form çikolatalı bisküvi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ferhatY tarafından 27 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar,günde 8saat okulda olduğum için adam gibi beslenemiyorum ve fastfood yemekte istemiyorum...sizce şu bisküvilerden günde 2paket tüketsem bir sorun olurmu...yağlanma açısından,şuanda göbekteki yağları vermeye çalştıımıda belirtiyim...kardiyo,diyet ve bb yapıyorum...

http://www.etietieti.com/urunler/saglik_efcikolatakaplifli.asp

2. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Benim farklı bir önerim var...

Okul 8 saat olduğuna göre öğle arası vardır...Öğle arasında rahatlıkla bir gevrek (ya da açma) ve bir büyük ayran (küçükse 2 ayran içersin)...İnanılmaz doyurucu olur...Hemen ertesi tenefüste de bir pet şişe su alırsın...İçersin...Gayet güzel "fast-food"suz beslenirsin...

Ben de üniversitede ikinci öğretim (gece öğrenimi) okuyorum...Ev okula yakın ve bu sayede de evden çıkmadan saat 16:30 gibi güzel bir öğün tüketiyorum , okulda ise 18:30 - 19:00 gibi aynen yukarıda yazdıklarımı tüketiyorum...Gayet memnunum...
    ;)

4. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında tam olarak sormak istediğim o değil,canım çikolata tatlı çektiği zaman yukarda belirttiğim ürünlerden tüketebilirmiyim,,2. linkteki üründe 0.57 yağ ve 17gr karbo var 75kcal...günde 2 adet tatlı isteği için olabilirmi,dediğim gibi göbeği eritmek istiyorum ve uğraşıyorumda fakat canım bu aralar çok feci şekilde tatlı ve aburcubur türü şeyler çekiyo,gördüğüm zaman dur diyemiyorum kendime...alternatif olarakta bu ürünlerden tüketsem,özellikle 2.linktekinden??

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    canının çok sık tatlı yemek istemesi yetersiz karbonhidrat alımından olabilir.. zira diyet döneminde olduğunu belirtmişsin..

sana önerim canın çektiğinde tatlı yemek yerine tükettiğin kaliteli kompleks karbo miktarını artırmandır..
    böylece vücudundaki tatlı isteğinin azaldığını farkedeceksin..

6. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet doğru söylüyosun abi,2-3 gündür ne patates ne pirinç falan kompleks akrbo tüketmemiştim,dün de çikolataya saldırdım o yüzden,bugün sabah 100gr lapa pilav yedim,gündüz ise 3tane light tost ekmeği(kepekli) ve şuanda hiç tatlı isteğim yok,sizce bu kadar karbo yeterlimi,diyyet dönemnde...yoksa günde 300 350 gr lapa pilav yesem bi sorun olurmu

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    metabolizması çok yavaş çalışan ve bu nedenle yağlanmaya çok müsait yapıda bir insan değilsen lapa pilav gibi yağsız ve kompleks karboları sporunu aksatmadığın sürece tüketmen yağlanmaya yol açmayacağı gibi kaliteli kütle yapımına çok katkı sağlayacaktır..

yalnız karbonhidrat tüketiminin özellikle definisyon dönemindeysen mümkün mertebe akşamüzerinden sonra azaltılmasına özen göstermelisin..

Sayfayı Paylaş