Fotoğraf Ekleme Kuralları Güncellendi.Lütfen Okuyunuz!

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve diez tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  13.051
  Beğenileri:
  14.999
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  Değerli üyelerimiz;

  Uzun bir zamandır sizlerden gelen talepler, şikayetler ve bizlerin tespitleri doğrultusunda fotoğraf ekleme kuralları büyük bir revizyondan geçti.
  https://www.bodyforumtr.com/vbforum/announcement.php?f=20

  Özetle neler var bu değişiklikte.. (detaylar için yeni kurallara bakınız)

  * Öncelikle açıklayıcı bir başlık açmalısınız ve başlığınızda kullanıcı adınız da geçmeli..

  * Zorunlu poz sayısı azaltıldı ve basitleştirildi. Toplam 4 adet fotoğraf eklenmek zorunda..Bunlardan artık 2 poz ön ve arka genel vücut resimleri olacak.Geriye kalan 2 poz ise isterseniz kasların detayları olabilir (ör : biceps pozu, kalf pozu gibi ön plana çıkarmak istediğiniz pozlar) isterseniz de ilk 2 pozun devamı niteliğinde genel vücut görüntüsüne ait 3. ve 4.pozlar olabilir..

  * Artık vg. geçmişi 6 aydan az üyeler resim paylaşamayacaklar..Zaten malumunuz öyle üyeler var ki "2 haftalık gelişimim" diye fotoğraf paylaşıyor..2 haftada moral bozukluğundan başka elde edebileceği bir şey yoktur gelecek yorumlardan. "vg.ye başlayacağım yorumlarınız nedir" şeklinde başlık açanlardan hiç bahsetmiyorum bile..

  Kurallarda da açıkladığımız gibi "VG.de 6. ayını henüz tamamlamamış üyelerin; herkesin yapması gereken temel hareketleri yapması gerektiği, normal bir vg.ci beslenmesini uygulaması gerektiği ve kaslarının detayları diğer üyelerin onu doğru yönlendirebileceği kadar belirginleşmediğinden dolayı 6 aydan önce resim paylaşıp yorum istemeleri yasaktır. " diyor..

  * Üyelerin 6 aydan daha uzun süre vg yaptıklarını nasıl bileceksiniz?
  Bu konuda beyanlara güveneceğiz. 2 aylık olupta 8.ayımdayım diyen üye zaten üyelerden "8 aya göre gelişimin az yorumunu alacağı" için bu riske girmeyecektir girerse de hayal kırıklığına uğrayacaktır..Ayrıca üye geçmişi ile ilgili sürede forumu yanıltmaya çalıştı ise bu ilerde illa da deşifre olacaktır.Bunu affetmeyeceğiz üyelerimizin bilgisine..

  * Fotoğrafınızda ki 3.şahısların kişilik haklarından dolayı deşifre olmalarını engellemeli ve bunun için ya resimlerden silmeli ya da yüzlerini kapatmalısınız..

  * artık "helal olsun", "böyle devam", "süpersin", "maşallah" gibi motivasyon niyetli de olsa arkasında ki gerçek niyeti bilemediğimiz mesajları boş mesaj sayacağız ve üyenin mesajını sileceğiz..artık yorum içermeyen mesajlar kabul edilmeyecek.Üyelerin motivasyona ihtiyacı vardır muhakkak ama her önüne gelen "helal olsun tebrikler" derse peşpeşe yorum alamamış boş bir başlık ve yorum alamamış bir üye kalır bize..

  * önce-sonra şeklinde fotoğraflarınızı (zorunlu pozları içermiyorsa) artık snapshots (tek resimler) bölümünde paylaşmalısınız.


  Özetle eklenen temel konular bunlar..lütfen detayları fotoğraf ekleme kurallarından okuyunuz..okutunuz..


  Edit : Bir ilave yapayım..4 Aralık gününe kadar bir geçiş süreci tandındı..Bu süre içinde üyeler eski kurallara göre başlık açtılarsa yeni kurallara uymadıkları için uyarılacaklar..4 Aralıktan itibaren açılan başlıklar ise uyarılmaksızın kilitlenecektir.
   
  rockybalboa7, boksbody, hasanateş ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
 2. serdar2
  Offline

  serdar2 Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  442
  Beğenileri:
  532
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  Purchase
  Yer:
  Avusturya
  Dogru bir uygulama. Bence gerekliydi.Cok fazla polemik olusuyordu.Hatta hakarete kadar varip , insanlara siteden uzaklastirma cezasina verilmeye kadar gidiyordu.En azindan yorum yapilabilecek resimler yuklenir artik.
   
  sthammer, diez, thetramp ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 3. mr_dblue
  Offline

  mr_dblue Üye

  Katılım:
  5 Eylül 2012
  Mesajlar:
  1.132
  Beğenileri:
  1.363
  Ödül Puanları:
  123
  Tebrikler!Bence de yerinde bir uygulama.
  Özellikle konu başlığında üye adının geçmesi pratikliği ve ciddiyeti artıracaktır.

  Teşekkürler.
   
  sthammer, thetramp ve diez bunu beğendi.
 4. RaJeV
  Offline

  RaJeV Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2011
  Mesajlar:
  1.756
  Beğenileri:
  686
  Ödül Puanları:
  123
  Bundan sonra en azından bakmaya ve yorum yapmaya değer fotoğraflar eklenecektir.
   
  thetramp ve diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş