göğüs genişlemesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serdar1980 tarafından 5 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. serdar1980

serdar1980 Guest

Sayın Flexor hocam ve diğer arkadaşlar. Sorum şu göğüs nasıl genişlik kazanarak aşağı doğru büyür? Mesela arnoldun göğüsleri gibi aşağı (mide kaslarına doğru) nasıl genişlik ve hacim kazanır.?

Bunda alt göğüs çalışmasının fonksiyonu varmıdır? Hangi tip idman şekli bu genişlemeyi sağlar ? Teşekkür ederim.

2. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selam Serdar;

Yanlara doğru genişleyip üçgen göstermesi daha iyi değil mi ?

Aşağı doğru büyüyünce sarkmış gibi durmaz mı ?

Bence yanlara doğru daha iyi olur, cevap yazacak arkadaş yanlara doğru genişleme için ne yapılması gerektiğini de yazarsa sevinirim.

Ayrı başlık açmak istemedim.

Selamlar...

3. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    eger gögüslerinin yapisi öyle degilse ne yaparsan yap arnolduni gibi bi gögsün.bu tamamen yapiyla ilgili bisey .ama bu sporda ilerledikce gögüs hacim kazandikca mutlaka genisleme olacaktir,tolga ben gögsün yanlara genislemesi icin dambul fly yapiyorum.umarim hareketin ismini dogru yazmisimdir:):):)

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arnold'ın squat-pullover superseti bunun için örnek gösterilir. Burada çok tekrarlı squat yerine nefes nefese kalmanızı sağlayacak başka bir hareket(Chralize Theron ile kısa bir mesai gibi) de denenebilir. Lakin kemik gelişimi sona erdikten sonra bu tür çabalardan ne kadar ekmek yersin orası meçhul.

5. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dumbell Fly imiş doğrusu :)

Teşekkürler dostum, ben de yapıcam.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bir yerde okumuştum, çok hoşuma giden bir laf.
    Eğer bicepslerin için yardıma ihtiyacın varsa en son uygulayacağın sistem Arnold'ın ya da Boyer Coe'nun sistemidir, ya da Kalf çalışırken sakın Mike Matarazzonun idmanını kopyalama.
    Çok mantıklı, bu adamlar, zaten olağanüstü genleri sayesinde o meşhur bölgelerine kavuştular, emin olun, Arnold dumbbell'i çevirdi diye, ya da concentration curl yaptı diye o peakler olmadı, ya da Matarazzo, 8 set kalf raise yaparak yapmadı 53 santim kalfları.
    Arnold herşeyden önce o göğüs kafesiyle ve çok yaygın göğüs kaslarıyla doğdu, daha 15 yaşında adamın göğüs kafesi ileri doğru teras gibi çıkıntı yapıyor, siyah beyaz resimlerde enteresan bir karartı olarak kendilerini gösteriyordu.
    Dumbell Pullover hareketi gerçekten etkili bir hareket benim inancıma göre, Arnold, kitabında, yetişkin insanlarda bile göğüs kafesini açtığına şahit olduğunu söylüyor(ki o da uzmanların buna karşı olduğunu bildiğini belirtmiş, ama bazen uygulama teoriden önemlidir :D)
    Göğüs kafesi için birşeyler yapılabilir, ancak Arnoldaki her yöne yayılmış bu genişlik bencede ezici oranda genetikle alakalı.

7. faruk803

faruk803 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    var
    Yer:
    izmir
    abi adamın omuzu kadar göğsü var bütün vucudunu kaplıyo ya sanki sonradan monte edeilmiş gibi

8. Coreeye

Coreeye Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Ne kadar zaman

Slm arkadaşlar benim sorunum göğüs kafesi.Gkafesim dar ve hocam bunun için yapabileceğim pek bir şey olmadığını onun zamanla genişliyceğini fakat uzun süre gerektiğini ve zor olduğunu söyledi.Sizcede öyle mi??

9. dogus55

dogus55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    alt gogus için sunlarrı oneriyorlar ama sen bir aarastır sor tabii

Sayfayı Paylaş