1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Foruma nasıl resim eklenir (resimli anlatın)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve FleXoR tarafından 7 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Foruma resim eklemenin 2 yöntemi var biri sitenin eklentisi aracılığı ile diğeride upload sitelerinden link vererek ikisinede yer vereceğim

SİTEDEN RESİM EKLEME

1 Başlığınızı açarken yazınızı yazdıktan sonra biraz aşşağıda yer alan eklenti tuşuna tıklayınız

2 Açılan pencerede gözat ı tıklayarak sistemi pc ye yönlendiriniz

3 Açılan pencerede resimin bulunduğu konumu tanıtarak aç ı tıklayınız

4 Sistem kodları almış bulunmaktadır bundan sonra yükle diyerek işlemi tamamayınız

LİNK VEREREK RESİM EKLEMEK

İlk olarak resim upload adresine giriniz http://www.imageshack.us/

1 - Göz at diyerek bilgisayarınızdaki resime yöneliniz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    2- Açılan pencerede Yüklemek istediğiniz resimi seçerek aç tuşuna basınız.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    3- Upload tuşuna basarak resimi yülmeme işlemine başlayınız

4- Yükleme işemi bittikten sonra en alttaki kodu kopyalayınız

5- Açıklayıcı bir Başlık açarak kopyaladığınız Kodu yapıştırınız

Son düzenleme: 30 Haziran 2007
    2157, bgmbrk, Ocensers ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. journalist

journalist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    denedim olmadı flextor galiba resimlerimin boyutları çok büyük ne yapabilirim yardımcı olursan sevinirim saygılar..

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    1,5 megabyte ın üstünü imageshack a upload edemiyorsun. Foto boyutlarını küçültmen lazım herhangi bir foto progrmıyla.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  5. immortalmodel

immortalmodel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam flexor adım hüseyin..sizinle nasıl irtibata geçebilirim..sizden biraz bilgi almak istiyorum ama ?

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu tarz yazismalari lutfen ozelden halledelim.

7. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    sayın modlar
    bu bölüme fazla kendini bilmez kendi reismleri olamyan resimler koyup boşa yer işgal ediyorlar. yeni başlık açılması için sizin onayınız alınsa olmazmı teknik olarak. çoğu resmi ben bile anlıyorum başlığa açan kişiye ait olmadığını.ki siz çokdaha tecrübelisiniz bu konuda belki mesaj sınırlaması konulabilir buraya başlık açabilmek için.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    asrin bu tip durumlar forumun her alaninda yasaniyor,bizim gorevimiz bunlari temizlemek,bu sizin icin gorunen yuzu ama gorunmeyen de cok sey oluyor,ayrica birde boyle izin cikartirsak,yonetim cogunlugu karar alma derken resim 5-6 gunden once foruma konmaz.

9. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar ana sayfada resim ekleme bölümünde konu aç logosu yok bendemi sorun acaba sitedemi?

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yeni uyeler bazi bolumlere belirli bir sure baslik acamiyor.

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    andante lutfen altina bir kilot giyip resim cek ve foruma ekle.

12. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    resim eklicem ama hem zor hemde kızarsınız diye korkuyorum:(

13. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Flexorun dökümanına ek olarak:
    Eğer eklediğiniz resimlerin direkt olarak mesaj içeriğinde gözükmesini istiyorsanız taglarını kullanabilirsiniz. Bunun için editor içerisinde bulunan grafik ekle tuşundan yararlanabilirsiniz.

[IMG]http://img147.imageshack.us/img147/9420/editorgrafikeklekr0.jpg

Bu tuşa tıkladığınızda sizden resim adresini isteyecektir.

Ayrıca bu işlemi
    Kod:
    [IMG]resimadresi[/IMG]
    şeklinde kullanılan tagı ilede yapabilirsiniz.

