Futbolcu İçin Antreman Programı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SimbuL tarafından 24 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SimbuL

SimbuL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Herkese Merhaba
    Kendimden bahsedeyim hemen kısaca.. Prf futbolcuyum yasım 19 boyum 1,88 kilom 77
    burdaki hocalarımdan istediğim bana uygun bir progam vermeleri ben bir bodyci olmak değilde ince olan vucut yapımı kalınlasdırma futbolcu fiziğine uygun hale getirmek istiorum.. haftanın 5 günü antreman ve hafta sonlarıda malum maclarımız oluor belirli program'a göre calısıp sonuc almak istiorum üst ve alt taraf için futbolcu olduğum için sadece bacaklara yoğunlasmak istediğim felan düsünülmesin her ikisinide geliştirmek istediğim seviye getirmek istiorum.. bilgi vermesi acısından da bir kac resim ekliorum. saygılar önerilerinizi bekliorum.

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Futbolcu antreman programi icin sana dünyada futbolculara uygulanan programi vereyim. Asagida yazacagim programi su takimlar daki futbolcular yapiyor. NANCY(fransa ligi), Schalke04(Almanya1.lig), Hertha Berlin(almanya1.lig), Osasuna(ispanya lig), PSV Eindhoven(hollanda 1.lig), Arsenal(ingiltere 1. lig). Fitness antrenörü listesinden aldim msn den :D Bu bilgiyi veren Joachim krause(soyadini yanlis yazmis olabilirim sorry ;) ). Fitnessci adam schalke ve hertha berlin futbolcularini calistirmis.

Asagidaki Fitness programi haftada 2 gün kullaniliyor:

Makinede BenchPress 2 set (15-12tekrar)
    Dambilla bench press 2 set (12tekrar)
    Makinede Sirt (15-12tekrar)
    Makinede barfiks (12tekrar)
    Makinede yana acis omuz (15-12tekrar)
    Makinede bizeps (15-12tekrar)
    Makinede trizeps (15-12tekrar)
    Makinede bacak press (20 tekrar)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bacak için squat gibi leg ekstansion ve leg curl gibi daha teferruta girilse daha iyi olmaz mı? :?: :roll: ;)

4. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Centaur iyi olmaz. Neden dersen cünkü; Futbolcular sürekli kondüsyonlu calismalar yapar ve bacaklari devamli calisir. Özel olarak arka kas bacaklarini-ön kas bacaklarini ve diger hareketlerle baldir derken uzun calismaya girmezler. Ama söyle yapiliyor. Mesela ben RealMadridin antremanlarini TV de görmüstüm. Adamlara ön ve arka bacak kaslarini calistirmak icin 3-4 set egzersiz yaptiriyorlar ama öyle 10-12 tekrar degil. Adamlara 25-30 tekrar yaptiriyorlar. Yani amac kas cikarmak degil.
    Squat bacaklar icin süper. Ama futbolcularin amaci bodyciler gibi kalin bacak kaslari yapmak da degil. Zaten antremanlarla yeterince calistiriyorlar. Birde özel squat araya girince cok agirda gelir.

5. heidi_daglarda

heidi_daglarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ??

6. muvo

muvo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence bir kişiyle beraber yapmalısın bunu..hani duyarızya x kişisi antremandan sonra fizyoterapistiyle özel çalıştı diye böyle olması lazım eğer gerçek "profesyonel" olmak istiyorsan..kendine ait bir fizyoterapistinin olması zor olduğuna göre kendi takımından yada başka takımların antrenörleriyle gidip konuşarak en azından senin gelişmeni takip etmesini sağlayabilirsin..bence burdan sadece fikir anlamında bir şeyler al..

7. heidi_daglarda

heidi_daglarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklsin,,,ben yurtdisinda top oynuyorm dedigin gib hic degilse takim ardkddsm olabilir ben antnörlerlde bi konusayim,tskr yinede:)

8. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bunu hafta da 4 gün kullansam fazla gelmez herhalde birde hafta da 3 gün 1.5 saat ant var ama bench_O

9. jr.zlatan

jr.zlatan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    takımımdaki idmanların nekadar iyi olduğuna bakmak için girmiştim bu foruma w bu başlıktaki soru-cevaplarla karşılaştm..bende profesyonel futbolcuyum..prof takımlar oyuncularını üst düzey idmanlar sayesinde gelişimini hızlandırır ancak takımın hangi ligde hangi düzeyde olduğuda önemli.yukardaki program futbolculara salona girdikten sonra uygulanır we doğru bir programdır.ancak futbolcunun bu ihtiyacını ekstra olarak salona gidip karşılamasını doğru bulmuyorum.antrenörü ile konuşup buna ihtiyacı olup olmadığını sormalı öncelikle.öte yandan bir futbolcu için kas yapısının nekadar iyi olduğu deil nekadar dayanıklı olduğu önemlidir.idmanlar dayanıklılık süreklilik gibi dallara ayrılarak yapılır.kas gelişimi gerekiyorsa salona alınır we bu gelişim sağlanır.hocalarınızın tavsiyelerine uyup yetersizim kas kütlemi artırmalıyım gibi düşüncelerden vazgeçmeliyiz bence..

Sayfayı Paylaş