Göğüs,Karın Ve Kolda Yumuşaklık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JohnAbruzzi tarafından 25 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar. 1 yıla yakın süredir bu sporu yapmaktayım fakat son 3 aydır düzenli çalışıyorum eskiye oranla inanılmaz bir değişim oldu vücudumda beslenmeme çok dikkat ediyorum protein tozu kullanıyorum. Sorum şu sıkı idman yapmama rağmen özellikle karın bölgem hala istediğim sertlikte değil yağ değilde sanki su var alt karın ve oblique bölgesinde yumuşaklık ve içinde su dokusu varmış gibi hissediyorum her spora gittiğim gün mutlaka çalışıyorum birtürlü istediğim sertliğe ulaşmıyor :S İkinci sorum kol ve göğüs bölgesiyle ilgili haftada 1 bazen 2 gün göğüs antremanı çalışıyorum ama göğüslerim hala istediğim düzeyde değil hacimi arttı ama soğuk zamanda dokunduğumda istediğim sertlikte değil nasıl sertleşmesini sağlayabilirim? Aynı şekilde bicepslerin yan kısmında bir yumuşaklık var burayı nasıl sertleştirebilirim ? Uzun bir soru oldu cevap verecek arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden yardıma ihtiyacım var moralimi çok bozuyor bu durum :S Boyum 171 cm Kilo 70 Vücudumda toplam 7 kilo yağ var resim de ekliyorum..

Ekli Dosyalar:

2. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Karın konusunda aynı sorun bendede var

3. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İnsanın canını sıkıyor oranın yumuşak olması sinir ediyor beni yastık gibi yumuşak :S Adminlerimiz ve üstadlardan yardım bekliyorum bu konuda çok sıkıntılıyım ..

4. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranınız biraz yüksek.Tabi bunu yanlış anlamayın bu normal bir insan için gayet normal ve sağlıklı bir oran.Yüksek dememin nedeni sertleşmesini istediğiniz bölgelerdeki yumuşaklığın nedeninin bu olmasından kaynaklanıyor. Tavsiyem antrenmanlarınızda kardio çalışmalarına ağırlık verin çünkü karın,bel,göğüs,bacak içi,arka koldaki yağlanma ağırlık çalışmasıyla toparlanmaz.2-3 ay gibi bir süre ciddi bir kardio programı ve iyi bir beslenme ile tüm bu sıkıntılardan kurtulursunuz.Şimdiden kolay gelsin.

JohnAbruzzi bunu beğendi.
  5. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    benim yağ oranım düşük olduğu halde abs lerde istedigim sertliğe ulaşamıyorum

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    pekı programınızı deıgsıyormusunuz yoksa hep aynı programımı uyguluyorsunuz ayrıca mekık cekerken agırlık aıle cekmeyı deneyın 1 senedır normal mekık cekıyorsanız artık kas coktan alısmıstır ve tepkı vermıyordur

7. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Dediklerinizi uygulayacagım peki 2 tane şey sorucam size. Protein kullanıyorum şu anda bunu almayı kesmelimiyim ve ağırlık çalışması az da olsa uygulamalımıyım eğer cevap evetse kardiodan önce mi sonra mı? Son birşey daha karın çalışmalarını da kardio dan önce mi sonra mı yapmalıyım ?

8. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Programını yazabilirsen güzel olur

9. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Benzer bir dert bende de var. Ama gun gectikte karnimda, bicepslerde gucleniyor.
    Tabi kendini kasmadan cok sert kasmalara sahip olmak sanirim uzun yillar alacaktir.
    Yani zamanla alakali bir durum bence. Birde Arnold'un bir sozu var, "Eger sallaniyorsa, yagdir - If it jiggles, it's fat". Ozetle yag oraninin dusup, kasin guclenmesi lazim.

10. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaz gelmişken sıkı bir cardioyla bunu düzeltmek en mantıklısı olucak sanırım bu şekilde o karnıma dokununca çok moralim bozuluyor.Aslında hakkını vererek çalıştığıma inanıyorum ama olmuyor birtürlü :(

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    programını yazarmısın ayrıca programı degısıyormusun 1-2 aydan bır ?

12. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    yumuşaklığın nedeni yağ oranından kaynaklıdır tekrarları artırarak kaslarda sertliğe ulaşılabilir, en kolay şekilde kolda deneyebilirsin sonucu görürsünüz

13. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    resminize baktımda benim göğüslerim sizinkilerin 2 katı belki dahada fazladır. ama benimkide soğuk zamanda yumuşak. Arkadaşlar, elbetteki yumuşaklık yağdan da kaynaklanabilir ama kas nolmalde sert durmaz. ancak sıktığımız zaman sertliği hissederiz. bide antreman sırasında kaslara kan pompalandığı için kaslar şişer ve sertleşir. sanmayınki resimlerde gördüğünüz vücut geliştirme şampiyonlarının kasları hep sert. elinize imkan geçerse bi dokunun, yumuşak olduğunu göreceksiniz . bir de sıksınlar öyle dokunun hatta yumruk atın :)

14. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Salondaki hocam programı verdi bidaha elini sürmedi programım şöyle: Göğüs

Bench press
    incline bench press
    decline bench press
    dumbbell fly

Biceps

Barbell Curl
    Z-Bar Scot Sehba
    Hummer Curl
    ve ismini bilmiyorum ama çift dumbella yapılan bir hareket

Omuz
    Smith Makinayla omuza indirme
    Dumbbell Lateral Raises
    Front Dumbbell Raises
    ve arka omuz için bir hareket

Triceps
    Lying-Triceps
    Pushdown
    Bench Dips
    Standing One Arm Dumbbell Extensions

Bacak
    Lying Leg Curl
    Leg Extension
    Standing Calf Raise(Bacak gününde yapıyorum calfı sadece tek hareket)

Kanat
    Wide-Grip Front Lat Pulldown
    One Arm Dumbbell Rowing
    Close Grip Pulldown With V Bar Attachment
    Barfiks

Program bu şekilde ama ben sıkıldım iyice bu programdan hocam vermiyordu başka program Muscle&Fitness dergisinde t-shirt ptogramı var onu uygulamaya basladım .

15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Midenin alt kısmımlarındaki o yumuşaklık sorunu bende de var, üst kısımlar fena değil ama , alt kısım bir yastık edasında :S :cryy
    Sanırım ağırlık antremanının yanında cardio ve diet bu sorunu çözmemiz için olmazsa olmazımız ...
    Tabi sen yapıyor musun cardio diye sorarsanız cevabım hayır olucak, bir dahaki yaza daha hacimli bir vücuta sahip olduktan sonra düşünoyrum diete girmeyi ve cardio ile çalışmalarımı devam ettirmeyi inşallah...bench_O

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1 yıldır aynı programı yapıyorsan gelısme beklememelisin programındakı hareketler 1-2 aydan bir degıstırılmelı

17. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu yazdığım programı 2 aydan fazla süredir yapıyorum tek gözle görülür gelişme göğüslerdeki hacim artışı ama hala istediğim sertlikte değil..

18. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır protein alımını kesmeyin çünkü yoğun kardio çalışması sırasında bunu yapmak kasların erimesine neden olur.Yağdan uzak durmanız doğru bir yaklaşım olur.Temel olarak ağırlık çalışmalarına başlamadan önce mutlaka minimum (esneme hareketleri dışında) kardio yapın. Sizin özel durumunuzdan dolayı bunu biraz daha yoğun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Aynı şekilde ağırlık çalışmasından sonrada bir 10-15 dakika kardio çalışın.Son olarak karın çalışmalarını yemeğin üzerine yenen güzel bir tatlı gibi sona bırakın.Mutlaka iyi bir sonuç alırsınız.Kolay gelsin.

19. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır. Cardio'yu antremandan önce yoğun olarak yapmak çok büyük bir hatadır. Çünkü cardio hem enerjinizi alacaktır hem de kaslarınızın aktifliğini azaltacaktır. Ama yavaş bir hızla 10 dk ya da 5 dk ısınma ve kan pompalama amaçlı yapılan cardio antremanın olmazsa olmazıdır.

Cardio antremandan sonra yapılabilir, ama eğer cardiodan sonra protein ve amino asit yemezseniz kas kaybınız olur.

20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    forumda kardıodan sonra agırlık calısın denıyor bunda kesın bır şey soylenemez en ıyısı kardıo ıle bodyı ayrı gunelrde calısmak ama buda zaman kaybı oluyor vaktı olmayan kişiler için

Sayfayı Paylaş