Futbol İçin Antreman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JustDoIt tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. JustDoIt

JustDoIt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamün Aleyküm
    ben şimdi nerden nereye neyi anlatayım bilemedim yine de bi anlatmaya çalışayım.öncelikle burada sorduklarımdan dolayı sert çıkanlar ya da dalga geçenler olabilir :)
    ben 5 yaşımdan beri futbol oynuyorum.6. sınıfın sonuna kadar gelişimim çok iyi gidiyordu kaslarım yaşıtlarımdan daha güçlüydü 5. sınıfta boyum 1.62ydi.kilom ise 55 o zamanlar kimse de koşamazdı en iyi hep ben oynardım.tabi yıllar geçti büyüdük herkez gelişti ben küçük kaldım ve çok teknik futbol oynamama rağmen hız yetersizliği çevik olamama tıkanma vb sorunlardan dolayı okul takımına bile zor girer oldum.tabii bunları anlatmamın bir sebebi var sadete geleyim :) 6 yıl geçti boyum 1.62 den anca 1.68-1.69 a çıkabildi kilom ise 70.mekik ve şınav çekmeyi bırakalı 2 yıl oldu.kas da yok başka birşey de ama şu da var ki çok hırslı biriyim.bana öyle bir program önerin ki hem evde hem salonda çalışabileyim hızım çevikliğim artsın.ben kas yığını olayım demiyorum ama futbol sadece bacak kası değil bunu benden iyi biliyorsunuz.şu an normal hızımın üçte birini bile kullanamadıgımdan eminim.1 yıl amatör futbol hayatıma ara verip hantallaştım sigara içtim.bırakalı sigarayı 4 ay oldu ama hala tıkanma yaşıyorum ama bu tıkanma nasıl anlatsam her zaman olmuyor.bunların da kilomun olması ve kaslarımın gelişmiş olmamasına bağlıyorum.
    Şunları ekliyim sahilde oturuyorum, ip atlamayı severim, hergün rahat 50 dk yürüyorum ve futbol oynuyorum.dediğim gibi bana öyle bir antreman programı verin ki (Ev çalışma ortamım ağırlıklı olabilir evimde koşu bandı bisiklet body seti 3er kiloluk ayağa bağlamak için kum torbası var) 3 aya eski halimden iyi 1 yıla da Ronaldo gibi olabileyim.şu kırmızı kas olayını da anlatabilirseniz ne yapsam gelişirler mesela?şimdiden teşekkürler...

2. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya ben sana yardımcı olabilmek istiyorum ama benim de bilgim yok fazla . Ben de ortaokul ve lise zamanında futbol oynadım ama çok bilinçsizdik tabi , kimse bize şu şu antrenmanı yaparsan hızın artar şu şu antrenmanı yaparsan şutların sertleşir falan demiyordu . Sonra aile baskısı ve bıraktım .

Mesela hızını artırman için yavaş kasılan ve hızlı kasılan diye 2 tür kas vardı yanılmıyorsam , offf tam hatırlamıyorum inan , senin hızlı kasılan kaslarını geliştirmen gerekiyor galiba , birazcık araştır bence , herkes kendi derdiyle uğraşıyor o yüzden cevap veremiyor olabilirler . Şutlarını sertleştirmek istiyorsan da basketbol topuyla şut çalışması yap ben öyle yapardım : ) sonra futbol topuna vurunca stadın dışına atacakmışım gibi hissederdim : ) çok hafif gelirdi .

3. JustDoIt

JustDoIt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ben zaten şut çalışmalarımı basketbol topuyla yapıyorum ama aynı şekilde futbol topuna vurduğumda topun hızı kesiliyor hava yüzünden büyük ihtimal teknik yanlışlığı ya da üst bacağı kaldırmamamın sonucu :)

4. chngr-91

chngr-91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    futbol hastaları buraya:Dbende küçüklüğümden beri futbol oynuyorum..çeşitli amatör klüplerde,okul takımında falan oynadım arkadaşımın dediği gibi ufakken çok seriydim,çokta iyi oynuyordum ama o ergenlik döneminde alınan kilolar geriletiyor insanı gerçi şuanda fena değil oynayışım ama futbol oynamak için tam hazır değilim...arkadaşım haklı bilenler bize yardımcı olsun,futbol oynayan kişilerin futbola elverişli bir vücudu,çevikliği ve hızlılığı olması için neler yapması gerekir:::) bilenler bir yardımcı olsun

5. JustDoIt

JustDoIt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    upupupuppuupuupup

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    mevkine göre de düşünmek gerekir. kanat oyuncusuysan iri kaslar işini görmez, göbeksen de belirli bir dayanıklılıkta olman lazım. ona göre program yazabilirim sana istersen. ama koşu idmanı, takımla idman vs bunlara göre ayarlaman lazım kendini, bir de ölçülerinden, yağ oranından bahsedersen daha güzel olur. dediğim gibi yardım edebilirim çünkü ben de bir dönem futbol oynadım ama şunu bilesin bir yıla kimse ronaldo kadar olamaz, o yüzden gerçekçi olmaya çalış biraz daha

7. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    r10 ben kendim icin sorayım mevkim sol bek yağ oranımda %12 %13 civarı bel ölçüm 76.boyum 173 kilom 61 önerebilecegin seyleri bekliyorum futbol adına?

