Fresh Pizza Besin Değerleri Ve Fiyat

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve JöNTürK tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Çoğu markette bulunan şu fresh pizzalardan bahsediyorum öğün arası yemek için uygun fiyatla bulduğum bimden 3-5 paket aldım hazırlması kolay oluyo ve şişirmeden ara öğün yapmamı sağlıyo,besin değerlerine göz attımda çok hoş geldi gözüme .)Fiyatı 5.50 tl bir paket 4 adet ve bir pizza 1.375 tl ye geliyor..(Bir paket 960 g)
    İçindekiler:Un,su,domates sosu,kaşar peyniri,biber,domates,maya,salam,sosis,mısır,sucuk,tuz,şeker,bitkisel margarin,bitkisel sıvı yağ,çeşitli baharatlar.
    Enerji ve Besin Öğeleri (100 g)
    Enerji:245,4 kcal/1025,8 kj
    Protein:11.52 g
    Karbonhidrat:28,84 g
    Yağ:8,69 g

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    JöNTürK malesef o tür ürünler bize gelmez diyorum.Evet gerçekten lezzetlidirler ama ara öğün olarak özelliklede hergün yemeye hiç gelmez,belki haftada bir diyetini bozarsan ona göre yenebilir bir miktar.İçerisindeki proteinin %90'ından fazlası bitkisel proteindir [bizim için en değerlisi hayvansal protein]Karbonhidrat olarakda kaliteli bir kaynak değildir [içerisinde un,şeker var]...

3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    haburu basit karbo ve fazla yagli. 10 gr protein icin degmez bence

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Kilo almak isteyen yeni sporcular için iyi bir alternatif bence..

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo almak = yağlanmak mıdır Jöntürk?

Bir öğünde 10gr protein az bir miktar. Kendi adıma bir öğünümdeki protein ihtiyacımı karşılamam için bahsettiğiniz üründen 3 adet tüketmem gerekiyor. Ayrıca bahsettiğiniz ürünün içinde şeker var, un var. Protein bitkisel ağırlıklı. Karbonhidratlar kompleks değil, yağ oranı adeti arttırınca iyice yükseliyor. Hazır gıda olduğundan içinde bulunan katkı maddeleri de cabası olarak sayılabilir.

Şimdi sizce bu iyi bir alternatif mi?

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    İlk olarak ara öğün olarak tercih edilebilceğinden bahsettim yani ana yemeklerimizden 2-3 saat sonra vücudu aç bırakmamak maksadında.Şahsen ben böyle yapıyorum çokta yararını gördüm.Bu olayı herkes kendine göre yorumluyo ve şöyle bi durum var bu spora çok zayıf olarak başlayan insanlar var.ben bu spora başladığımda 1.82 boyda 58-59 kilo biriydim ve kemikleri kalın bi insanım sen düşün ne durumda olduğumu,yağ nedir bilmiyodum..maddi gücüm dewamlı et but balık yicek supplement kullanıcak halde değildi ama 1 sene içinde 82 kiloya ulaştım yağ oranın neydi dersen bel ölçüm 78 cm flndı gayette define hoş bi görünümdü fakat ben bunu yaparken efendim şu basit şeker bunda çok yağ var bitkisel protein falan demedim ne bulduysam sık öğünler oluşturarak yedim ve faydasını bariz bi şekilde gördüm,zayıf kişilerin yağada kas kadar ihtiycaı var enerji bittiğinde vücut su yakmıyo yağlarımız kullanıyo bunuda unutmamak lazım..kanımca amatör yeni başlamış sporcuların özeliiklede maddi durumu çok iyi değilse böyle fazla profosyonelce ayrıntılara takılmak yerine daha basit anlaşılır daha kolay yollar gösterebiliriz.ayrıca bazı insanlar için yemeklerin içindeki yağı dikkate almak gerekiyo su içse yarayan tarzdan bünyeler var ama birde o yağı kowayla içse banamısın demeyen insanlarda var bu pizza muhabbeti herkese uymayabilir ama bu benm kendi deneyimim işe yaradığını düşünüyorum şu an 95 kiloyum yağ oranım yüzde 20 mayıs ayında çok daha düşük bi yağ oranı olucak ama yinede şekerle yağla bi alıp veremediğim yok..anlatmak istediğim herkezin bünyesi farklıdır zor kilo alan vatandaşar için 1 kova şekere dünyanın parasını vermek yerine güzel bi alternatif olduğunu düşünüyorum yinede bu benm düşüncem doğrusuyla yanlışıyla..

7. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Ve yazmayı unuttum Extravaganza ürünün 100 gramında 11 gr protein var bir adet pizza 250 gram yani tekinde 27 gram protein var..

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    isterse 70 gr protein olsun yapay işlenmiş kimyasal koruyucu tatlandırıcı içeren bir şey. sırf besin değerleri ile yola çıkarsak zero kola da süper bir karb kaynağı gibi gözükebilir. şeker yok yağ yok yüksek karb. halbuki berbat bir şey. bundan 20gr protein alacağıma bir haşlanmış yumurtadan 5gr protein alırım.

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Onun hamuruda,ekmekle aynı şey dğeilmi,benim bildiğim şekerli olmayan şeyler komplex karbo dur ?

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    un basit karbonhidrat mı?

11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    evet un basit karbo. ama kepekli un yada esmer un buna dahil degil.

12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kepekli undan pizza yapan yer var mı biliyor musunuz :)

13. paradisse

paradisse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bu piazza 960 grmda 80 gr yağ var abooooo:)))proteinde bitkisel .....

Sayfayı Paylaş