Göğüs press çalışamama ve poland sendromu (Lütfen yardım)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 7barca7 tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Bundan 1 yıl önce 2-3 aylığına body buildinge başlamıştım.yaşım 18 boyum 1.86 kilom 62 yani zayıf bir yapıya sahibim.ancak zaman geçtikçe fark ettim ki sol göğsüm üst kısım dışında büyümüyor.doktora gittik ve poland sendromu olduğunu söyledi.yani sol tarafımda üst göğüs haricinde büyüme hiç olmayacak orada doğuştan doku ve kas eksikliği varmış ancak sağ taraf normal.doktor bu işin tek çaresinin o bölgeye silikon yapılması olduğunu söyledi.acaba göğsüme silikon yaptırsam daha sonra bodye yazılıp göğüs press çalışmasam büyük sıkıntı olur mu?body buildingden çok fazla beklentim yok sadece hafif geniş görünmek ve kilo almak istiyorum.bu soruyu sorduğum birçok kişi sırt çalışmalarına ağırlık vermelisin o zaman dediler.sizin de önerilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.teşekkürler şimdiden

2. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yok mu yardımcı olacak :/

3. serkanaktas

serkanaktas Özel Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    bursa
    çok sıkıntı olmaz kardeşim , sen çalışmalarına devam et zamanla istediğin forma iriliğe kavuşursun , yeterki beslenme ve antrenmanlarını bırakma

7barca7 bunu beğendi.
  4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    aga eğer bi tehlikesi yoksa göğüsün üst orta ve alt bölgelerini çalıştır hacim kazandır sonra az ağırlıkla çalışarak şekil ver hem barbella hemde dumbella iki göğsün içinde çalış şekil verdikten sonra sağ göğsünün şekline göre sol göğüse bi silikon yapılır , ama silikon yapıldıktan sonra göğüs çalışmanı tavsiye etmem sadece sıkılaştırma çalışmaları yaparsın ama bu olay seni yıldırmasın sen hiçbişey yokmuş gibi body yap ve sonra sağ gösüne uyumlu olacak şekilde sola silikon yapılır , başarılar

7barca7 bunu beğendi.
  5. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yani şunu mu demek istiyorsunuz?:''Ameliyattan önce bodye başla,göğüs çalış sağ göğsünü büyüt ve daha sonra ona göre sol göğsüne silikon yaptır''

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    aynen öyle böylece iki göğsünde aynı hacimde olur , tabi sağ göğsün ameliyattan sonra çalışmayacağın için hacim kaybedecektir ama onuda sıkılaştırma egzersizleriyle işte
    DİPS , ŞINAV falan gibi egzersizlerle kolayca eski haline getirebilirsin

7. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hm.hepinize çok çok teşekkürler yorumlarınız için.peki şöyle yapsam.silikonla iki göğüsümü de büyüttürsem yani iyi bir hacime getirsem?

8. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    sırt bölgesinden kas alınarak o bölgeye nakil olabilir ama bu sefer de sırtta iz olur,silikon sabit olarak kalacaktır

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüsler üzerinde fazla durmadan farklı çalışmaları inceleyip denemelisiniz bence. Bir göğsünüzü büyütüp diğerine ona göre silikon taktırıp vücut geliştirmeyi bıraktığınızda arada fark olacaktır. Sizi zor durumda bırakmayacak şeyler denemelisiniz.

10. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    belkide haklısın yani sonuçta kas hep hacim kaybeder , süreklide şişeremeyebilirsin , ikisinide silikon yaptırabilirsin hem bide tek tarafı çalışırsan bi taraftaki göğüs kafesi farklı olacağından görüntü iyi olmaz , göğüslere silikon yaptırıp diğer bölgeleri çalışabilirsin , bu konuda doktorunada bi danışsan iyi olur

11. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese yardımları için çok çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz.Peki arkadaşlar body.buildinge üst kısmı geniş gösterebilmek için göğüs dışında hangi bögeye öncelik tanımalıyım?

12. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    resim varsa koyabilirmisin

13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Çok geçmiş olsun ya zor bir hastalık bu sendrom olduğu halde vücut geliştirme yapmak istiyorsun hevesin var tebrik ediyorum başarılar aynen devam et engelleri aş.

14. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum kanatla önemlidir üst vücut için ve bunun içinde rowing , barfix gibi egzersizler çok yardımcı olur , üst göğüs kasları önemlidir , özellikle omuz ve trapez kasları (yalnız bunlar çalıştırırken dikkatli ol omuz sakatlığı yaşamayan vücutçu yok gibidir) kaburga kasları , bunun içinde pullover ve yan karın hareketleri öneririm , ve tabiki geniş bi omuz gibi cüsseyi iyi gösteren bişey yoktur , başarılar

Sayfayı Paylaş