Futbol mu body building mi ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve playbecks tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    Arkadaslar benim soyle bir sorunum var.2 ay bb yaptim,kucuklukten beri suregelen kilo alma problemimi atlattim, protein kullandim ve 2 ayda siki bir calismayla 7 kilo aldim.fakat simdi futbol idmanlarim basladi ve bb i biraktim.1.5 aydir gitmiorum ama kilo alip vucut yapmakta istiyorum. Sizce futbolla birlikte bb de yapmalimiyim yoksa 2 sinden birini mi tercih etmeliyim?(haftada 3 gun futbol idmanimiz var)

yas:19___boy:1.87___kilo:74

2. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    tamam arkadaslar bu soruyu cevaplamanıza gerek kalmadı.4 gun once takımı bıraktım.bb yapmaya karar verdım.

3. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada üç gün futbol idmanım var diyorsun.
    Zaten body 1 gün yapılıp diğer gün dinlenilen bir spor..
    Haftada üç gün falan çalışılıyor yani.. Tabii kişiden kişiye değişir , ben bu şekilde çalışıyorum.
    Futbol antreman programının hangi günlerde olduğunu yazmanda fayda var..
    O'na göre yorum yapılır , önerilerde bulunur..
    Çok iyi düşün bence , hemen karar verme.. Beş on gün çalışmasan kaybın olmaz , düşünmen - yapılan yorumları değerlendirmen daha faydalı olacaktır.
    Body'i bırakırsan ileride çok üzülürsün sanırım. Ben on gün yapamadığımda içim içimi yiyor. Gerçekten böyle bir spor dalı yok.. Umarım ikisini birden yürütebilirsin..
    Futbol hayatında başarılar dilerim. Sizi en yukarılarda görmek dileği ile..

4. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    İkinci mesajınızı yeni gördüm , gözümden kaçmış..
    Umarım bu ileride pişman olacağınız bir karar olmaz..
    Saygılar..

5. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    yok olmayacak bu durumda.bb yapmak daha cekıcı geldı bana , daha yararlı olacagını dusundum.amator futbol un geldıgı nokta vahım.sen o kadar calısıorsun hıc ıdman yapmayan 30 lu yaslarda bır adam gelıor(yonetıcının bır tanısı olur genelde) ılk 11 de maca cıkıor.onun ıcın bana artık pek yararı olmayacak bırsey ıcın haftada 3 gun ıdman yapmaya degmez.bb le tanıstıktan sonra bu sporu yapmayı daha cok sevdım.bundan sonra da boyle yapacagım.onerılerın ıcın tesekkurler.

6. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Evet kişiden kişiye değişir ama genellikle body building haftada 4-5 gün yapılır ;)

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    futbolu herkes oynuyor bb yapman daha mantıklı. hem hayatına disiplin gelir. hem beslenme antrenman ek besin gibi konularda bilgi birikimin olur. ve çevren daha kaliteli olur. genelde dikkat edersen vg yapanlar diğer sporları yapanlara göre kültür düzeyi daha yüksek insanlardır. örneğin vg yapanların sayısı ülke geliştikçe artar.

rockybalboa7 ve playbecks bunu beğendi.
  8. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ne maç izlerim ne takım tutarım ne de maç oynarım. en nefret ettiğim spor futboll ! onun için bb ile lütfen karşılaştırmayın ;)

MERAKLI ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bence body building futboldan kat kat üstün bir spor dalıdır futbolu 40 yıl oynasan hiçbir şey eline geçmez body building ile hem fit bir vücuda hemde sağlık beslenme gibi konularda bilgili olunur ben takım tutmam futboluda sevmem oynadım yıllarca arkadaşların ısrarıyla fakat bir faydasını göremedim

10. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    seyir zevki ve oyun zevki olarak tabii ki futbol.. ayrica bir takim sporu oldugundan insana manevi seyler de katar.

bb ise, bireysel bir spor, kendi ayaginizla salona aci cekmeye gidiyorsunuz. Ama ben o aciyi seviyorum, ertesi gun kaslarimdaki aciyi da seviyorum.

haftada 1 hali saha maci yaparim ama bb saplantimiz, hayatim boyunca devam edecegim insallah

11. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bana göre her ikisi de birbirini etkileyebilecek sporlar,ben bir futbol aşığıyım,şu anda bir fitness aşığıda olduğumu söyleyebilirim.
    futbol (oynayan bilir) özellikle günümüz futbolu gerçekten kuvvet işi,kazma kazma adamlar sırf kuvvetli oldukları için 3 büyüklerde bile top oynayabilmekte. dolayısıyla kuvvet bazen tekniğin bile önüne geçebilmekte.kuvveti sağlamak için prof futbolcularda bb'ye dayalı kuvvet idmanları yaparlar,birbiriyle etkileşim içinde 2 spor dedim çünkü futbolculara baktığınız zaman fit olmayan,hoş bi vücuda sahip olmayan futbolcu sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
    ikisinin beraber yapılabileceiğini,hatta dahada başarılı şekilde yapılabileceğini düşünenlerdenim.

12. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    kişisel gelişim adına body diyorum başka da birşey demiyorum pek çok spor dalını lisanslı olarak denedim (masa tenisi,koşma,karate,futbol) ancak bu spordaki haz hiçbirisinde yok.

13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Body forumunda bunu sorarsan tabii ki herkes body der. Git futbol forumunda sor bakalım soruyu sonuç ne olacak :)

Futbolla body ikisi bir gider mi bilmiyorum ama benim görüşlerim şu şekilde.

Profesyonel futbola 25 yaşında başlayamazsın ama body'ye başlayabilirsin
    Body building fitlerinin vücudu futbolculara yüz basar. Vücudu en iyi olan Kazım kazım sen düşün :) Bi brad pitt yok :)
    Futbol çok para kazandırabilir body kazandırmaz, kaybettirir :)
    İkisinde de teknik, antreman, disiplin, beslenme ve dinlenme çok önemlidir.
    Body yeteneği kazanılır ama futbol kazanılmaz.
    10-15 arkadaş birleşip maç yapabilirsin ama body yapamazsın :) Herkes bench bekliyor düşünsenize :)

14. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    halı sahada maç yapmak tamamen enayilik! ! ! :):):) Neden böyle dediğimi benim sakatlığımı yaşayamayan ve yaşamayan kimse bilemez! Benim ön çapraz bağlarım koptu sol dizimde ve futbol o anda benim için bitti! :-( Evet bir maçta oldu ve bacağım kırılsaydı 10 kat daha iyiydi çünkü bu geçirdiğim sakatlık en pis 2. sakatlık sporcular içinde! En pisi 1. sıradaki aşil tendonu kopmasıdır, ikincisi de bu benim geçirdiğim öçb kopması işte! Her neyse... para almıyorsanız futboldan, tamamen gereksiz bir spor! sakatlanma riskiniz çok fazla! basketbol da bir nevi sayılabilir bu konuda, daha doğrusu ani rotasyon gerektiren sporlar tamamen insan vücuduna aykırı bence çünkü sakatlık yaratıyor! vücut geliştirme fitness tamamen risksiz! gidip 150 kg kaldırıcam diyip barı boğazına düşürmeyeceksin tabi ki göz göre göre de! :):):):):) benim düşüncem bu!

15. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Sakatlıktan bahsedilince söylemeden geçemeyeceğim. Bir tanıdığımın halı sahada aşil tendonu koptu. Ayrıntılara girmeyeyim ama bir daha tendon koparsa tekrardan dikme şansları yokmuş. Bırakın bir kez daha futbol oynamayı koşması bile yasak. 2 ay çok ciddi zorluklar yaşadı koltuk deynekleri kullanarak. Sonraki aylarda da aksayarak yürüyordu. Ciddi sakatlık olabilir dikkatli olmakta fayda var.

