Full planche push up ( Dayanıklılık )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Chev™ tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Chev™

Chev™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İnternette gereken bilgiyi bulamadım genellikle videolar ile sadece hareketler gösterilmiş,bu hareketi nasıl çalışmalar uygulayarak yapabiliceğimizi anlatan bir içerik yoktu.

Yaş 17
    Boyum 1.80
    Kilo 69
    Bel 78
    Kol Kasım ( Pazularım )
    Sağ 31.6
    Sol 30.4

Bel biraz fazla mı ne ?

Soruma gelicek olursak,bu ölçüleri çalışarak elde etmedim onu söyleyeyim ilk önce yani gerek evde gerek spor salonunda çalışmadım düzenli bir şekilde sadece yazları çalıştığım iş dolayısıyla kollarımı fazla kullanıyordum.

Yaklaşık 1 haftadır karın kası,bacak kasları ve bacakları 180 º açabilmek için egzersizler yapıyorum evde videolar sayesinde.

Göğüs kaslarım yok gibi ama dümdüz bir yapısı yok arada gözle görünür bir çizgi var.Fazla detaya indim kusuruma bakmayın asıl sorum şu;

Full planche push up hareketini yapmayı deniyorum fakat sadece bel üstü kısım kalkıyor bel altı kısmı aynı anda kaldıramıyorum bu hareketide yapmayı
    çok istiyorum nasıl bir çalışma ile bunu sağlayabilirim ?

Ayrıca dayanıksız biriyim galiba 25 şınavda tıkanıyorum barfix desek 6 tane çekebilirsem iyidir.Dayanıklılığımı nasıl arttırabilirim bununda cevabını verirseniz sevinirim.Sormak istediğim daha çok şey var aslında ama başlangıç için bu kadar soru yeter galiba.

Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleme: 2 Ekim 2011
  2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    o harekete havada şınavda deniyor çok fazla kol kalı olan biri bile ilk denemede yapamaz birazda denge işidir , 425 şınav ve 6 barfix fena sayılmaz dayanıksız değilsin
    barfix ve şınavı sürekli çeke çeke geliştirirsin
    bir defada 25 şınav çekeceğine 15 tane çek 3 set yap , barfix tede aynı şey geçerli

Chev™ bunu beğendi.
  3. Chev™

Chev™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Üstadlardan da yorum bekliyorum bel çevrem bana geniş geliyor boy ile kilo oranına göre haksızmıyım ?

Yorum yapan arkadaşımada teşekkürler.

4. hydra1729

hydra1729 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    chev çok zaman geçmiş ama gene de yazayım ben bildiklerimi. ben çok araştırdım full planch i ve omuz, göğüs ve bel kaslarının çok güçlü olması lazım ayrıca dayanıklılık için sürekli gerekli antremanları yapman lazım. video atıyorum buradan bakabilirsin. en önemlisi tuck planche onu sürekli deneyebilirsin. omuzların dayanıklılığı artar ayrıca bel ve üst göğüs için de ayrıca çalış.

Sayfayı Paylaş