Göğüs hareketlerinin yanlış yapılmasının sonucu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rejenova tarafından 30 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. rejenova

rejenova Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ses dizaynır
    Yer:
    istanbul
    Herkeze Selamlar.

Aşağı yukarı 1-1,5 aydır vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum. burdaki amacım evlendiktenten sonra aldıgım kiloları vererek dogru düzgün bir vucut yapısına sahip olmak. başlangıç olarak 1 aya yakın zamandır.

Dumbbell-Only Full Body Home Workout | Jefit - Best Android and iPhone Workout, Fitness, Exercise, Bodybuilding App | Workout Routine Database | Workout Program Database

bu programı takip ettim. ardından ise

Birtek Gym | Jefit - Best Android and iPhone Workout, Fitness, Exercise, Bodybuilding App | Workout Routine Database | Workout Program Database

bu programa devam etmekteyim. ( 1 hafta oldu )Programı gögüs harekleti 1 hafta düz. diğer hafta incline diğer hafta decline olarak takip etmekteyim. dün aksam decline olarak yaptıgım gögüs hareketleri sonrası. sol gögsümün sağa oranla daha yayvan daha geniş bir alanda şişmiş oldugunu fark ettim. Hareketlerde iki kolumunda aynı açıyla aynı agırlıkta kalktıgını olabildigince kontrol altında tutmaya calısıyorum. Peki bu burum normalmi ? yoksa bir hareketi yanlış mı yapıyorum. işin başından önlem alıp yanlış bir gelişim yapmak istemiyorum.

Barbell Incline Bench Press 15 kg.

Dumbbell Incline Fly 5kg

Dumbbell Incline Bench Press 5 kg.

Straight Arm Dumbbell Pullover 10 kg.

arm. dumbell pull overın 2 setini 10 rep yaptım. gücüm tükendi.
    Ağırlıkları mı azaltmayım. yoksa cok yanlış bir program mı takip ediyorum.

Sayfayı Paylaş