göğüs hareket sıralanışı...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve krizalits tarafından 10 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ben göğüs hareketlerinin tam olarak sıralanışını nasıl yapacağımı bilmiyorum.Şöyle bir antreman programı yaptım :
    Incline press
    Bench press
    Dumbell fly
    dumbell ıncline
    cable crossover
    Sizce bu antreman sıralaması doğrumudur? bench_O

2. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendı fıkırlerımı soylım 5 hareket bıraz fazla gıbı genelde 4 olur. sonra bazıları press acıs press acıs bazıları once press sonra acıslar yaparlar. ılk dedıgım daha yaygın. ama sen hangısınde daha fazla gelıstıgını hıssedıosan oyle yap arada bı degıstır kasların monotonluga alısmasın

3. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    zaten 1 hafta dumbell ile çalışıyorum. 1 haftada presslerle çalışıyorum. başka arkadaşların yorumlarınıda okuyum ona göre düzeltmeyi düşünüyorum. eğer sıralanışta bir yanlışlık varsa...

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bu cable crossoverin amacı nedir ? hacim almaya yönelik değilse ?

5. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    cable cross ıc gogus kaslarını calıstıran bı harekettır. salonlarda nedense ılerı safhalarda verıyorlar . pullover hareketına benzer bı etkı alanı var ama ben pullover sevmedıgım ıcın cablecroos yapıyorum

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

bench pressle dumbell flyın yerıne degıstır ben zaten barla veya dumbella calısman konusunda bısı demedım genelde bı press bı acıs yapılır

6. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    bu cablo crossoverın 2 çeşit yapılışı var.
    birinde dik durup yapıyorlar, diğerinde hafif eğilip yapılıyor. Benim burada yaptıgım hareket alt göğüse vuruyor. iç göğüsü çalıştıran hareket farklı. onun adı flat-bench cable fly. ama dumbel ile yapacaksan dumbel fly iç göğüse vurur...

7. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

hayır iç değil alt göğüs dips ile aynı vurduğu yer yada decline bench

8. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    genel olarak vücudun üstünden aşağıya doğru yapılır hareketler.ama zaman zaman öncelik değişir üst göğüse yada alt göğüse öncelik verilerek antremanın başında yapılır.1 pres+pres açış yada pres press açış yapılır.amaca göre farklılık gösterir.

son olarak 3 yada 4 hareket göğüs için yeterlidir.zaten 2 sağlam press hareketinden sonra pres yapacak güç olmaz

9. mertoge

mertoge Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mert
    Yer:
    Samsun

yanlış anlamasın kımse ama forumda forum manyağı diye sıfat almışsın ama cablocrossoverın ne işe yaradğını tam bılmıyosun gerçekten kımse kızmasın ama cok şaşırtıyo benı bole şeyler bence sitede rutbelerın biraz daha cok bılgı topluluğu olan arkadaşlarımıza verılmesı iyi olcaktır sayıgılarımla hepinize.

cable crossover alt goğus çalştırır açış hareketıdır ağır presslerın ardından yorulan tricepslerın zorlanmadan fazla yuk almadan yapacağı harekttır.izole ahreket de diyeblırız hacım kazanma amaçlı değildir.saygılarımla herkezın bilmedği bir cok şey vardır benımde onunda herkezın ama forum manyağı diye rutbe alan biri bunu sorması acayibimime gitti tekrar özurdilerım herkezden.

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Hedef bölgeyi görmeden gelişi güzel şekilde iyi veya kötü diye nitelendiremeyiz.
    Göğüs programı çıkartırken dikkat edeceğimiz hususlar:

1) Göğsün eksik noktaları belirlenir
    2) Göğüsler arasında simetri, hacim gibi farklar olup olmadığına bakılır.
    3) Göğsün eksik noktalarının öncelik sırası belirlenir.

Eksiğe göre değişmekle birlikte genelde 2 press olur ve nadiren gelişmiş ilerlemiş sporcularda bazen 3 press yapılır. Genelde press + açış olarak idman yapılır ve bu atrenman yöntemi çok yaygın olan ve gayet iyi verim alınan bir metoddur.
    Hareket sayısı 4 de 5 de olabilir, bu eksiklere göre değişen bir durumdur.

Elit kullanıcı, forumla aşina, forum manyağı gibi sıfatlar mesaj sayısına göre otomatikman verilen sıfatlardır. Yani, yönetim olarak belirlediğimiz özel bir durum değil.

Cable cross over için dips ve decline bench press ile aynı işi görür diyemeyiz.
    Cable cross over, göğsün kenarlarını çizmek diye tabir ettiğimiz işi yapan izole bir harekettir.
    Decline bench hacim kazandıran bölgeyi toplayan bir harekettir, dips ise decline bench kadar olmamakla birlikte decline bench benzeri bir harekettir.

ayberk123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş