Göğüs kaslarının gelişimi ve definesi için öneriler alabilir miyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ByChoseN tarafından 24 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ByChoseN

ByChoseN Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Disiplinli bir şekilde salonda göğüs çalışsamda nedense istediğim hacmi ve defineliği yakalıyamıyorum göğüste.Omuz ve kollarım inanılmaz hızlı gelişirken göğüs kaslarım aksine çok çok az gelişiyor.Şimdi amino asit takviyesine başladım sizce antremanlarda nasıl bir program uygulamalıyım?

Dip not: Evde yaptığım 3çeşitli şınav hareketleriyle iyi sonuçlar aldım sizce salonda ki göğüs çalışmayı bırakıp şınava ağırlık mı versem?

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    göğüs gelişimi için bikaç temel hareket vardır, bench press, incline bench press, dumble fly, incline dumble fly, dips ve butterfly. bu hareketler göğüs gelişimi için idealdir. definasyonu sağlamak için set ve tekrar sayılarını arttırabilirsin. ama bana sorucak olursan bi süre bulk kalıp kas dokusunu iyice geliştir. belli bi seviyeye geldiğinde definasyona gir. gelişim tamamlanmadan definasyona girersen program sonunda kötü bi manzara oluşabilir.

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim 5 ay oldu 2. ayımla aynı diyebilirim göğüs görüntüsü deniyoruz bakalım:) kolay gelsin

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    uygun alet bulabilirsem ben decline dumbell fly yapmayı deniicem
    alt göğüs kasları şekil alırsa daha iyi olabilir

Sayfayı Paylaş