Ekleyeceğiniz resim sayfaya sığmayacak kadar büyükse mesajınıza resmin küçültülmüş halini ekleyip üzerine tıklandığında resmin büyük halinin açılmasını sağlayabilirsiniz.
    Bunun için [URL] tagını kullanmalısınız.

Örneğin:

[PHP][URL="http://ornekresimsitesi.com/buyukresminadresi.jpg][IMG]resminkucukhalininadresi[/URL]
    [/PHP]

Editoru kullanarak bu işlemi çok basit iki adımda yapabilirsiniz. Öncelikle en başta anlattığım yöntem ile küçük resimi mesajınıza ekleyin daha sonra oluşan tagı ile başlayan kodu tamamen seçip editördeki link ekle tuşuna basın.

[IMG]http://img514.imageshack.us/img514/7007/linkeklecu4.jpg

Sizden resme tıklanıldığında gidilmesini istediğiniz adresi isteyecektir:

Eğer imageshack sitesini kullanıyorsanız imageshack in size sağladığı thumbnail kodunu kullanabilirsiniz:

Ocensers, demircan256, Despo ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  14. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Siteye Resim Ekleme

Arkadaşlar özel mesaj yoluyla başlığına nasıl görünür resim ekleyeceğini soran bir arkadaşa ilgili linkleri vermeme rağmen yeterli gelmeyince, özelden açıklamak yerine bu mesajı yazarak gelecekteki üyelere de yardım etmek istedim.

Daha önce Flexor Hocanın da hazırladığı resimli anlatımı güncelleştirmek ve bir alternatif sunma adına bu başlığı hazırladım. İlk defa buna benzer bir çalışma hazırladığım için eksiklikler olabilir. İlk slaytımı bu sitede hazırlamıştım ilk resimli anlatımda buraya nasipmiş :) Dilerim üyelerimize faydalı olur.

PhotoBucket sitesinden örnekle açıklıyorum.

Siteye gir.
    En üst sağdaki yeşl renkli join butonuna tıkla.

En üst kutucuğa istediğin kullanıcı adını gir alttaki iki kutucuğa şifreni yaz. İlk kutucuğa yaz sonra ikinciye de aynısını yaz.
    Alttan Mavi renkli next step butonuna bas. Eğersistemde kullanılan ya da seçilmesi başka sebeplerle mümkün olmaya bir kullanıcı adı seçerseniz aşağıdaki ekran karşınıza gelir.

Bu durumda ya size sunulan alternatik kullanıcı isimlerini seçeceksiniz, ya da farklı bir ve geçerli bir kullanıcı ismi seçerek ikinci kayıt aşamasına geçeceksiniz.

Karşına gelen ekranda:
    First name: Adın (Gerçek isim soyisminizi vermesenizde olur)
    Last Name: Soyadın
    E-mail: Doğru ver çünkü hesabını bu mailden aktifleştireceksin.
    Birthday: Ay, Gün, Yıl Olarak Doğum Tarihi
    Zip/Postal Code: Amerika ve Kanada'da ikamet edenler verecekler. Yani Türkyeden falan üye olanların bu kutucuğa bişey yazmasına gerek yok.

Son olarak Re-Type it Here Kutucuğuna Bu kutucuğun üstündeki resimde gördüğünüz harf ve rakamları sırasıyla yazınız.

Son olarak Mavi Renkli "I Accept, Sign Me Up" yazılı butona tıklayarak kaydınızı tamamlayınız.

Kaydınız tamamlandığında siteye otomatik olarak girersiniz. Ancak eğer herhangi bir sebepten şifrenizi unutursanız photobucket sitesinin size yolladığı mesajı vasıtasıyla bu şifrenize ulaşabilirsiniz. E-posta adresinize girerek önce gelen kutusuna bakınız, orada bu postayı göremezseniz, Spam, Önemsiz ya da süzgeç gibi isimler verilen filtreye takılan mesajları kontrol ediniz.

