Göğüs+Biceps, Omuz+Triceps mi yoksa Göğüs+Triceps, Omuz+Biceps mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve • Lounger • tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,

Ekim ayından beri vücut geliştirmeyle uğraşıyorum. 17 Şubat'ta yeni programa geçtim. 3 gün üstüste gelecek şekilde düzenlenmiş bir program bu. Programda sıralama Göğüs+Biceps, Omuz+Triceps, Sırt+Kanat+Bacak şeklinde olmak üzere haftada 5 gün programı uygulamaya çalışıyorum.

Benim sormak istediğim şu: Bench press olsun ya da Dumbell Pullover falan. Bu hareketlerde tricepslerinde bi kısmı çalışmakta. Demek istediğimi madem tricepslerde giriyor devreye, o zaman biceps yerine tricepsle devam etmek daha doğru olmaz mı yarınkisi gün bugün yaptığımız bu hareketlerle az da olsa yorulmuş tricepslere asıl hareketlerini yaptırmak yerine? Gerçi sanırım Shoulder Press'te de tricepslerin etkilenmesi var ama ondan tam emin değilim onu tam bilmiyorum.

Programım bu:
    image.jpg image.jpg

Sizce bu göğüs, omuz, bacak, sırt, kanat kombinini nasıl ve ne şekilde yapmalıyım? Kaç gün çalışmalı, kaç gün dinlenmeliyim? Siz nasıl çalışıyorsunuz? Ve de bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz?

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    neden 2 pres var omuz da ve neden 3 gün üst üste 3 güne 4 büyük kas onuda geçtim sırt bacak aynı gün birde göğüste neden alt göğüs hreketi yok ayrıca göğüs ön arka hangisini çalıstığın pek farketmez (kol) hareketlerde neyi ne kadar yaptığına göre tabi. önceden yorma tekniği var zaten göğüs önkol genel yapılan olduğu için o şekilde kabul edilir farklı kombinasyonlar yapılabilir

• Lounger • bunu beğendi.
  3. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Genel bir program sanırım bu. Herkese yazdığını bana da verdi. Oranın sahibi olan hoca değil zaten bunu veren. Oradan çalışan olan asistan hoca gibi birşey diyeyim. Bende bu işlerde yeni olduğum için ve öle birşeyler okuduğum için sizlere sorayım dedim.

Programda tam olarak yapılan yanlışlıklar neler sizin gördüğünüz?
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2014 ---

Birde omuzdaki 2 press hareketinin biri makinede, biri sandalye tarzı olan şeyde oturarak dambillarla acaba bundan olabilir mi?

Son düzenleme: 28 Şubat 2014
  4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    bunu sana veren hocana bunu neye göre verdiğini bir sor

5. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
  6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    hayır program la ilgili değil benim dediğim dediğim şey çift pres in sebebi ve 3 güne 4 büyük kas sor demek istediğim buydu link le de pek b alakası yok ne bulsa koymus gibi olmus sanki

7. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence illa 3 gün olucak diyosan göğüs biceps /sırt triceps/ omuz bacak en mantıklısı ama bacağı ayrı bi günede ekleyebilirsin hocanada neden yaptın diyede sor bence

8. z3ra

z3ra Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    gogus biceps omuz triceps ve bacak sırt calısıyorum ben gayet ıyı bı calısma sıstemı.ama program ısımlerınden cok anlamam programına bısı dıyemem anlıcagın.

Sayfayı Paylaş