göğüs kafesi kırılırmı ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Paul_ tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar merhaba,

ben normalde halter demiri hariç 15 - 15 kilo takarak çalışıyodum, geçenlerde kendimi denemek için 30-30 olarak taktım kiloları. 2 set böyle kaldırdım, bir sorun yoktu. fakat aradan 4-5 gün geçtikten sonra bazen eğilip kalkarken, göğüsümde çok az çıtırtı sesleri duyuyorum, şimdi hemen panik yapmak istemiyorum, bu sporu uzun süre yapmak istiyorum, illaki sakatlık falan olacak böyle en ufak bir şüphede/sakatlıkta doktora gidersek doktora para yetiştiremeyiz :) oyüzden önce size bir danışmak istedim

sizce göğüs kemiğim/ kafesim kırılmışmıdır, yada çatlamışmıdır ? nasıl bir zararı olabilir ?

not : flat bench press çalışıyordum

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu konuyu burdan bilmemize imkan yok
    mantık olarak bişe yoktur desek bile son sözü söyleyen kişi biz değil doktor olmalıdır

Paul_ bunu beğendi.
  3. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Kırılma ve çatlama bence darbe almadıysan yani barı göğüsüne düşürmediysen yoktur . Ama doku zedelenmesi kas yırtılması vs. İçin bir doktora gözük istersen . Ayrıca o kadarda kilo arttırmak neyin nesi ? Biraz dengeli ol sağlığın için .
    Başarılar . .

Paul_ bunu beğendi.
  4. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler.

hiç bir ağrı yada sızı yok, kırık yada çatlama olsaydı en azından bir ağrı olurdu diye düşünüyorum. kiloyu okadar arttırmamın sebebide kendimi denemek istedim açıkçası, kaldırabileceğimi görünce devam ettim. fakat ikinci sette biraz zorlanarak kaldırdım.

sanırım en iyisi bir doktora muayene olmak dediğiniz gibi, aklıma kötü şeyler gelmeye başladı ne bileyim kırık olmuştur, parça içerde yürüyerek organlara zarar verir gibi.

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Sesler momentin maruz kaldığı eklemlerden ve sırtınızla zemin arasındaki süspansiyon sıvıdan gelmiştir.

sonuç olarak görmeden deformasyondan söz etmek tahminden öteye geçmez.

Paul_ bunu beğendi.
  6. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Çatlak veya kırık olsa hele ki göğüs kafesinde yerinizde duramassınız . Ağrıdan sıZıdan öyle parçacık vs olmaz rahat olun:) en fazla ezilme vs vardır takmaayın kafanıza .

Paul_ bunu beğendi.
  7. Molok

Molok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar gereken cevabı vermıs kırık cok acı verır ayrıca o gogus ortası cıtlama normaldır ıyı bılırım rahatlatır :)

Paul_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş