formumu koruyabilir miyim + tavsiyeleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thranduil tarafından 1 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selam..
    arkadaşlar benim kolumda ve göğsümün omuzla birleşen yerinde büyük deri çatlakları oluştu :( , doktora gittim ve tedaviye başladım.. doktorun verdiği krem cildimi soyuyor ve kurutuyor... ben uzun süredir çatlaklarda açılma olmasın diye hareketleri yarım yapıyorum hatta bi çok hareketi programımdan çıkardım da ( dumbbell fly, lat çekiş,pull over...) ..çünkü ne kadar hafif girsem de yırtılmaya devam etti,çok da iyi ısınmama ve e vitaminli kremi falan hergün sürmeme rağmen...yani ne kadar dikkat etsem de bi şekilde yırtılıyor kilo aldıgım da yok, sanırım derimin çok ince olmasından kaynaklanıyor

neyse acaba hareketleri yarım yaparak, (mesela bench press i yarım basarak ) ve beslenmeme dikkat ederek formumu koruyabilir miyim?bench açış falan yapamıyorum korkudan, sırt kanat hareketlerini giremiyorum,biceps çalışamıyorm çünkü çekiş harekerleri kolumdaki çatlakları daha da açıyor hafif girsem de (üstüne şu an cildim doktorun verdiği krem sayesinde baya kuruyor, çatlakların büyüme riski daha fazla :(

şu an yaptıgım hareketler şunlar sadece göğüs için bench press üst göğüs press (yarım yarım)
    omuz için omuz press, yana açış, arka omuz yana açış... biceps ve sırt çalışamıyorm dediğim gibi
    programa ilaveleriniz olursa da sevinirim (çatlakları büyütmeyecek hareketler)

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Sen artik catlakliga girmissin oradan cikmak zorda bari daha fazla olmasini yada ilerlemesini engelleyebilirsin. Sana sunlari tavsiye edeyim.
    1000mgVitamin C
    5000IE Vitamin A
    100mgCinko
    500IE Vitamin E

Antremanlarini 8-10 tekrarlarla calis. Asiri agir kilolar alipda kaslarini baski altina alma. Normal calis. 15 tekrarda yapma. Kaslarin yanmasin. Her set arasi 2 dakika dinlen. Böyle yaparsan kaslarini fazla etki altina tutupda yirtilmasina sebep de olmazsin. Nerden bunlari biliyorsun yoksa kafadan mi atiyorsun diye soracak olursan söyle anlatayim. Bana profesyonel sporcular yabanci forumdan yazmisti ben aman salla dedim onlarda kendini begeniyor felan gibi komplekslere girdik. Tabi 5 sene öncesinden bahsediyoruz. Sonra dedim ki antremanlarimi böyle yapayim ve forumda baska biriside bana supplementlerle yardimci olmaya calisti aynen yukardakileri uyguladik ve o günden beri bende yirtilma ve buna benzer olaylar yok. Tavsiye ederim.

3. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler dexter tavsiyelerin için... ben şöyle yapıyorum: mesela bench press de orta ağırlıkta kilolarla yarım yarım basıyorm 8-10 tane ama set aralarını kısa tutuyorum ( 1 dk. gibi), hani en azından ağır kilo ile çalışmıyorum üstelik yarım yarım basıyorum, bari set aralarını kısa tutayım da baskı artsın, sence bu şekilde olur mu?

bir de bu tavsiye ettiğin vitaminler pahalı mı ya da ne kadar gidiyo bi kutusu ? (öğrenciyim de, mali durumlar her zaman iyi olmuyo :)

4. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Dedigin de olur aslinda. Gayat mantikli ;) Ama 1 dakikadan fazla dinlenirsen daha iyi olur.

Maddi durumun iyi degilse günlük proteinli gidalar daha fazla yer ver. Ve gücün yettiginde önce cinko almaya calis ve sonrada vitaminE almaya calis.

5. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    son bi soru..

vücut geliştirmeyi bırakmayı hiç istemiyorum aslında bu kadar emekten sonra ama hani ne kadar önlemimi alsam da, çok ufak da olsa bi yırtık görmeye tahammülüm kalmadı artık, sürekli acaba yırtılır mı endişesi taşıyorm...

sorum şu: bi yüzme havuzuna yazılsam diyorum haftada 3 gün adamakıllı yüzsem, bi gün de salonda orta agırlıkta kilolarla çalışsam ve proteinli beslenmeye devam etsem hafif bi gelişme saglayabilir miyim ya da formumu koruyabilir miyim? (özellikle omuz kanat göğüs üzerinde)

bu arada boyum 182 kilom 80 yağ oranım son derece düşük..

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sürekli yırtık olması söz konusu değildir yırtıklar derinin vucuda endekslemesinden kaynaklanır bu takip oranı bir birini yakaladığında yırtılma olayı durur ve izler azalmaya başlar

Sayfayı Paylaş