Göğüs çalışması hakkında bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MertKorkmaz tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba;
    Ben 16 yaşındayım, boy 1.80, kilo 67,5 ve spordaki 7. ayımdayım. Beslenmem olabildiğince düzgün, Suppelment olarak belki biraz fazla alıyosun diyebilirsiniz ama 7 ay boyunca 7 farklı kutu toz bitirdim şimdi 7. ayımda X-Tend + Amino Weider 3050 ve Giant Mega Mas 4000 kullanıyorum. Sizden sorum Ne zaman Göğüs Kol günüme başlasam Bütün hocalar çok ağır kaldırıyorsun diyolar. Dumbell Bench Presse 26 kilo, Dumbell Row(Kanat için) 30 kilo, Dumbell Flya 18 kiloya yatıyorum, ardından bütün spor hocalarının mızmızını çekiyorum hepsi diyor çok ağır kaldırıyosun yok çok ağır çalışıyosun yok kas yırtılması falan yaşarsın hafiflet diyolar. Ben bu kiloda zorlanıyorum hani zorlanmam gerektiği kadar zorlanıyorum tabikide ve Kendimi sakatlıcak bi olaya gitceğimi sanmıyorum sizce kaldırdığım kilolar yanlış mı veya bi sıkıntı olur mu? (haftada 5 gün spora, 1 gün spinninge gidiyorum)

Son düzenleme: 6 Eylül 2012
  2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Nizami yapıyorsan sorun yok ama ağırlığı arttırıp hareketi baştan sağma yaparsan işler değişir Peki iyi verim alabılıyor musun böyle çalışarak.. eğer kesin nizami yapıyorsan ve verim alıyorsan ağırlığı düşürmenin bi anlamı yok

3. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    katılıyorum hocaların seni senden daha iyi bilemezler eğer zorlanma yoksa ve düzgün yapıyorsan devam etmelisin

4. brhmcr

brhmcr Guest

Dogru yapiyorsan ne gibi sikinti olabilir? Tedbiri ve nizamiligi bozmadan yola devam.

5. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tam nizami yapıyorum şöyle diyim 3x10 yapıyorum son set 8 de kalıyo yani 2x10 u 26 kiloda yapıyorum tam nizami ardından 28 kilo ile 1x10 u zorlarken 8 de fırlatıyorum dumbelli elimden hep hoca der son seti tam çıkarabilmeni istemiyorum son sette zorla kendini zorlayabildiğin kadar ve hareketi doğru yapmayı sakın bozma diyo ve öyle yapıyorum ama şuan aldığım kiloyu görünce herkes birşey diyo ve kafa ütülüyolar en çok kafama takılanı kas yırtığı olur ve çizgiler türünde yırtıklar olur diyolardı ondan korktum

6. brhmcr

brhmcr Guest

Hizli gitmemekte yarar var, vucudun yirtiklara aciksa kas ile deri arasi buyume farki buna neden olacaktir. Hizla gelismenin artilari var tabi ama eksileride olabilir.Tamamnen derin ile alakali.Sen yine de idman sonu dus sonrasi bebe yagi kullan derini nemli tut. En azindan onlemini al. Idmanda da agir calisirken herhangi bir aci, sok durumu olursa derhal birak :) Cok da milleti takma en iyi sen taniyorsun vucudunu.

7. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler oldukça açıklayıcı oldu bu duştan sonra nemlendirici sürerim vücuduma duşuda soğuk suyla alıyorum. Çalışmam baya iyi ya izleyen doping falanmı kullanıyosun bu yaşta diyolar bide X-Tend damarları iyice çıkartıyo falan :) yani baya sert çalışıyorum ama acı veya şok türü durum olmadı hiç bi keresinde omuzda olmuştu ondada direk fırlatmıştım dumbelli yere.

Son düzenleme: 6 Eylül 2012

Sayfayı Paylaş