fsmy yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve fsmy tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar bu sporu 2 senedir yapıyorum,bugüne kadar hiç yağ yakmak için çalışma yapmadım,vücudum yağlanmaya müsait demek az kalır,hani su içsen yarıyor derler ya işte öyleduh
    şöyle bir plan yapmıştım kendime;önce alabildiğim kadar hacimleniyim sonra yakarım yağlarımı,artık zamanının geldiğini düşünerek 5 gün önce kardiyoya başladım,ha bu arada istediğim vücut şekli devasa kütle değil,manken vücudundan biraz daha kaslı olsun istedim;)
    ben ağırlık antrenmanlarını 1 gün çalışma birgün off şeklinde gidiyorum,hergün antrenman saatinden en az 5 saat sonra 5,5 km koşuyla yapıyorum kardiyoyu,dün itibariyle carnitinle desteklemek için multipower l-carnıtıne aldım ve ilk dozu içtim koşmadan önce,müthiş ter çıkarttıthums:
    burda hergün ne yediğimi ve kardiyo antrenmanımın nasıl geçtiğini paylaşacam,önerisi ve eleştirisi olan arkadaşlardan yorum beklerim teşekkürler!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:24 ----------

bugün sabah 9 itibariyle kahvaltım;
    4 haşlanmış yumurta 2 sini sarısıyla beraber
    50 gr yağsız peynir
    5 adet zeytin
    1 adet domates
    kahvaltı sonrası 1 bardak yeşil çay

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    öğle yemeği,4 yumurtanın beyazı,1 tabak kıymalı yağı süzülmüş kuru fasulye yarım tabak pirinç pilavı,1 saat sonra yeşil çay

ara öğün olarak 1 adet büyük boy erik,1 dilim karpuz

saa 19 da kardiyoya başladım 4 km tempolu koşu,4 km tempolu yürüyüş,kardiyo bitince 2 sarısıyla beraber yumurta yedim 1 saat sonra akşam yemeğine geçecem,menu 4 yumurta beyazı,yine kıymalı kurufasulye yarım tabak bulgur pilavı büyük bardak ayran olacak.

3. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bu gün sabah kahvaltısında:
    4 adet yumurta 2 tanesi sarılı
    8 adet zeytin
    1 adet domates
    75 gr yağsız teneke peynir
    1 saat sonra 1 bardak yesil çay

2 saat sonra idman yaptım
    idmandan önce bir dilim karpuz
    idman biter bitmez wheyimi içtim
    2 saat sonra öğle yemeği:
    4 adet yumurta 2 si sarılı
    yarım tabak patates
    salata
    bir saat sonra yeşil çay
    ikindi vakti ara öğün olarak 2 yumurta beyazı,1 adet az şekerli şeftali

l-karnitinimi içtim birazdan koşuya çıkacam bugün hedefi büyütüyorum,7 km koşacam.

4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kardiyo bitti,sıkı terledim,akşam yemeğim,4 adet yumurta 1 tanesi sarılı,yarım tabak bulgur pilavı,çok az patetes,salata,1 bardak ayran.

ayrıca belirtmeyi unutmuşum yatmadan önce 4 yumurta beyazı,1 kase lıght yoğurt yiyorum hergün.

5. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bugün sabah kahvaltısında:
    2 yumurta 1 tanesi sarılı
    1 tabak ayranlı nestle nesfiht
    150 gr yağsız teneke peynir
    yarım domates
    6 adet zeytin
    1 saat sonra yeşil çay

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    öğle yemeğinde denizdeydim,uskumru fleto yedim fazlasıyla protein aldım sanırım,akşam kardiyo antrenmanı güme gitti yalnız:(
    ama yüzmede yorucu bişey yeterince kalori yakmışımdır herhalde;)

7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    gece yoğrt ve 3 yumurta beyazı yedim,

bu sabah 3 yumurta beyazı
    1 kase nestle nesfit
    1 domates
    50 gr teneke peyniri
    yarım saat sonra 1 adet şeftali yedim.

8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    yağ yakım çabalarım hem beslenme hem cardiyo anlamında hızla sürüyor,vücut yağı yakmamakta direniyor kafa_
    bende yakmak için dozu artırdıkça artırıyorum bakalım nolacakdumbelllls
    karbonhidratı iyice kıstım artık,antrenman sonrası hariç çok az alıyorum,sıcak içecek olrak yeşilçaydan başka bişey içmiyorum.günlük 10 yumurta yemeye devam,sabahları tahılgevreği ve yumurta beyazıyla başlayıp öğle et veya yumurtayla yine devem ediyorum,pirinç pilavını çok sevmeme rağmen akşam yarım tabak yedim,inşallah istediğim şekilde define olabilirim,hatta biraz ölçü kaybetmeyi bile göze aldım bakalım artık.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:08 ----------

belirtmeyi unutmuşum engebeli parkurda bisiklete 45 dakika biniyorum koşudan çok daha fazla zorluyor bacak kasların resmen yanıyor cayır cayırthums:
    bide şöyle br düşüncem var ne kadar doğru bilmiyorum ama;bacak kasları vücuttaki en büyük kaslar olduğu için onları sıkı çalıştırmak belki diğer kasların kullandığından daha fazla enerjiye ihtiyacı olcaktır buda daha fazla yağ yakımına neden olur,veya olurmu:)

9. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bisiklet ile zorlamak ne derece katkılı bilmiyorum ama ağır bacak antremanı testosteron salgısını artıracağı için hem kaslanmaya yardım eder hem de yağ yakımını kolaylaştırır.

fsmy bunu beğendi.
  10. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    sabah kahvaltısı 1 tabak nesfit 4 yumurta 1 tanesi sarılı
    arkasına yeşil çay
    yarım saat sonra cardiyo başladı,8 km engebeli parkur bisiklet az önce geldim bacaklarım resmen yanıyor cayır cayır koşudan çok daha iyi yaktırıyor,otordum 2 litre su içtim nasıl zorlandığımı tahmin edebilirsiniz şimdi ağırlı antrenmanına geçiyorum...

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bugün sabah kahvaltısı;
    1 kase nestle nesfit
    4 yumurta 1 tanesi sarılı
    75 gr teneke peyniri
    1 domates
    1 bardak yeşil çay

yarım saat sonra yağ yakıcıyı içtim,zamanı gelince kardiyoya başladım,bugün abarttım diyebilirim,16 km inişli çıkışlı parkurda bisiklete bindim,şuan yarım saat oldu döneli 2 litre su içtim hala içmekteyim,bacaklarım yanıyor resmen.ağırlık antrenmanına geçecem ama takatim yok,1 saat daha bekleyip wheyimi içip başlıycam.

12. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bugün sabah aç karnına tartıldım,83 kilodan 80 kg inmişim,77-78 kg benim için ideal gibi duruyor,vücudum inadını kırdı yağ yakıyor artıkthums:
    beslenme aynı şekilde devam ediyor,karbonhidratı minimal düzeyde alıyorum,bakalım nolacak.

13. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    sabah 4 yumurta 1 tanesi sarılı,
    1 kase nesfit
    1 domates 1 salatalık,
    yeşil çay,

saat 10 da,2 yumurta beyazı,
    1 elma (mayhoş)

öğle,200 gr tavuk,
    1 tabak bulgur pilavı
    1 tabak yoğurt
    1 tabak salata

saat 4 te 2 yumurta beyazı,
    100gr karpuz,

birazdan bisklete binip cardiyo yapacam,planım ısındıktan sonra iyice yavaşlayıp vargücümle sprintler atıp maksimum seviye yağ yakımı yapmak...

14. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bugün diyetimi değiştirdim,artık yumurta yemekten sıkıldım çünkü:(

bundan sonra hergün 400 gr tavuk göğsü,1 kutu(100 gr )ton balığı yiycem.

kardiyo antrenmanlarım devam ediyor,bisiklet binmeye devam ediyorum,atletim sırılsıklam olmadan inmiyorumthums:
    karbonhidrat minimal seviyede devam ediyor,sabahları nesfit biraz şekerli içindeki kuru üzümleri temizleyip şeker oranını düşürüyorum,karpuz sadece 1 dilim(50-100 gr) yiyorum veya bir küçük şeftali,3/1 salkım üzüm,bunlardanda günde birini yiyorum.patates pirinç hiç yemiyorum.

başlangıçta 83 kiloydum,sabah tartıldım 80 kiloyum,mennunum gidişattan,77-78 kiloya kadar inmek istiyorum,bakalım nasıl bir görüntü olacak:)

15. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    MultiPower L-Carnitine'den memnun musun?

Ben yeni sipariş verdim, sanırım yarın elimde olur. Terlemenin haricinde geçen 1 aya yakın süreçte yağlı hacimde azalma gözlemledin mi?

16. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle etkili,yalnız kilo verme sürecim hızlandığı için içmiyorum şuan çok hızlı kilo kaybetmemek için.

Morte bunu beğendi.
  17. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar diyette tavuk göğsüne ağırlık verdikten sonra yağıda iyice kısıp,devam ediyorum,3 kilo daha inecem tahmini yağ oranım %10 olacak bu benim için yeterli,ama şu kardiyonun dozunu azaltmak için can atıyorum bıktım artıkkafa_

18. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar başıma talihsiz bir olay geldi hafif şekilde sakatlandım:(
    ağırşlık antrenmanım bitti yaklaşık 3 saat sonra,aracın arkasına saksıda çiçeklerin olduğu tepsiyi koymak istedim,dizlerimi kırarak aldığım halde belde müthiş bir acı hissettim,yavaş yavaş doğrulup doğru hastaneye,allahtan önemli bi şey yokmuş ilaç falan verdi 1 hafta spor yok dedi:(
    ilacı kullanıyorum hergeçen gün daha iyiyim ama antrenmanı iple çekiyorumdumbelllls

sakatlanınca beslenmede değişiklik yaptım,kh sıfır desem yeridir,sabah tartıldım 78,5 kg olmuşum.1 aylık süre zarfında 83 ten 78,5 kiloya indim en güzelide kas kaybı yaşamadım,beslenme koteksim iyiydi sanırımthums:

19. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    ramazan girdiğinden beridir,antrenman rutinim çok bozuldu:(
    oruç tutuyorum,akşama kadar uzun bir süre geçtiği için metabolizma hızım çok düşüyor.akşam yemeğinide abartmadan yemeye çalışıyorum,sadece gerekli gıdaları alıyorum,ama kardiyo yapacak hal kalmıyor.kilo verme sürecim durdu 83 le başlayan yolculuğum ramazan girdiğin beridir 78.bende metabolizma hızımı yüksek tutabilmek için 15 dakika kardiyo yapıp bırakıyorum,bakalım sonuç nolacak.

20. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar epeydir güncelliyemedim ama yağ yakım sürecim yavaş şekilde devam ediyor,özellikle yavaş olmasını arzuladım kas kaybı yaşamamak için şuan 75 kiloyum ve bayağı defineyim diyebilirim yağ oranımı ölçtürmedim yakın zamanda tahmin %9-10 civarıdır tahminen.
    ilk zamanlardaki zorlu kardiyo antrenmanlarını şimdilerde hergün 20 dakika epileptik bisiklet yaparak devam ediyorum.ama karbonhidratı biraz artırtım ilk zamanlara oranla,73 kg a kadar inecem sonra yağ oranımı artırmadan bir gün ağırlık bir gün kardiyo ile devam edip stabil hale getirecem yağ oranımı.

Sayfayı Paylaş