307KD bunu beğendi.
  16. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten dedim ya... en berbat sakatlık aşil tendonu kopmasıdır! aşit tendonu bilmeyenler için diyeyim ayak topuğunuzun 4-5 santim üstünde ayağınızda topuklu ayakkabı varmış gibi ayak uçlarınızı yere bastırırsanız o tendon ortaya çıkar! işte onun koptuğunu düşünün! pot diye feci bir ses çıkar halı sahadaki herkes duyabilir! benim ön çapraz bağım da koptuğunda pot diye ses çıktı ama bu daha ağır ses çıkartır! ilk 30 dakika acil yardım yapılmazsa o kopan aşil tendonu taa en yukarı baldıra kadar akordiyon yayı gibi çıkar ve felaket bir acı verir! Bir de bu bağ kopunca kapkalın dikiyorlar ameliyatında aşırı zor! ayağınızı oynatamazsınız o bağ olmadan...(ünlü slovenyada geçen hostel filminde aşil tendonu kesiyordu makasla oğlanın psikopat ve adam 1 adım attığı anda yere yıkılıyordu:) ) fizik tedavi süreci herhalde 8-9 ayı buluyor! tam iyileşme de çok dikkat etsen bile herhalde 1 yılı bulur! Ancak şu var ki bu bağı kopartmak ta baya zordur! ön çapraz bağı koparmak çok kolaydır ne yazık ki! :-( Bir de en kötüsü hadi benim ön çapraz bağ koptu güçlendirirsem ameliyat oldum gerçi ama egzersiz yapmadığım için quadricespler zapzayıf kaldı onu güçlendirirsem dönüşüm olası ama aşil tendonunda yasaklanıyor spor! koşmak bile benim bildiğim önerilmiyor! :-( :-( :-(

Mugen bunu beğendi.
  17. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    öyle bir yazı yazmışsınki 307KD arada çocuklar gel ortak bir halı saha maçı yapalım diyordu ( toptan zerre kadar anlamam ) gidiyordum iki hopluyup zıplıyordum şimdi ilk gel abi top diyenin dayak yeme şansı bile oldukça yüksek :)

18. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    MERAKLI... başına gelmeden anlayamazsın ama o kadar da korkma! korkak oynarsan futbolu bir şey olmaz! :) Bak ön çapraz bağ olayını yazdım dün tam 2-3 saat sonra fenerbahçe - bursaspor maçı oldu! Uğur Boral gördüğünüz gibi hiç bir darbe almadan feci şekilde ön çapraz bağlarını koparttı ve en az 6 ay futbolu bırak koşu filan bile yapamayacak! kastettiğim buydu! :-( Geçmiş olsun sporcu arkadaşa da fenerbahçedeki... herkesin başına gelebiliyor işte! uğur boral mesela işte çok tehlikeli kıvrak hareketler yapıyordu çok pis stoplar yapıyordu olacağı biraz da belliydi! ani rotasyon her zaman sakatlığa(ön çapraz bağ için!!!) teşvik vermektir! bunu da unutmasın takım sporu yapanlar! Ayrıca şunu da belirtmek isterim, quadricepsleriniz güçsüzse kaldırımdan inerken veya merdivenden ters bir harekette gene ön çapraz bağlarınızı kopartabilirsiniz! LEg extension yapmaya ne gerek var diyenlere de duyurulur! :):):):)

MERAKLI bunu beğendi.
  19. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşımın nasıl aşil tendonnunu kopardığından da bahsedeyim; Daha maça başlamadan, vücut soğukken bir kez zıplamış havaya doğru. İndiği yerde küçük bir çukur varmış ve ayağı o çukura doğru gelmiş. "hayatımda öyle bir ses duymadım" demişti. Tendon kopar kopmaz yere yığılmış ve birden kusmaya başlamış reflex olarak ve bayılmış. Apar topar hastaneye kaldırılmış. Sonrası malum.

Sayfayı Paylaş