında aldıkları kiloların vücutlarına dengeli dağıldığını görürsün

technical1967 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş