Fotograftaki vücut hakkında bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve srhn tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. srhn

srhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese iyi günler. Body e yeni başladım. 180 boy 60 kiloyum. spor yaparak kilo almaya çalışıyorum fakat en yukarıdaki, sitenin logosundaki adamlar gibi olmak değil hedefim :D kaslı değil ama yapılı bir vücut istiyorum. bu fotograftaki adamda belirgin bir kas yok ama mükemmel bir yapı var. sanki kasları değil vücudu şişmiş adamın. bu şekil bir vücut için nasıl bir çalışma yapmak lazım?

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu tarz bir vücut için, kilonu ve boyunu hesaba katarsak 15-20 kg kadar alman lazım tabii yağ olarak değil kas inşası ile. Bu kadar kası yaklaşık olarak 2 yılda alabilirsin diye düşünüyorum. Biliyo musun bilmiyorum ama eğer beslenmene dikkat etmezsen zaten baştan unut bunu. Ayrıca sporu bırakırsan, insan vücudu gereksiz gördüğü, boşuna enerji harcayan kaslarını protein kaynağı olarka kullanarak azaltır. Sonuç elde 0 kalır. O nedenle düzenli bir idman+ dengeli ve bol proteinli bir beslenme+ motivasyon=istenilen sonuç

3. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    omuzlar tipik yüzücü omuzu gibi sezen aksunun oğluydu bu sanırım...paran varsa olur sade çalışmayla olmaz sade çalışmayla olsaydı inşaat işçileri adale yığını olurdu,yani azim,hırs yetenek genetik falan hikaye kimse anlatmasın,supplement ve steroid olmadan yani para artı beslenme ancak askerde olduğumuz gibi olursunuz takır takır...

TuGhAn bunu beğendi.
  4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    hayır Sezen Aksu'nun oğlu değil

5. adonis07

adonis07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hedefin ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.böyle bir vucuttan çok daha iyisini yapabilirsin.buna emin ol

6. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    googleda arattım mithat can diye evet sezen aksunun oğlu bu aratın görün...

7. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    öyle bir yazmışsın ki sadece zengin insanlar bb yapabiliyor gerisi yapamıyor gibi.....Bu sporun ek bir beslenme getirdiği doğru ama bunun için ortalama yaşam koşulları yeterli.
    steroid suplement olmadan olmuyor demişsin.genellikle steroidin ancak bir kaç yıl çalışıp doğal limite ulaştıktan sonra müsabık sporcu olmak isteyenlerin kullandığını hatırlatayım.yeni başlayıpta kullanıyorsa zaten diyecek birşey yok,sağlık bu kadar ucuz değil.Suplement de ek besin demek,yeterince protein alıyorsan beslenmende gerekli değil,zaten ilk 4 ay için tavsiye edilmiyor.

"yani azim,hırs yetenek genetik falan hikaye kimse anlatmasın"
    Genetiğin gelişimde ne kadar fark yarattığını pek bilmiyorsun sanırım,biraz siteyi oku istersen.Hırs dediğin " hikaye" olmadan hiç bir şey başaramazsın.

Yazdığın mesajı bir oku derim tekrardan,yeni başlayacak birinin şevkini kırmak için birebir,steroid kullanımını şart koşmandan bahsetmiyorum bile.

Konu sahibi arkadaşa gelince;resimdeki şahsın uzun bir boyu ve bayağı geniş omuzları var,genetik avantajlı yani.Bunun üstüne bir kaç aylık bir bb çalışmasıyla bu hale gelmiş olabilir.Kasları değilde vücudu şişmiş gibi duruyor demişsin:)Kasları şişmiş ama çok define değil o yüzden böyle duruyor,yoksa kas büyümezse neresi büyüyecek:)
    Dediğim gibi,bu şahıs doğuştan atletik duruyor,herkes bu kişi gibi olamaz.Ama bb yapan herkes,en zayıf olanlar bile,ortalama birinin yanında gayet atletik ve kaslı olacaktır.

8. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yeni moda mı bu ''Çok kaslı olmak istemiyorum,manken vücudu olsun yeter.'' vs.
    Güzel kardeşlerim,merak etmeyin,o kadar kolay değil.Çocuk oyuncağı değil bu iş.
    Ben 6 aydır hacim için çalışıyorum da ne oluyor?
    Öyle hafif kilo çok tekrarlar falan ancak bir noktadan sonra işe yarar.(forumda bu da çok soruluyor,kası nasıl daha belirgin ederiz,daha fazla hacim kazanmadan diye)
    Önce herkes bir süre hacim için çalışacak ki,gösterecek kası olsun.
    O hafif kaslı dediğiniz vücutlar için senelerce çalışmanız gerekecek.

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

bence alıntı yapıp cevap saydığın adamınkim olduğunu bilmedenbu tarz konuşma. sitedeki bir çoküe aynı şeyi yapıyor. bilgi anlamında söylüyorum cebinden çıkartır. siteyi opkumasına gerek yok. benim atlamamda hata fakat kime bu tarz soru sorduğumuzu bilelim.

cadocx bunu beğendi.
  10. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Sitenin üstündeki o adamlara zaten ulaşamazsın onlar gibi olmak istemiyorum demişsinde zaten olamazsın.Yani bu şuna benziyor bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuş birinin ben bill gates olmak istemiyorum demesi gibi birşey.E sen zaten bill gates olamazsın ki o zaman ne diye böyle bir kıyaslamaya giriyorsun? Sen işini en iyi şekilde yap sana zaten kapılar açılacaktır.(örnek biraz saçma olabilir ama yeni başlayan birinin ronnie colman'ı kastedip bunun gibi olmak istemiyorum demeside en az örneğim kadar saçma):)

Resmini koydugun vücudu yapabilmen için çok iyi antreman teknikleri ve kaliteli beslenme uygulamalısın imkanın varsa supplement kullanırsan süreyi kısaltır gelişimini azami seviyede tutabilirsin.Birşeyide atlamayalım resimlerde inanın insanlar olduğundan daha küçük yada daha büyük gözükebiliyor.O adamı canlı görsen eminim fikirlerin değişecektir.:)

11. srhn

srhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @CosaNostra, nie olunmasın. o insanlar android mi? insan istese herşeyi başarır.

arkadaşlar ayrıca 5.5 kglık optimum serious mass ve gnc whey protein kullanıyorum. 2 hafta kullanarak 2 kilo aldım. bunu da hesaba katalım.
    konu dağılmış. bu şekil vücut yapmak için nasıl, hangi kasları çalıştırmak lazım.(ayrıca okulun fitness salonunda çalıştığım için her türlü alet bulunmuyor)

12. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Tartışma uzamasın diyeceğim de şunuda söyleyeyim.Evet olamazsın olunabiliyorsa öncü olabilirsin.Verdiğim örnek saçmalığın daniskası ama inan senin Ronnie Colman'ı kastedip bunun gibi olmak istemiyorum demeninde benim örneğimden kalır yanı yok.Orda onu kast ettim.Amacım seni küçük düşürmek , aşağılamak kesinlikle değildir bilesin.:)

Resimdeki vücutlara göre çalışma programı çıkarılmaz.Yeni başladıysan adaptasyon programı uygularsın.Sonra gelişimine göre hocan yada resimlerini koyarsan burdaki hocalarımız , bilgimizin yettiği kadarı ile biz yardımcı oluruz.

13. srhn

srhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adaptasyon kısmını geçtim. artık hedefime göre çalışmak istiyorum. fitness salonuna gidiyorum ne yapacaımı bilmeden biraz o hareketi, biraz bu hareketi yapıyorum. bu da beni yormaktan başka işe yaramıyor. şu şekil bi vucuda kavuşmak için kaç kilo olmam gerek, hangi hareketleri çalışmam gerek vs bilirsem bi amaç doğrultusunda çalışırım en azından. bu arada bu fotografı vermemdeki amacı biraz daha açıyım. mesela adamda baklava yok ama sıfır göbek var. pazusu pek yok, öle damarlanmış bi yeri de yok ama arka kolu, omuzu, göğüsü sağlam. tam kararında. geniş bi omuz.. sıfır yağ...

14. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    180 cm boy ve 60kg ağırlığın var. Yani belin ince,bel sorunun yok. Düzenli ve istekli çalışmalısın... Genetik te çok önemli. Kiminin omuzu genişlemez. Kiminde kol büyümez v.s...

15. srhn

srhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada fotografımı veriyim daha kolay olur sanırım. [​IMG]

16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Senin daha çok yol alman lazım çok

17. srhn

srhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam onun farkındayım nasıl çalışmam gerek hala söyleyen olmadı

18. srhn

srhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüzmek istiyorum aslında ama üniversitenin havuzunda slip mayo ve bone şartı var. slip mayo bozar işi ya "Kas istemiyorum. Yapılanmak istiyorum." bakın bi örnek veriyim. bi arkadaşım vardı. kısa boylu, zayıf biri. yıllardır tanırım öle bakınca kas fln yok. sonra 7 yıldır spor yaptığını öğrendim t-shirtünü çıkardı baktım acayip belirgin baklava, deve kuşu yumurtası büyüklüğünde pazu, kocaman göğüsler. sıkınca damar ve kas çıkıyo heryerden. ama t-shirtü giyince sanki hiç kas yok, hala zayıf kısa biri. ama bakın verdiğim fotografta adam ne giyerse giysin o vucut belli olur. istediğim budur.

19. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    böyle saçma bir mantık olamaz... supplement steroid demişsin de... nbade dwight howarda bir bak bakalım omuzları nasıl gelişmiş kas yığını... steroid kullanmasına da imkan yok sporcuların nbade!

20. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    yok ya takım arkadaşı lewis yakalandı steroidden 10 maç ceza aldı hatta howard ında kullandığına eminim adam o vücudu nerdeyse 1 yılda yaptı :D
    asıl böyle saçma bi mantık olmaz az araştırma yap

bu arada istesem olympia gibi olurum diyen arkadaş bi daha düşünsün derim

Sayfayı Paylaş