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    patlayıcı güç idmanları yap derim (forumda epey bir yerde konuştum o yüzden aratırsan epey bir şey çıkacaktır). neden patlayıcı güç diyor isen karşındakileri şaşırtmak için. bir sol bekin kademeye girmesi seri olmalıdır, bunun dışında, takımı ani bir şekilde ileri götürebilmek için ceza alanı sol köşesi ile orta yuvarlak arası mesafeyi hızlı geçebilmek gerekir, bu bağlamda ivmelenmeni artıracak şekilde çalışmalısın. bu sırada genel üst vücut idmanları da yapman işine yarar. özellikle omuz çalışmaya bak bol bol, yeri gelecek rakibe omuz koyacaksın :D ama dediğim gibi bacaklarının kuvveti çok yüksek olmalı, ideal sol bek roberto carlos'tur mesela. fiziksel olarak çok üst düzeydir. aynı onu örnek al.

Coentrao bunu beğendi.
  9. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    tamam bakıcam tesekkürler :D

10. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım ben 2 sene önce konyasporun paf takımndaydım ve bu arada 1 ay a takımıyla idman yaptık paf takımı olarak sana şunu söyleyebilirim ki fizik futbolda herşeydir yani şöyle messi gibi bi yeteneinn yda üst düzey bi yetenein yoksa Fizik senin en büyük avantajındır sakın sadece ayak çalışıp hata yapma omuz kanat ve kolu organize çalış 100 metrecileri görüyosun hepsi bomba gibi adamlar sen vg ni yap ama idmanlarında da sprint sürat çalışmalarını ihmal etme sadece vücut yapıp sprint hızlanma idmanları yapmassan güçlenirsin fakat aırlaşırsın dönüşlerin yavaşlar sana dediğim şu kas seçme çalışırken hepsini çalış tabi omuz kanat ve kolları ön plana al alabiliyorsan amino asit yada protein tozuda al kullan tabi abartma fazlada idmanından sonra kullan beslenmene dikkat et abur cubur yeme ton balıı-haşlama tavuk-düz haşlama parca et bulgur makarna pirinç meyve sebze bunlar beslenme altyapın olsun yani gidip döner yemek yerine en kötü bi tavuk göğsü alıp az yağla kavur ye daha iyidir özr dilerim fazla uzattım ama sözün kısası Beslenmeni-ağırlık idmanını-ve ftbol idmanını organize yap bi düzene disiğlene koy Saygılar....

11. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    peki maç içerisinde atılan depar sayısını nasıl artırabiliriz bu neye bağlıdır ? Bende düz koşmaya gelince koşuyorum ama bir kaç sağlam depar attıktan sonra kesiliyorum aynı şekilde kuvvetli depar atamıyorum.

12. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Depar sayını artırman dediğim gbi kondüsyonuna bağlıdır uzun mesafeli koşular la cross vs gbi nefesini açarsın ama bunları istikrarelı yapman gerek Tabiii kuvetli deparlar içinn Vücudunun hem kas güçünü geliştirmek hemde HIzlı çıkış antremanları yapmalısın mesela 10 kere 25 metrelik Sprint atabilirsin hergün ısındıktan sonra ama tabiki çok depar demek dayanıklılık dmektir oda uzun mesafe Koşularla ve ağırlık çalışmasıyla olur

13. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bende aşığı olduğum futbol yüzünden çapraz bağlarımı yırttım....hırsımın sonucu bu oldu....kendine çok dikkat et iyi ısın ters ve artistike hareketlerden kaçın.....sıradan bir maçta benim gibi kazanma ateşiyle yanıp tutuşma....6 ay önce her maça kazanılması gereken bir savaşmış gibi bakardım...6 aydır ayağıma top değmedi.....allahtan koparmadım bağları...maddiyatım iyi olmadığı için ameliyatta olamıyorum...güçlendirmeye çalışıyorum...son çare ameliyat ama gol atmayı delicesine özledim...

14. JustDoIt

JustDoIt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun arkadaşlar artık gerek kalmadı günlük 3 saat kol bacak göğüs ve koşuya çalışıyorum+çeviklik ve futbol becerileri için kendim 1 saat günde 4 saat yoruyor ama dehşet oldum u17 girerim İNŞALLAH artık :)

Sayfayı Paylaş