Göğüs için sorular...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elite35 tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    man-smooth-chest-120116856.jpg

Bu fotoğrafta sizin de gördüğünüz gibi abartı bi göğüs yok kanımca.. Sorularım şunlar:
    Not: Resimde gördüğünüz istediğim göğüstür. Yani resimdeki eksiklerden yola çıkmadım kendi eksiklerimi yazdım.
    1 Numaralı bölgedeki boşluğu doldurmak için hangi hareketler yapılmalı ?
    2 Numaralı bölgedeki çizgiyi belirginleştirmek, o bölgeyi sertleştirmek için hangi hareketler yapılmalı ?
    3 Numaralı bölgede uzun bi çizgi var en sevdiğim ayrıntıdır. Bunun için hangi hareketler yapılmalı ?

Anladığınız üzere 1,2 ve 3 numaralı bölgelerde eksiklerim var benim. Genel olarak göğüs programım nasıl olmalı ?
    Teşekkürler..

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yazımın en başında şunu belirtmek istiyorum göğüs çizgileri ve kütlesi genetik yapıya göre farklılıklar gösterir. aynı antrenmanı yapan iki kişi aynı sonuçlara ulaşamayabilir. sorunuzun cevabına gelince bu spora yeni başlayanlar ilk başta gögüslerin genel kütlesini arttırıcı idman yapmalarını tavsiye ederim. ilerleyen günlerde çizgi ve hatları belirginleştirici antrenmanlara geçebilirler. ayrıca vücut yağ oranının düşük olmaması durumunda hatlar belirgin olmaz. kütle arttırıcı idmanların başında temel hareketler olan bench press, incline bench press, dumble b.press ve incline dumble b.press gelir.
    numaralandırdığınız bölgeler için:
    3 numaralı bölge için butterfly
    1 ve 2 numara crossver, dips , decline bench press

elite35 bunu beğendi.
  3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Cevabın için ayrıca teşekkür ederim.
    Bu butterfly hareketini bazı kişiler önermiyor omuzu eritiyormuş gibi söylenti var doğru mudur ?

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    omuza herhangi bir zararı yoktur gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. yalnız başlangıç seviyesindekiler için uygun bi hareket değildir. ilk mesajımda da belirttiğim gibi başlangıç seviyesindeki sporcuların temel hareket ağırlıklı çalışmaları daha mantıklıdır. beslenmeniz iyiyse 3 temel 2 izolasyon, çok iyi beslenemiyosanız 2 temel 2 izolasyon hareketi yapabilirsiniz.

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş