Fotografdaki gibi bir vucuda sahip olmak icin ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KukLa tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. KukLa

KukLa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.83 84 kilom 76

Gayet iyi bir spor salonunda calisma imkanina sahibim

Hayatim boyunca body haric cesitli sporlarda basarilara sahibim. 2 sene önce spor akedemisinide kazandim kursla hazirlanip ama gitmedim suan bankacilik ve finans okuyorum.Kısacasi sporcu bir altyapım var vucudumu söylücek olursam göğüs kaslarim hic calismama ragmen sanirim yaptigim sporlardan var diyebilirim hatri sayilir derece kol normal kas yapım uzunlamasina metabolizmam asiri hizli calisan biriyim cesitli nedenlerden dolayi doktora gittigimde metabolizmamim hizli calistigi söylendi. Su fotografta görülen elemanin bir benzeri vucuda sahip olmak istiyorm cunku nette arastirken bana en yakın vucutlu onu bulabildim ( body ye baslamadan önce aynidir herhalde vucudumuz öyle hissettim tahmin )

Kısacasi suan fit bir vucuda sahibim normal insanlara göre ama amacim plaj vucudu fotodaki elemandan daha iyi olmak mesala göğüs kaslarini beyenmedim.

1 gun ara verip 1 gun spora gidicegim spor salonu dibimde ve arkadasimlarimla gidicegimden dolayi aksatmiyicagimi düsünüyorum

Optimum whey 5lbs protein + Zma ( 180cps ) + Opti-men ( 180cps ) aldim

Yukaridaki supplementleri nasil kullanmaliyim nasil kombine etmeliyim

ve gelelim en önemlisine calisacagim set icin tavsiyelerinize

Göğüs kaslari omuzlarin genislemesi ve karina cok önem veriyorum kol ve bacaklar arka planda ama tum bölgelerime calistirmak istiyorum ama agirlik vericegim yerler göğüs omuz ve karın olucaktir
    yukaridaki tip bir vucuda calvin clein manken vucudu diyelim plaj vucudu diyelim ulasmam icin en guzel set nedir yardimlarinizi dört gözle bekliyorum.

Ayrica dik yürümeme karsin otururken kambur oturuyorum biraz daha sırt kısmımı güclendirmek daha dik oturmak istiyorum bunun icinde birseyler dusunurseniz cok sevinirm

1 gun ara vererek aksatmadan calisicagim yogunlastirilmis bir program uygulamak istiyorum

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ilk once sunu soylemek ıstıyorum bu resımdekı gıbı ne kadar surede olabılrım ve boyle olabılmek ıcın ne yapmalıyım gıbı bır soru yanlıs... asla o vucudun aynısını yapamazsın ya cok daha ıyı ya da daha kotu olursun...

resımde kı vucut gercekten emek verılmıs kolayca elde edılecek bır vucut degıl bana gore ama ıyı beslenırsen ve ıyı ıdaman yaparsan bıle en az 2 yılını alır bu da gercekten ıyı ıdman yaparsan olabılır bana gore ...

baslangıc sevıyenı bılmıyoruz bu ıste genetıgın de onemlı bır rolu var sonucta ama basta da soyledıgım gıbı asla bu vucudun aynısını yapamzsın ya daha ıyı olursun ya da daha kotu ..

kendıne bır hedef belırlemen guzel ama hedefıme ne kadar surede ulasabılırm gıbı bır soru sorman yanlıs boyle baslarsan bır muddet sonra hayal kırıklıgına kapılabılır ve spordan soguyabılırsın ...

herseyden once bu spora sabır ısı ve herkesın de yapabılecegı bır spor degıl malesef..yanlıs anlama bunu senın ıcın soylemıyorum kesınlıkle...

senın su an yapman gerek ıyı calısıp ıyı beslenıp guzel ıdman yapmak ...

iyi calısmalar...

Beyaban__, Kan Mevsimi ve Siyah59 bunu beğendi.
  3. Meth311

Meth311 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende daha çok kollara önem veriyorum bu elemanın kol genişliği lazım sizce ne kadar düzenli bi çalışma sonrası sahip olabilirim

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    burada kimse size şu programı yap kollar bu adam gibi olsun, şunu ye o zaman böyle olursun vs. söyleyemez. bunu kralı gelse söyleyemez. yeni olanların zaten bu tip istekleri meşhur bu adam gibi olayım, yok bu kadar istemem az bi vücut şunun kadar yeter bana vs. ama önemli olan ı yapmıyor kimse maalesef bizim milletimiz çok hazırcı. öncelikle yapmanız gereken açık araşdıracaksınız, okuyacak kendinizi geliştireceksiniz, bu spor için en önemlisi bir takım fedakarlıklar yapacaksınız ki bunları zaten siteyi incelediğinizde bulacaksınız. bu yüzden hazır cevap almayı bırakın. slymnasye ninde dediği gibi bu vücudun tamamını kopyalamayı düşünme herkesin genetik yapısı farklı. kukla supplement için çok erken davranmışsın. zma- optimen e felan gerek yok senin için şu anda. ille şimdi kullanacam diyorsan yerinde olsam creatine- whey (zaten varmış) glutamine kullanırdım. kolay gelsin.

cappi ve slymnasye bunu beğendi.
  5. bodykolik

bodykolik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    2 yıl sağlam beslen sporunu düzenli yap bu resimdeki vucüttan çok daha iyisini yaparsın emin ol

6. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    bu vücud yapmak zaman olarak değişiklik gösterebilir nede olsa genetik olayı söz konusu hadi bu vücudu yaptın diyelim daha doğrusu bu adamın ölçülerine ulaştığını varsayalım vücudun aynı böyle olacaktır diye bir mantık olamaz ne de olsa herkesin genetiği hormon yapısı ayrıdır...mesela karından örnek verelim bu adamın six pack se senin 4 veya 8 adet baklava diye tabir edilen packler çıkabilir...

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Elimizden gelenin en iyisini yapsak da hiç kimse hiçbir şeyin garantisini veremez bu sporda.
    Çok belki de içerisinde en fazla faktörü ve etkileşimi barındıran spordur VG.
    Sizin gelişiminizi etkileyen bütün faktörlerin resimdeki sporcuyla aynı olması ve dolayısıyla üstteki vücudun aynısını elde etme ihtimaliniz yoktur.

Üstte yazılan mesajlarda çok güzel söylendiği gibi, daha kaliteli gelişim de elde edebilirsiniz, 2 sene sonunda hala yerinizde sayıyor da olabilirsiniz.

Bu tamamen sizin vücut tepkilerinizi zamanla öğrenip bu tepkilere uygun aksiyonlar alıp almamanızla ilişkilidir.

8. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    hedef sectiğin vucud iyi.. 1 yıl snra şimdiki ve 1 yıl sonraki vucudunu koyarsın bodyforuma ,resmi de eklersin bir güzel yorum yaparız allah izin verirse..
    bol şans,,

9. KukLa

KukLa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    weightlifter
    bu konuda yorum yapmak bence mantıksız çünki vucudu kas tutmaya elverisli bir insan bu süreyi minumuma indirir vucudu yağ tutmaya elverisli bir insan bu süreyi maximuma cıkarır yani olay su ki bunun analizini "sen 6 ayda böyle bir vucuda sahip olursun"demek yanlıs olur yani demem odur ki iyi beslenme+azim+motivasyon+iyi antreman disiplini ile bu süreyi minumuma indirebilecegini garanti ediyorum sağlıklı günler....

11. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    zaten kimsenin bu vücda çalışılmış diyeceğini zannetmiyorum.
    yukarda arkadaşların belirttiği gibi iyi çalışıp,iyi beslenirsen olmayacak bişey yoktur bence..

12. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ayrıca yukardaki fotodaki arkadaşın vücut öyle olmayacak bi vücut değil.daha çok fitness'a yönelik bi vücut,dolayısıyla hedefin imkansız değil.daha iyisini de yapabilirsin.

13. KukLa

KukLa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yanlis anlasiliyorum herhalde su aleter icin sizden set istiyorum ben genelde cevaplar 3 ayda 6 yda bu hale gelemezsin zaten bende biliyorum gelemiyicegimi ya da gelebilciegimi yillardir sporla hasir nesirim sadece benim merakim bana bir set haftalik bu vucuda ulasmak icin ideal bir set istiroum

14. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Hiç yanlış anlaşıldığını zannetmiyorum buradaki herkes ne demek istediğini biliyor hatta şu anki psikolojini bile biliyoruz.Öncelikli olarak yapman gereken bir salona yazılıp orda hocandan bir program alman sonra foruma gelip yeni başlıyanlar bölümünden burda çok değerli hocaların verdiği programları incelemek ve en önemliside hareketlerin doğru yapılış şekilerini öğrenmen bu işte teori ve pratik birlikte yürüyor.İlk etapta bütün vucudunu aynı gün içinde çalıştıracağın bir program alıcaksın, zaman içerisinde yavaş yavaş herşeyi öğreniceksin zaten.Yeni başlıyanlar bölümünde Flexor hocanın verdiği çok güzel bir program var incele ondan başla bence aldığın supplementleride bir kenara koy 2-3 ay sonra başlarsın kullanmaya, sadece iyi beslen ve vucudundaki değişiklikleri gözlemle.Ve son olarak burdaki herkes bir gece yatıp sabah kalktığında istediği vucutla uyanmak istiyor:)
    Bende dahil olmak üzere siteye her gelen kendine özel bir ilgi istiyor ama içine girince burası öyle genel ve güzelki görüceksin...

slymnasye bunu beğendi.
  15. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    ideal bir set mi ?
    bu mu yani soru?

cvp;
    legpress---15.12.10.10.max
    işte bir set umarım bu vucudu yapmanı sağlar.

yıllardır boşuna uğraşıyoruz desene!

ideal olan kişinin o kütleye ulaşmayı ne kadar istediğidir.
    program bahane salonda nasıl olduğunu herkes bılır asıl mutfakta nasılsın?

16. jees

jees Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım o resımdekı adam prof sporcu belli 3 5 ayda yapmamıs o vücudu bu spor senın için hayat tarzı olmalı yemek yemek uyumak nasılsa sporda oyle olmalı nefes almak gıbı senin simdi calısıp o adamdan adaha ırı olursun ama bıraktıgn zaman sarkar o yuzden yasam bıiçimi olarak yapıcaksın bu sporu.
    İNSAN SINIRLARINI BİLMELİ AMA SINIRLARI İÇİNDE KALMAMALI

17. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

imzada sorun var :D 89 cm yazıyor :lol:

18. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    resimde ideal olarak sectigin vucut kusursuza yakin fakat bence kendine gercek kisileri ornek alman ve gercekci hedefler koyman daha mantikli olur.
    zira ilerleyen zamanda bu resim uzerindeki hevesin kacabilir, bu dereceye ulasmak cok mesakatli olacagindan usanip birakabilirsin. o yuzden, estetik ve sekilden once isin mantigini anlayip bunu bir spor olarak gormek, ve hayatimizin tamamina yaymak gerekliligini kavramamiz kanaatindeyim.

ustteki diger arkadaslarin belirttigi uzere kimse soyle yaparsan boyle olursun, boyle beslenirsen su kadar zamanda su seviyeye ulasirsin vs. gibi yanitlar veremez.

19. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    eheheheheh arkadasin sorusunu yilin sorusu seciyorum:D resimdeki adamin vucut yag orani yuzde 5 in altinda ve uzerine titizlikle ugrasilmis emek verilmis bir vucut oyle basit bir vucut degil bunun zamani yoktur arkadasim sen calismana devam et mantiksiz sorular sormayin imansiz seyler istemeyin bir gecede bu is olmaz emek ister

20. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    e benim vücudum o zaman 2 sinede yatın göbek var biraz boyuma göre çıkıyo göbek boyum uzun olmasa göbekli olmucam yani :) herneyse ama 1.5 ay boyunca kardiyo + hafif set halinde ağırlık yapmama rağmen kol kaslarım,ayak kaslarım,omuz kaslarım spora başladığım günden bugüne baya sertleşti kol kaslarım kastığım zaman kas olduğu artık belli bile oluyor artık smdi tek derdim boy ve göbek biraz :D

Sayfayı Paylaş