Siteye girdiğinizde aşağıdaki ekrana gelirsiniz. Bu ekranda en sağda yüklemeyi nereden yapacağınızı işaretlersiniz. Otomatik olarak my computer yani (benim bilgisayarım) şıkkı seçilidir. Buraya ellemenize gerek yok. Choose files butonuna tıklayınız karşınıza gelen menüden yüklemek istediğiniz resmi seçiniz, e orayı da göstermiyorum artık. Ben siteye kaydolmak için kullandığım eski mailimde bulduğum bir fotoğrafımı örnek olarak koydum.

Resminizi yükledikten sonra sonra forumumuza koymak istediğiniz resmin altındaki direct link yazan kutucuğa farenin sol tuşutla tıklayın. Sarı renkli bir copied, yani kopyalandı yazısı çıkacaktır. Sağ tuşla kopyala işlemini seçmenize gerek yok.

Daha sonra siteye girerek yeni bir konu aç ya da cevapla seçenekleriyle resminizi aşağıdaki grafik ekle butonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz. Grafik ekle butonuna tıklayıp karşınıza gelen kutucuktaki yazıyı silip, sağ tuşla "yapıştır" işlemini uygulayın ve onaylayın.

Resminiz siteye benim şimdi eklediğim gibi eklenmiştir artık. Artık gelsin övgüler gitsin eleştiriler :)

Daha sonra resim eklemek isterseniz tekrar aynı siteye bu sefer kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak girin (login) ve yukardaki işlemleri tekrarlayın.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Eylül 2008
    dwarvenale, Ocensers, demircan256 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  15. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Gaddarkemal yeni bir baslik acmistin buraya tasidim.
    Tesekkürler

demircan256 ve Celebrim bunu beğendi.
  16. akale47

akale47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni konu ac kısmı yok

arkadaslar ben yenı uye oldugum ıcınmı yenı konu ac butonu yok uye resımlerı kısmına resım eklıycem ama konu ac butonunun bulamadım

17. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni üye olduğunuz için.

18. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
  19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    [YOUTUBE]eIgZuZVCnoI[/YOUTUBE]​

Arkadaşlar bende sizlere videolu olarak foruma resim eklemeyi elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım özellikle bir arkadaşım rica etmişti resim eklemeyi bende ona hitaben yaptım bunu arkadaş bu forumdan :)ona gelsin......aslında çok net görüntüye sahip ti ancak upload edince böyle oldu ..konu altına mesaj alanına yazdıklarım görünmedi o nedenle kısaca burayada yazıyorum..

1-önce eklemek istediğimiz resimi masaüstünde bir yere atıyoruz..sonra resim upload sitelerinnden birini açıyoruz ben örnek olarak http://imageshack.us/ sitesini kullanıyorum bu site daha uzun süre resimleri koruyor serverında..ama benei dinlerseniz bu siteyi kullanmak içi,n üye olmanız iyi olur...üye olamdna atayımderseniz..

hızlıresim v.s sütelerde var...ama bunalrda reismler 3 aydan sonra linkleri siliyorlar bilginize...

neyse resimi seçtik ve biz bu resime link alıcaz hemen dediğim siteye giriyoruz...siteye tıkldığımızda açılan sayfada browser denen yere tıklıyoruz ve resmi seçiyoruz sonra aynı sayfada şimdi yükle sekmesine tıklıyoruz çok kısa süre bekliyoruz ve bize linkleri veriyor ..linklerin verildiği sayfa geldiğinde orda doğrudan link..denen yerin karşısındaki linki kopyalıyoruz...

konu açma alanımıza geliyoruz ve simgelerden güneş-dağ resimli simgeye tıkalyıp açılan küçük kutucuğa direk yapıştırıyoruz ve tamam diyoruz...

resim eklenmişmi eklenmemişmi görmek için herzman önzilem yapınız kii yanlış varsa düzeltebilesiniz...

thetramp, diez, R10 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Emeğine sağlık , çok güzel ve emek isteyen bir paylaşım ..

demircan256 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş