Futbol için Body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmt tarafından 9 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    koşturkları ıcın fıt duruyorlar cunku kardıo yaparken kaslarda bı mıktar erır bunlarınkıde oyle sondakı zencı bence bayan kaslı dıgerlerıne oranla

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    +1

body için bu adamlar hacimli sayılmaz ki adamlar kostukları için antemanlılar ama ronaldonun +100 kg hantallastırır oldugunu düşünün bide ? birde
    elvan abeylegesse ve diger kosu sporcularını düşünün ????? onlar neden zayıf birde buna açıklama getirsen ? genetik olarak diyemezsin heralde.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    koştukları ıcın yanı kardıo yaptıkları ıcın kas kaybı oluyor ıster ıstemez ondan fıt duruyorlar ve benım amacımda boyle bır vucut fıt en ıdeal vucut benım ıcın bıde her body yapan arnold tazı olcak dıye bırsey yokkı bunalrda soncuta o vucudu body ıle yapıyorlar yanına kardıo ekledıklerı ıcın fıt duruyorlar

4. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    protein alma. doğal beslen ve fitnesss yap

5. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ipsofacto ' protein alma ' derken ?

6. ElimleMutluyum

ElimleMutluyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

koşu sporları 2 ye ayrılır :
    uzun mesafe ve kısa mesafe ; kısa mesafe koşucuları kilo ve kas kütlesi olarak normal bir insandan fazladır. çünkü kısa mesafede kaslı bir insan normal bir insandan daha hızlı koşar bknz : usain bolt. fakat elvan abeylegesse gibi sporcular uzun mesafe koşucularıdır. uzun mesafe koşuları dayanıklılık gerektirir. usain bolt bir yarışı 10 saniyede tamamlarken elvan 5 dakika da tamamlar. 10 saniyelık yarışta bır insanın kas kütlesi kendine ağırlık yapmaz ve daha ivmeli koşmasını saglar. fakat uzun mesafede insan vücudun da bulunan butun fazla kılolar ayak bolgesı dısında bulunan butun kaslar bellı bır sure sonra agırlık yapmaya baslar ve bu yarıs suresı arttıkca vucuda yaptıgı agırlık gıderek artar. Bu yuzden uzun mesafe koşucuları bi deri bi kemik gözükmektedir. Kısa mesafe koşucularıda bu yuzden daha fazla kas kutlesı barındırır ki şöyle bir not düşmek istiyorum. Usain bolt'un kas kütlesi okadar fazladır ki kendisi 400 metre yarışlarına bile katılmamaktadır.

7. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hızını arttırmak istiyosan eğer 1 günde elde ettiğim sonucu yazmak istiyorum ki hızlandıracağı kanaatindeyim.

Kısa mesafe koşularını arttırmak istiyorsak eğer

Yokuş yukarı koşmanın çok faydalı olduğunu gördüm daha demin bizim burdaki çamlığa gittim.Normal seviyede yokuştu toplam 60-70 m mesafesi vardı.

10 dk normal koşu ısındım , açma germe yaptım.

Yokuşun başına geldim ve başladım patlamaya 60-70 m mesafeyi 10-15sn arasında koştum.

Normalde düz zeminde 60-70 m mesafeyi 20 snde koşuyodum.Burda yokuş yukarı 10-15 sn arası koştum.

Yokuş yukarı koştuktan sonra , düz bi zeminde kendimi denemek istedim ve sonuç 10-12 sn arası koştum.(Üzerimde yorgunlukta vardı)

Yokuş yukarı koşarken bilek oldukça açı olarak daralıyo ve bileği bir yay gibi gerdiriyo buda zamanla bileği geliştirip Sprint(Depar) dediğimiz olayı arttırmasının kanaatindeyim.

Yokuş yukarı koşmanın yanında iple atlama "ercan gürgöze"nin dediği gibi bilek gene kendini sürekli daralıp gelişiyo buda bilek gelişimi açısından önemli.

ve son olarak merdiven tırmanma;
    12.kattayız 0 dan 12ye kadar hiç durmadan çıktım.Tek teeek 12.kata geldiğimde emekliyerek içeri girdim.Buda gene bilek gelişimi açısından oldukça önemli.

Demek istediğim : http://images.gittigidiyor.com/3691/...36915186_0.jpg

ayak böyle geriliyo ve 2.hamlede kendini ileri itmede oldukça yararı oluyor.Dahada hızlana biliyosunuz.Bu hareketler kendini ileri itmede yani deparda işe yarıyo.

İsmini vermek istemiyorum başka bi forumda milli atlet olduğunu söyleyen birisi vardı.Gelişmesi en zor olanlardan birisi hızdır.Hızı oda yokuş yukarı koşuş ve merdiven tırmanarak arttırabileceğimizi söylemişti.

Bekli çok bilmişlik yapmışımdır(Kusura bakmayın).Sadece kendim saat 11den beridir araştırıyorum ve sizlerle paylaşmak istedim hepsi bu kadar.

----------------------------------------------------------------------

Body eğer ayaktan başka yerlerini çalıştırırsan tabiki yavaşlatır.Yavaşlatma dediğim üst kısımlarda kas kütlen artar bacakların güçsüz kalır bu !
    Bacaklarına dahada önem vermelisin ki bende futbolcuyum bunu yapıyorum azda olsa 1.5 ayda faydasını gördüm.

8. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bu Hantallaşma olayı Yalandan ibaret.Size Basketboldan Örnek verecegim futbolla pek ilgim yok.. Lebron James'i ele alalım.Adam 2.03 ama 115-120 kilo civarı.Vücudunda 1 gram yağ yok.Hayvan gibi.120 kilo olmasına rağmen adam uçuyor kimse durduramıyor.Bu senin yaptıgın antremana bağlıdır bence.

9. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Bencede adam çok haklı senin yaptığın antrenmana bağlı.
    Vücudu bacak taşır.Bacakların ne kadar sağlam olursa o kadar atik olursun.Pasif kalmazsın.

10. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

işte fitness ile body ayıran özellik bodyciler denilince direk hacim gelir akla :'

11. CaHo

CaHo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler yararını hafif hafif görmeye başladım.
    Fakat menisküsü yırttık acayip zorlamadan olsa gerek :)

Sayfayı Paylaş