Futbol için kuvvet

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kaka'22 tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhaba daha yeni konu açma hakkım geldi bende hemen yazıyorum .

Sizlerde bu işte usta olmuş olduğunuz için size danışmak istedim.

Sorum şu;

Ben futbol oynuyorum bi klüpte fiziğim iyi (boy=1.88 kilo=73) stoper mevkiinde oynuyorum ilgilenenler bilir bu mevkiide kuvvet çok önemli ikili mücadelelerde ve de burda üst kasların iyi olması lazım konuyu yazarken benzer konularda aradım ileri düzeyde kuvvet antremanı vardı bende girmedim oralara yani bende kuvvet var ama zorlanmadan rakibi kesmek gibi yani kuvvet,hacim falan kazandırabilicek hareketler,egzersiz vs. farketmez dumbell var yakında salonada gitcem zaten ama sizden öneriler beklerim

2 sorum daha olucak

Diğer bi sorumda benim karnımda çok iyi kas var arkadaşlar çok sağlam ama şunun gözükmesini bir türlü beceremedim biyerde gördüm orda bi yağ dokusu olanların hiç gözükme şansı yokmuş doğrumudur . doğruya yazık olur o kaslara yani:)

3.sorumda benim boyum yazdığım gibi 1.88 çok da ince,cılız değilim ama çokda yapılı duruşum yok omuzlarımı genişletme şansım yokmu uzun boyluların zor olurmuş falan bişeyler duydum bunuda en iyisi sizlerden doğrusunu duymak .

bu arada bacağımdaki kaslar çok değişik onların hepsi ortada 3 kas birden var değişik herkes görünce vay diyo omzum falanda öyle olsa keşke

Şimdiden Teşekkürler . . .:)

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  2. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynı özelliklere sahibiz ve aynı mevkiideyiz bak kardeşim teke tekde adamla mücadelede senin en önemli yerin omuz ve ayaklarındır.Omuz koyarken ayaklarından da güç alırsın.Bu yüzden omuz ve ayaklara önem göster.Bemnce bodye gitme evde dubelle daha iyi sonuçlar çıkartabilirsin ve yorulmazsın.Forumda çok güzel konular var bi bak bence :)

3. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Peki bu hemen olcak bişey değil bunu biliyorumda ne kadarda etkisini gösterir sürekli çalışmayla .weightlifter

4. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben evde dumbellerle calısıyorum.

Baldır:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/baldir-t1555.html

Sürekli çalıştığım hareketler:Standing Dumbbell Calf Raise,Seated Calf Raises (Baldır başlığında)

Bacak:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bacak-t203.html

Sürekli çalıştığım hareketler:Single Dumbbell Squats,Front Barbell Bench Squats(Bunu elinde dumbell alarakda yapabilirsin)

Omuz:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/omuz-t201.html

Sürekli çalıştığım hareketler:Lateral Raises,Front Dumbbell Raises,Seated Dumbbell Deltoid Presses

Göğüs:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-g-s-t61.html

Sürekli çalıştığım hareketler:Dumbbell Bench Press,Incline Dumbbell Bench Press,Dumbbell Pullover,Dumbbell Flyes.

Karın kası içinde ayaklarımı bir sandalyenin üstüne koyup mekik çekiyorum.

Stoper genelde kafa toplarıyla aşinadır.Vereceğim linkde de boyun kasını calıiştıra bilirsin.

Bu hareketlerin hepsini yapıyorum. 3x15-20 olarak değişiyor.1 aydır evde dumbellerle kendim yapıyorum ve faydasını görüyorum benim üzerimde çok etkili oldu.Kendine göre bi programda yapabilirsin.İyi günler :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:36 ----------

Pardon linki vermeyi unuttum Boyun :https://www.bodyforumtr.com/vbforum/boyun-t1557.html

genelde ayak kaslarına önem verirsen şutların da değişme oluyor.Birde ip atla + merdiven çık hızlı hızlı cok etkili.

Kaka'22 bunu beğendi.
  5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    klüpte antrenör yokmu

6. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Amatör ligdeyiz kendi saha tesisi falan varda öyle spor aletleri falan yok sadece normal antrenör var ama orda o kondisyon çalıştırıyo fizik açısından gerisini kendin halletcen

ve de hoca bize bi hareket gösterdi herkes bilir bunu sırtını duvara verip oturur pozisyonda duruyosun bir süre sonra bacaklar ağrımaya başlyo bununda bi faydası varmı sürekli yapayım yoksa

teşekkürler Fantastix çok yardımı oldu boyun çalışmasıda güzel daha iyi hakimiyet katar .

Son düzenleme: 12 Kasım 2010
  7. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kaka'22 dediğin hareketi ben sınıda bile yapıyorum.

Sırada otururken 5-10 dakika öyle dur çok çok çok etkisi oluyor.

Benim bacaklar full yağlı iken kas mas gözükmüyordu.

Şimdi Kasların hepsi çok belirgin sekilde çıktı ve sertleşti.

Faydalarından biride hem hızlı kosmada az da olsa yardım edıyor ve sutlara daha iyi ve sert vurabiliyorsun.

Bende futbol ile ilgileniyorum.

Ayrıca dediğin hareketi tüm spor dallarında yaptırırlar çünkü hem denge,güç,dayanıklılık için :) [basketbol,voleybol vs.]

Başarılar..

8. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah hepinize bi çok bilgi aldım bide şu karın kaslarımın dışa gözükmesini sağlasam nedir bunun çözümü ya dozer geçse sağlam durcak bi kas var ama gözükmüyor ne kadar sinir bozucu deme

Sayfayı Paylaş