Forumun Gidişatı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rambo16 tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
 1. Rambo16
  Offline

  Rambo16 Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2010
  Mesajlar:
  712
  Beğenileri:
  1.153
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  La Paz
  Epeydir forumda pek aktif değilim, bazı sebeplerden ötürü buraya vakit ayıramıyorum. Ancak son zamanlarda forumu ziyaret ettiğimde üzülerek görüyorum ki, forum genelinde gidişat hiç iyi değil..

  "Ne gibi iyi değil?" derseniz hemen cevaplayayım; yeni üyelerin açtığı konular, birbirlerine hitap şekilleri, sığ tartışmalar, bilgi eksikliği, ham bilgi ve öz bilgi ayrımının yapılamaması, bilgi kirliliği vesaire..

  Bu kötüye gidişi irdelerken, forum yöneticilerini, modları asla zan altında bırakmak ya da incitmek istemem, forumu zedelemek de istemem. Çünkü yöneticilerin, modların nasıl sabırla ve gönüllülük esasıyla çalıştığını en iyi bilenlerden biriyim.
  Dediğim gibi forumu zedelemeyi de asla istemem, çünkü ben bu sporla ilgili herhangi bir mecrada iki kelime konuşabiliyorsam, bunu da bu foruma borçlu olduğumu çok iyi bilirim..
  Lakin incitme, zedeleme kaygısıyla uzun süredir bahsini açmadığım bu konunun kendiliğinden çözülmeyeceğini de yine üzülerek öngörüyorum..

  Bizler (ben ve bana yakın tarihte üyelik açan arkadaşlarım) forumdan aldığımız bilgiyi, yine forumun daha iyi yerlere taşınması için dişe dokunur çabalar sarf ederek yine forum için kullandık. Ben bu özveri ve hassasiyeti maalesef yeni jenerasyon da göremiyorum. Özeleştiri yapmak gerekirse bizde hiçbir zaman forumun altın çağı olan o 2008-2009 öncesi dönemdeki ivmeyi yakalayamadık.

  Öte yandan forumumuzdaki hoşgörüden yararlanıp, forumun ana teması olan vücut geliştirme ve fitnısa bir katkısı olmamasına rağmen forumda barınabilen üyeler var bana kalırsa bu forumun ana temasında paylaşım yapmayan her kim olursa olsun forumdan uzaklaştırılmalıdır. Kendi ideolojisini yaymak isteyenler için yüzlerce dini-siyasi forum var kendilerini oralara yönlendirmeyi de forumun iyileşmesi ve kullanıcıların bu forumdan olması gereken yönde yararlanabilmesi adına bi görev bilirim, yöneticiler de bunu böyle bilip gereğini yapmalıdırlar.

  Forumun "en kapsamlı Türkçe vücut geliştirme ve fitnıs forumu" statüsüne geri taşımak adına yazdığım bu yazıda, olması gerekenden daha yumuşak bir üslub takındım. Bazı çevrelerden gelecek olası sert tepkilere karşı, daha sert bir dille karşılık vereceğimi ve bunun bu üyeliğe mal olmasını dahi göze alacağımı belirtmek isterim. Bu üyelik benim için bu güne kadar hayati bir parçaydı. Lakin unutmamak gerekir ki uzaya fırlatılan roketlerden daha üst katmanlara ulaşabilmek için son derece hayati parçalarını uzay çöplüğüne bırakırlar..

  Saygılarımla...

  Rambo16
   
  elezar, letsev, ByVendetta ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 2. boksbody
  Offline

  boksbody Özel Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2012
  Mesajlar:
  4.409
  Beğenileri:
  2.839
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  ben foruma üye olduğumdan beri bir çok şey öğrendim forumun halen ileri gittiğini düşünüyorum
  her geçen günde bilgim artıyor
  ancak işin insani boyutu var
  günde yüzlerce insan foruma giriyor veya konu açıyor
  sende bilirsinki sırf bunu idame ettirmek bile tüm günümüzü alabiliyor
  burda gönüllülük esas
  şahsen insanların gönüllü olarak daha çok bilgi paylaşmasını bende isterim bu elbette çok faydalı olur
  ayrıca iligin için teşekkürler
   
  Son düzenleme: 6 Haziran 2014
  letsev, ajn16, PeNa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 3. münzevi
  Offline

  münzevi Forum Kurdu

  Katılım:
  3 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  528
  Beğenileri:
  709
  Ödül Puanları:
  103
  Gidişat denilince ister istemez çok genel düşünüyorum. Günümüz gençliği on sene önceki gençlikle hele hele yirmi sene önceki gençlikle karşılaştırıldığında nasıl karamsar bir tablo ortaya çıkıyorsa, bu durumun kaçınılmaz bir sonucu olarak gençlerin ağırlıklı olarak bulunduğu her platformda da aynı şekilde karamsar bir tablo ortaya çıkıyor.
  Çok derine inmeden bir tahlil yapmak gerekirse, günümüz gençliliği pc oyunları ve sanal iletişim platformları (facebook vs.) yüzünden çok daha ferdi bir hayat sürdüğü için çok bencil, çok ben-merkezci ve bunun sonucunda da çok saygısız.
  Bu durum en temel karakter belirleyici olduğu için bunu öne aldım, yoksa manevi değerler ve kültür eksikliği gibi hayati unsurlar da bu durumda etkili tabii ki.
  Bir de son olarak her yaz yaşadığımız yazlıkçı akını var ki artık ben bunu kanıksadım galiba. :)
   
  ByVendetta, onur04, torifonta ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 4. Balboa7
  Offline

  Balboa7 Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  701
  Beğenileri:
  1.384
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  çok güzel yazmışsın rambo 16 bende forumdan eskiden beridir çok şey öğrendim bu forum olmasaydı vaktimin çoğunu boşa harcayacaktım ancak 2009 yılından sonra giderek forumda ortalığı karıştırmak isteyen üyelerin sayısı arttı ilk başlarda çok göze batmadı ama şimdi forumun durumu ortada çok şey öğrendiğim üyelerin bakıyorumda hepsi gitmiş yıllar önce üzülüyorum açıkcası böyle olmamalı şimdi sıradan bir forum olsa insan etkilenmiyorda iyi bir çıkış yapan seviyeli bir sitenin son zamanlardaki durumu ben dahil eminim eski üyelerin hepsini derinden üzüyordur elbette sitede tartıştığımız hatalar yaptığımız ve adminleri kızdırdığımız oluyordur ama eskiden uyarılara uyuyorduk özür dilemesini biliyorduk bakıyorum şimdi herif haksız olduğu halde pişkinlikte sınır tanımıyor ayıptır yahu
   
  Bekci, ajn16, boksbody ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 5. ajn16
  Offline

  ajn16 Üye

  Katılım:
  2 Eylül 2013
  Mesajlar:
  540
  Beğenileri:
  230
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Banlanan üyeler sırf forum üyelerini kışkırtmak için defalarca üyelik açıyor . Daha ne olsun ?
   
  boksbody ve Balboa7 bunu beğendi.
 6. wrestler
  Offline

  wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

  Katılım:
  4 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.226
  Beğenileri:
  3.316
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  TOKAT
  Bu tip başlıklar forumda sürekli açılan başlıklar. Rambo16 nın belirttiği 'altın çağlar'ı kapsayan yıllarda buna dahil.. Başlıklarda belirtilen bazı konularda haklılık payları mevcut olmakla birlikte yansıtıldığı gibi karamsar tablolar asla olmadı. Forum günden güne büyümekte ve gelişmektedir.

  Rambo16; açıkcası senin gibi elit bir üyenin bu tarz basitlikteki bir başlığı açması beni şaşırttı.

  Bodyforumtr, hala Türkiye'nin en kapsamlı Vücut Geliştirme ve Fitness Forumudur. Bu arkası boş bir iddia değildir. Rakamlar ve arama sonuçları bunu açıkca ifade etmektedir. Ve forum her geçen gün daha da gelişmekte, bilgi birikimi daha da genişlemektedir. Bu sporla alakalı akıllara gelebilecek birçok sorunun cevabı Bodyforumtr de mevcuttur. Yeterki kişi bilgiyi istesin.
   
  ajn16 bunu beğendi.
 7. PeNa
  Offline

  PeNa Üye

  Katılım:
  13 Nisan 2013
  Mesajlar:
  972
  Beğenileri:
  667
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Elektronik
  Yer:
  İstanbul
  Wrestler ın belirttiği gibi arama motorlarında bodyforumtr ilk sırada çıkıyor bu olumlu.
  Üye artışındaki büyüme ile forum kalitesi ters orantılı gidiyor tezinde haklılık payı var Rambo'nun.
  Sonuç olarak belli bir seviyeyi korumak yine bizlerin elinde.
   
  letsev, Balboa7 ve ajn16 bunu beğendi.
 8. vibrant
  Offline

  vibrant Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2013
  Mesajlar:
  165
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  38
  O halde yeni üyeler ve hatta belli bir yıl sonrası üye olanlar için bir uygulama yapalım.
  Forumda belli bir süre online olması; ilk "konu açma" işinin "kendini tanıtma konusu" olması; ( body building veya fitness ile olan ilgisi,kaç yıldır yaptığı vs. detaylı bilgilendirme); hatta mümkünse bir ürün,hareket, vb. tanıtım konusu bile olabilir (Bu biraz ağır oldu kabul :) )
   
  antinkuntin, Rambo16 ve PeNa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş